Visak

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

čini se da u ovom svijetu sve ceste vode u rim (novu arku)
dugačka je ruka masonska.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Košta 50 kn. Ja sam skoro u nesvjest pao kad sam to vidio. U pozitivnom smislu. Očekivo cijenu od 500 kn.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja nisam do sada radila s viskom... Ali bi volila pokušat.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

A zašto? Kako znaš po čemu radi taj visak? Što njega cima?
Tvoja podsvijest? Astralni fosfor? Luciferov klifot?
Nemojte se baviti onime što točno ne znate kako funkcionira.
Ovime ne mislim da sada odete u Novu Arku i kupite knjigu Hasnpašića ili Farkaša (koji je umro btw. od raka) pa počnete umišljati da nešto znate o radioesteziji. Nego morate točno i precizno znati kako što funkcionira?
Inače imate glavu u torbi. ;)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ne bih ti znala odgovorit na ova pitanja jer ne znam... nisam nikad pokušala.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Gost wrote:A zašto? Kako znaš po čemu radi taj visak? Što njega cima?
Tvoja podsvijest? Astralni fosfor? Luciferov klifot?
Nemojte se baviti onime što točno ne znate kako funkcionira.
Ovime ne mislim da sada odete u Novu Arku i kupite knjigu Hasnpašića ili Farkaša (koji je umro btw. od raka) pa počnete umišljati da nešto znate o radioesteziji. Nego morate točno i precizno znati kako što funkcionira?
Inače imate glavu u torbi. ;)
tek sam si nabavio visak....
i mogu ti reć da mu sam nametnem ogovor.... sam si "vizualiziram" kam će se vrtiti, i vrti se....
neznam šta ga PO TEBI pokreće.... po meni sam to ja....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Visak koristim već niz godina i izuzetno mi pomaže, pa ću vam postaviti(umjesto da tipkam sama) nekoliko tekstova koji će vam pomoći da započnete sa istraživanjem
Rad sa viskom
Za pocetnike bolje je da se utvrdi jedna konvencija za sva pitanja, na nacin da se "dogovori" s viskom.

Opce prihvacena konvencija je :
DA- u smjeru kazaljke na satu i pravocrtno okomito gibanje
NE- obrnuto od smjera kazaljke na satu i pravocrtno vodoravno gibanje

Nadalje pise da neki autori navode da pravocrtno okomito gibanje oznacava - ne znam odgovor-, a pravocrtno vodoravno gibanje- nejasno postavljeno pitanje.

Kao najcesce uzroke pogresnih rezultata navodi:
- psihicki i fizicki umor
- strahovanje od krivog rezultata
- nepoznavanje podrucja koje se istrazuje
- nepoznavanje metoda istrazivanja
- sugestija
-demonstracija radiestezijskih sposobnosti

Iako se ne upotrebljava ista metoda pri radiestezijskoj dijagnostici i pri detekciji podzemnih voda, metodicki se radiestezisko istrazivanje provodi u cetiri faze ( radiestezijski ciklus ) :
- faza koncentracije
-faza konvencije
- faza trazenja informacija
- faza komentara

Pomagala u istrazivanju su -
- predlosci
-psihometrijski predmeti
-pomagala koja podsticu mentalno ugadjanje

Predlosci su razni dijagrami i sheme, tlocrti stambenih prostora, anatomski atlasi...

Osobno dosta radim s dijagramima, jer na jednom dijagramu postavim vise mogucih odgovora. Ujedno to je najednostavniji nacin, jer se visak giba po nacrtanom pravcu.

Psihometrijski predmeti su najrasireniji oblik pomagala kada je osoba za koju se trazi odgovor prostorno udaljena. Taj predmet ( slika, rukopis) na neki nacin zamjenjuje osobu samu.

Pomagala koja podsticu mentalno ugadjanje su posebna skupina. Tu spadaju npr. ampule koje sadrze vodu, a pri detekciji podzemnih nalazista vode. U jednoj ruci se drzi pomagalo, a u drugoj visak.
To bi znacilo da u slucaju astro istrazivanja, natalna karta predstavlja pomagalo mentalnog ugadjanja

sa mog foruma
through the stars I am coming
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

UZ POMOC VISKA


Odaberite pravu: hranu, vitamine, minerale, dijetu, dodatke u ishrani, amino kiseline, antioksidanse, enzime, kucu, kola, karijeru, partnera...

Pronadjite: mogucnost uspeha kod licne karijere, biznisa, izgubljenih stvari, vode, zlata, zemlje, kuce, pozicija, smera...

Odredite: alergije, poreklo bolesti/nefunkcionisanja, sta se desava, ko je umesan, kako da promenim svoj zivot, tretman pri lecenju, cakre, zdravlje i dobro raspolozenje...

Analizirajte: telo, um, duh, useve/zemljiste, kucne zalihe, dijagnozu vaseg automobila ili firme.

Rano otkrivanje bolesti i iznalazenje stetnih zracenja kojima su ljudi izlozeni, ucinice da covek sacuva zdravlje, srecnije zivi i produzi zivotni vek.

sa http://solair.eunet.yu/~visak/srpski/vis1.htm
through the stars I am coming
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

KOMUNICIRANJE


Pitanjima i njihovoj preciznosti u radiesteziji moramo posvetiti posebnu paznju. Pitanje se postavlja uvjek pri punoj koncentraciji i mora uvjek sadrzavati samo jedan upit odredjen i realan. Ako na takvo pitanje ne dobijemo odgovor u potpunosti, onda moramo postaviti potpitanje. Kod postavljanja pitanja i potpitanja ne smijemo zaboraviti na prethodno iskljucenje vlastitog utjecaja i utjecaja drugih osoba. U radiesteziji nema zurbe, mora se raditi s punom koncentracijom i potpunim podacima.

Evo primjera:

pitanje: “Imam li ja sposobnosti za radiesteziju?”
odgovor: DA


pitanje: “Mogu li se ja baviti radiestezijom?”
odgovor: NEUTRALNO


pitanje: “Mogu li se ja baviti radiestezijom kad naucim kako treba raditi?”
odgovor: DA


pitanje: “Da li je ovo voce dobro za jelo?”
odgovor: NEUTRALNO


pitanje: “Da li ovo voce dobro za mene?”
odgovor: DA


pitanje: “Da li je ova jabuka kisela ili slatka?”
odgovor: nema odgovora


ispravno pitanje: “Da li je ova jabuka kisela?”
odgovor: DA


ispravno pitanje: “Da li je ova jabuka slatka?”
odgovor: NE
Uz vjezbanje, visak mozete koristiti za donosenje posebno znacajnih odluka i efikasno rjesavanje problema.






ZASTITA PRILIKOM RADA

Radiestezisti su prilikom rada s viskom, rasljama ili drugim pomagalima izlozeni stetnim zracenjima prilikom pregleda osoba i stanova. Zbog toga se oni moraju za vreme rada zastiti. To mozemo uciniti praznjenjem: posle svakog radiestezijskog ispitivanja treba se isprazniti u dodiru s vodom, kako bi se organizam oslobodio svih stetnih uticaja kojim je radiestezista za vreme rada bio izlozen.

Povratak na pocetak stranice





ALATKE ZA UM



Kad se jedan covek racionalno formiranog uma nadje pored radiesteziste snabdevenog viskom, mora se zapitati na koji to nacin ovi stari, pomalo primitivni instrumenti, u slabasnim i nestabilnim rukama, mogu pruziti informaciju koju ne moze dati ni najsavrseniji kompjuter ili bilo koja druga aparatura.

Van svake sumnje, visak je elitni radiestezijski insrtument. Kao najsuptilniji, pri radiestezijskoj detekciji on omogucuje najsiri spektar komunikacija, a neki njegovi oblici mogu da sluze i u direktnoj terapiji.

Visak se sastoji od tela i vrpce. Izradjuje se od metala, drveta ili nekog drugog materijala, u raznim oblicima i tezine od 5, 10, 60 pa i 90 grama. Da bi mu oscilovanje bilo sa sto manjim otporom, visak treba da bude izradjen sa najvecom mogucom simetrijom u odnosu na svoju osu. I nosecu vrpcu treba odabrati tako da se visak krece sa sto manje gubitaka. I jedno i drugo vazno je zbog toga sto su energije sa kojima se radi vrlo suptilne i svaki gubitak, cak i najmanji, moze da utice na dobijene rezultate.

Oblik i velicina viska najcesce su odredjeni s obzirom na namenu odnosno svrhu njegovog koriscenja. Sa tim u vezi, danas se u upotrebi najcesce nalaze sledeci viskovi:

visak za mentalnu radiesteziju, male tezine i sa zasiljenim vrhom, kako bi se rezultati mogli na dijagramu sto preciznije ocitati;
viskovi za direktan rad na terenu i u objektima, masivniji i tezi od onih iz prethodne grupe, raznih oblika, od konusno zasiljenih, preko cilindricnih, do loptastih;
viskovi za zdravstvenu dijagnostiku koji se, zavisno od istrazivacevog afiniteta, mogu birati iz skoro svih vrsta viskova;
visak za merenje cakri, iskljucivo od drveta, najcesce bukovog;
terapeutski viskovi. Najcesce su u upotrebi egipatski viskovi tipa Karnak, Izis i Oziris.
U upotrebi se, mada redje, nalaze i druge vrste viskova, razlicitih po obliku, materijalu i tezini.

DESET RADIESTEZIJSKIH PRAVILA

Za rad odrediti mesto gde nema uticaja stetnih zracenja. Na tom mestu se mora nalaziti osoba koju ispitujete.
Raditi samo onda kada je na raspolaganju dovoljno vremena i kad ste odmorni. Svaka brzopletost ili umor moze dovesti do pogresnih zakljucaka.
Potrebna je potpuna koncentracija na ono sto se radi.
Ispitivanje obaviti u jednom mahu bez prekidanja.
Iskljuciti prisutnost drugih osoba i njihov uticaj.
Ono sto je ispitano danas, proveriti sutra.
Ispitivati osobe ili njihove prostore samo s njihovim pristankom.
Postovati anonimnost osobe.
Sva ispitivanja obavljati iskljucivo u okviru svojih radiestezijskih sposobnosti.
Radiestezijom se sluziti samo u pozitivne svrhe, ne nanositi nikome zlo ili stetu.
sa http://solair.eunet.yu/~visak/srpski/vis1.htm
through the stars I am coming
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Da li trebam ići piškiti?
NEUTRALNO

Da li trebam ići kakiti?
NEUTRALNO

Pa šta sad da radim? Da li da idem piškiti i kakiti ili da neidem? :|
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply