KING položaj u meditaciji ( za početnike)

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Mene moji žele posalt na neki tečaj meditacije, nemam pojma, ali meni se čini da ja nisam za to...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

spirit wrote:meditiram vec nekoliko godina i nikad nisam isla za nekim tehnikama i preporukama koji je najbolji polozaj za to..
bez problema radim meditaciju u bilo kojem polozaju u kojem se osjecam ugodno i opusteno,jedino su mi dlanovi obavezno otvoreni i okrenuti prema gore.
Tehnike i položaji imaju svjoj razlog. Uostalom vrlo sumnjam da ovdje itko uopće i zna što je meditacija.
Stoga idemo vas pitati. A kako vi to meditirate?
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
spirit
Posts: 7
Joined: Sun Jan 06, 2008 12:18 am

trebam li ja to bit pocascena zato sto je gost citirao bas mene? :lol:
ccc...tuzno da nekom na ovom forumu treba objasnjavat kako se to meditira..ljudi koji traze shematske prikaze kako meditirati ocito nisu ni blizu toga da sami dođu do meditacije..
cim nesto forsiras i radis kroz shablone kako i zasto..mora da nije u redu i da nece ispasti kako treba za tebe..
ni jedna knjiga ili tehnika te nece dovest do meditacije ako se ti ne dovedes sam..
mozda bi gost htio podjelit s nama svoje umijece meditacije..jedino ako i on misli da je to individualno..od osobe do osobe..
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

spirit wrote:trebam li ja to bit pocascena zato sto je gost citirao bas mene? :lol:
ccc...tuzno da nekom na ovom forumu treba objasnjavat kako se to meditira..ljudi koji traze shematske prikaze kako meditirati ocito nisu ni blizu toga da sami dođu do meditacije..
cim nesto forsiras i radis kroz shablone kako i zasto..mora da nije u redu i da nece ispasti kako treba za tebe..
ni jedna knjiga ili tehnika te nece dovest do meditacije ako se ti ne dovedes sam..
mozda bi gost htio podjelit s nama svoje umijece meditacije..jedino ako i on misli da je to individualno..od osobe do osobe..
Pa znaš šta. Vidim ti si napričala sve osim toga kako se meditira.
Tokom godina komunikacije s ljudima on-line i u živo primjetio sam da ljudi shvaćaju meditaciju na jako različite načine.
I Btw. Gost je bio u Kwan Um Zen školi 2 godine, tako da vrlo dobro zna što je meditacija.
A sad ti....
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gost wrote: I Btw. Gost je bio u Kwan Um Zen školi 2 godine, tako da vrlo dobro zna što je meditacija.
A sad ti....
Odlično! Pa daj neku metodicu za ovčice :)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

emina wrote: Odlično! Pa daj neku metodicu za ovčice :)
Pa piše ti na tom website-u sve :D
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
spirit
Posts: 7
Joined: Sun Jan 06, 2008 12:18 am

Gost wrote:
spirit wrote:trebam li ja to bit pocascena zato sto je gost citirao bas mene? :lol:
ccc...tuzno da nekom na ovom forumu treba objasnjavat kako se to meditira..ljudi koji traze shematske prikaze kako meditirati ocito nisu ni blizu toga da sami dođu do meditacije..
cim nesto forsiras i radis kroz shablone kako i zasto..mora da nije u redu i da nece ispasti kako treba za tebe..
ni jedna knjiga ili tehnika te nece dovest do meditacije ako se ti ne dovedes sam..
mozda bi gost htio podjelit s nama svoje umijece meditacije..jedino ako i on misli da je to individualno..od osobe do osobe..
Pa znaš šta. Vidim ti si napričala sve osim toga kako se meditira.
Tokom godina komunikacije s ljudima on-line i u živo primjetio sam da ljudi shvaćaju meditaciju na jako različite načine.
I Btw. Gost je bio u Kwan Um Zen školi 2 godine, tako da vrlo dobro zna što je meditacija.
A sad ti....

decko ajd procitaj jos jednom sta sam ja napisala i sta si ti na to napisao..
ja pricam o individualnim iskustvima i nacinima meditiranja,a ti o shablonama i skolama..
ali posto ti vrlo dobro znas sta je meditacija jer si 2 godine marljiv bio u skolici..ajd podjeli sa ostalima sta su te naucili :D
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

spirit wrote: decko ajd procitaj jos jednom sta sam ja napisala i sta si ti na to napisao..
ja pricam o individualnim iskustvima i nacinima meditiranja,a ti o shablonama i skolama..
ali posto ti vrlo dobro znas sta je meditacija jer si 2 godine marljiv bio u skolici..ajd podjeli sa ostalima sta su te naucili :D
Ma jasno je meni da si ti malo histerična, ali ne ide ti to baš tako.
Znaš prozivati jednu visoko cijenjenu Zen školu šablonom, i u isto vrijeme tvrditi da ti imaš "neke svoje meditacije" je u najmanju ruku smiješno, a u ozbiljniju ruku poremećeno.
Zen tradicija je transmisirana kroz stotine patrijarha u neprekinutoj liniji budnih, odbacivanje jedne takve "šablonizirane varijante" znači sebe postavljati više ili pametnije od njih svih. A to ti nitko ovdje neće povjerovati.
Stoga, budući da si ti tako pametna....

Heong Am visi na drvetu
Jednog zen monaha su neki razbojnici opljačkali, vezali ruke i noge te ga objesili da se zubima drži na drvetu iznad provalije.
Razbojnici su otišli, a pojavio se neki čovjek koji je pitao u to trenutku monaha "Što je to Dharma?"
Ako monah ne odgovori, nije ispunio svoju dužnost kao bodhisatva, ako pak odgovori izgubit će život.
Da ti Spirit visiš na tom drvetu, što bi bio tvoj odgovor?
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
spirit
Posts: 7
Joined: Sun Jan 06, 2008 12:18 am

sreco nisam ja histericna :mrgreen: a sto se tice poremecenosti..nemoj sam sebi skakat u usta ;)
ono sta je tebi u mom postu smijesno to se inace zove samospoznaja a u SAMo spoznaji te nitko ne vodi za rukicu i ne govoriti kako sta raditi.
pratis me? ok..
ne znam tko tu koga ili samog sebe postavlja na vise i pametnije pozicije, ja sebe nikako..tako da ne znam sta mi tko treba povjerovati
ja sam samo iznijela svoje misljenje..koje si ti žustro napao i poceo kakati po njemu (party pooperu :mrgreen: )
ne znam koja je svrha daljnje rasprave u ovom smijeru..svaki ce ionako svoju kozu tjerat..samo stonekima ocito fali trunka tolerancije..
..to ti je ono kad postujes necije misljenje bez obzira dal se slazes s njim ili ne
u slucaju da trenutno nisi u stanju zena pa te ovaj moj post malo razje** onda ti ja saljem jedan ljubac da ti bude lakse =*
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

ma gost ti je nasa konzervica, nemoj se puno sekirat :lol: on voli redove, skole, bratstva,hijerarhije i velike uce sto prstom masu mudro :D
Post Reply