Inicijacija

User avatar
MaGick15
Posts: 51
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:43 pm
Location: Zagreb

Evo zanima me dali ste inicirani i ako jeste kako, a ako niste šta mislite o tome...
User avatar
maja
Posts: 6
Joined: Mon Jan 14, 2008 10:11 pm

MaGick15 wrote:Evo zanima me dali ste inicirani i ako jeste kako, a ako niste šta mislite o tome...
mene zanima isto. :?: :!:
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

O inicijaciji je teško imati stav ako je niste prošli. I ja sam jedan od onih koji nisu imali to iskustvo i ne primjećujem da imam poteškoća s bilo čime u radu.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Nisam inicirana ali sam prošla svu pripremu za inicijaciju od strane iniciranih ljudi u vještičarstvo. Tehnike na kojima sam radila prošla sam vrlo burno (ne u negativnom smislu), a odustala sam jer se nisam željela u tom trenutku striktno ograničiti u jednom smjeru. Sa inicijacijom dolazi i određena odgovornost. Ona predstavlja odabir puta i predanost - obećanje u vječno izučavanje i napredak. Može se sprovesti u sklopu kovena, može i samostalno.
Međutim prije inicijacije u vikanskom pogledu treba proći najmanje godina i jedan dan od početka proučavanja, također trebalo bi proći slijedeće:
Istražiti svoj put, dnevno učiti
Definirati svoj put
Istražiti povijest, temeljito proučiti određeni smjer
Ovladati osnovnim tehnikama, strukturnom ustroju čarolija i rituala
Proći samoposvećenje
Raditi jednostavne tehnike magike, osnovne rituale
Dolazi i predanost putu - treba biti siguran da li i zašto se nešto želi slijediti
Povezivanje s ljudima i grupama koje rade na tom području ili su već inicirane

Inicijacija će najćešće imati više stupnja
Prvi supanj uključuje ritual samoposvečenja, prisegu tajnosti i odabir "magičnog" imena
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ni ja nisam inicijacirana. Ne volim se ogranicavati na jedno.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
maja
Posts: 6
Joined: Mon Jan 14, 2008 10:11 pm

koja je simbolika bas tog vremenskog razdoblja od god. i jedan dan? u posljednje vrijeme se susrecem sa bas tim terminom na svakom koraku.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ef..a pitala sam se nedavno postoji li wicca za neznalice - eto postoji :) he he
http://www.dummies.com/WileyCDA/Dummies ... -3220.html
pa kaže...
Some Wiccan traditions advise that newbies study and train for a year and a day before disclosing their participation in Wicca to their personal communities. (A year and a day is a traditional time period in Wicca. The year-and-a-day approach is to ensure that Wiccans prepare well and consider all consequences before making major changes in their lives.

Love and light :P

Inače je simbolika godine i jednog dana ne samo da se novak pripremi već i podrazumijeva prolazak punog vikanskog kola godine, odnosno slavljenja svih godišnjih esbata i sabata.
PS: dobar ti je avtar maja
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
maja
Posts: 6
Joined: Mon Jan 14, 2008 10:11 pm

pa hvala!!! da, to je stupanj mog znanja u ovom podrucju, ali sam se nadala to promjenit. :oops:
pripremite se, poljecemo!
User avatar
iva_556
Posts: 3
Joined: Tue Jan 08, 2008 10:43 pm

za one koji nisu imali inicijaciju:
kako ste se poceli bavit magijom? mislim, sta ste poceli od laganih spellova, meditacija... ja se jos nisam pocela bavit ali me to jako zanima pa cu se pocet kad saznam o magiji sto vise mogu :D sad jos ucim osnove...
User avatar
mesecev_prsten
Posts: 36
Joined: Thu May 15, 2008 5:19 pm
Location: Between the shadows

zanima me da li se prolazi kroz inicijaciju tj. da li je ona vazna za witchcraft :?:
All of my dreams always find me far beyond these fake fluorescent skies
Post Reply