Ateizam

User avatar
Miriam
Posts: 66
Joined: Tue May 22, 2012 1:23 pm
Location: Split

Moribund Wanderer wrote:Smatram da ateizam nije vjera nego mišljenje.
Mišljenje da ne postoje entiteti koje vjernici nazivaju u slučaju monoteizma bogom ili u slučaju politeizma bogovima. Ako se ateizam naziva vjerom to je vjerojatno samo iz uvjerenja, a ne čiste vjere u nepostojanje sila kojima vjernici daju imena. Iz nekih tekstova da se zaključit da ateisti u principu više vjeruju egzaktnoj činjenici i terminu zananstevene činjenice nego vlastitom osječaju nadnaravnog ili metafizičkog.
pa recimo da je meni lakše shvatit evoluciju tj. da je čovjek postao od majmuna nego bibliju..poštujem tuđa uvjerenja ali ima mi tu dosta nelogičnosti..ali ne želim se prozvati ateistom nego jednostavno kažem da na neka pitanja nemam suvisao odgovor..
Non quia difficilia sunt non audemus, sed quia non audemus difficilia sunt.
nada
Posts: 200
Joined: Sun Apr 04, 2010 8:41 pm

mislim da svatko u neceg vjeruje,
ja vjerujem u Boginju i Boga, dugo sam trazila , nisam mogla biti katolik niti jehovni svjedok uvjek mi je nesto hvalilo i meni su govorili da nevjerujem u nista nego samo u sebe bilo je i toga i imali su pravo jedno vrijeme sam bila protivnik i sada nisam ljubitelj crkve,

ljubav i svijetlo
User avatar
MarcelDominus
Posts: 63
Joined: Wed Apr 11, 2012 11:20 am

nada wrote:mislim da svatko u neceg vjeruje,
ja vjerujem u Boginju i Boga, dugo sam trazila , nisam mogla biti katolik niti jehovni svjedok uvjek mi je nesto hvalilo i meni su govorili da nevjerujem u nista nego samo u sebe bilo je i toga i imali su pravo jedno vrijeme sam bila protivnik i sada nisam ljubitelj crkve,

ljubav i svijetlo
Takođe
Omnipotens accipere preces in pro regionem quod dedit nobis
Post Reply