Tarot

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

gost radi cega imas takav stav prema crowlijevom tarotu, sto te to toliko uplasilo? mozes li nam iznjeti svoja iskustva s tim tarotom?
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Gost wrote: Tarot karte su posebno dizajnirane kako bi korespondirale s određenim unutarnjim arhetipovima i kozmičkih zakonitostima..
Točno, nije se ovo ni poricalo
Gost wrote:I kao što rekoh, Tarot karte nisu nikad osmišljene za divinaciju i proricanje, time se bave babice na placu.
Tarot karte su osmišljene kao mapa svijesti i pomoć pri iluminiranju.
Prva namjena tarot karata je bila za igru, što je bilo rasprostranjeno po francuskim dvorovima. A krajem 15.stoljeća su cigani s tim kartama proricali sudbinu, putujući po cijeloj Europi. Tako su se te karte počele proširivati svuda po svijetu. To su poznate činjenice, a nepoznatih je mnogo više.
a babuške na tržnicama nemaju kad gledati, gladne su nažalost
through the stars I am coming
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Gost wrote:
Artemida wrote:Točno.Ali nihova namjena od prvog trena ih pretvara u sredstvo, ili je za igru ili za divinaciju...
kad poželim mogu gledati i u pETAR pAN KARTE, ali iza toga one više nisu za igru, to je poanta
Nažalost ne. Potpuno pogrešno..
Na sreću , upravo tako, za divinaciju možemo koristimo i karte koje su uglavnom preslika tarot karata, ali i mnoge druge, važna je povezanost sa simbolima koje percipiramo.
Za dušu tebi, Goste, ponekad proričem tako da u mašti miješam tarot i izvlačim karte, znači bez da ih dodirnem rukom, i sad ćeš ti donositi zakone po kojima ih smijem ili ne smijem ovako gledati, hahahaha.
ma daj, opusti se, ja ne jedem malu djecu, a ako si ti neko pojeo, vrati ga
through the stars I am coming
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Nije da sam bash proucavao tarot, ali mi deluju kao slichan sistem sistemu Runa. Sa tim sto rune mozemo koristiti za "kastovanje spelova" i rituale, a za tarot ne znam.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Bezlični wrote:Nije da sam bash proucavao tarot, ali mi deluju kao slichan sistem sistemu Runa. Sa tim sto rune mozemo koristiti za "kastovanje spelova" i rituale, a za tarot ne znam.
"kastovanje spelova" ? znala sam da može, ali nigdje nisam našla kako :(
through the stars I am coming
SoulSyndrome
Posts: 40
Joined: Wed Nov 21, 2007 11:58 am
Location: zagreb

No, Gost molio bih te lijepo da mi objasnis onda, zato sam i napisao post, jer sam pitao. A kada se ti vec postavljas kao toliki znalac i majstor, onda bih molio da mi malo bolje pojasnis u cemu je stvar, malo vise od tvoga saucesca.
Ili pojasniti ne mozes? Ili je to jednostavno jedan od tvojih misljenja zacrtanih u kamenu (bili oni ispravni ili krivi)?
Ti si taj koji najcesce trazi argumente, e pa molio bih te sada argumente i pojasnjenje.

Hvala
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

SoulSyndrome wrote:No, Gost molio bih te lijepo da mi objasnis onda, zato sam i napisao post, jer sam pitao. A kada se ti vec postavljas kao toliki znalac i majstor, onda bih molio da mi malo bolje pojasnis u cemu je stvar, malo vise od tvoga saucesca.
Ili pojasniti ne mozes? Ili je to jednostavno jedan od tvojih misljenja zacrtanih u kamenu (bili oni ispravni ili krivi)?
Ti si taj koji najcesce trazi argumente, e pa molio bih te sada argumente i pojasnjenje.

Hvala
Pa vidiš da je Artemidica ovdje najveći baja. Pa neka ti ona objašnjava tarot.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Artemida wrote:
Bezlični wrote:Nije da sam bash proucavao tarot, ali mi deluju kao slichan sistem sistemu Runa. Sa tim sto rune mozemo koristiti za "kastovanje spelova" i rituale, a za tarot ne znam.
"kastovanje spelova" ? znala sam da može, ali nigdje nisam našla kako :(
Prvo moras da upoznas sve rune u tacku, posle postoje nacini za prenos runa, bidovanje runa, imaju svoje asane, mudre, projketovanje runa, pesmice koje recitujes itd. zavisi sta ti treba :)
Image
Create-Destroy-Enjoy
SoulSyndrome
Posts: 40
Joined: Wed Nov 21, 2007 11:58 am
Location: zagreb

[/quote]Pa vidiš da je Artemidica ovdje najveći baja. Pa neka ti ona objašnjava tarot.[/quote]


Kada pitam Artemidu onda cu je traziti da mi objasni tarot. Takodjer, ja tebe nisam pitao da mi objasnjavas tarot, hvala to mi nije potrebno od tebe. Pitao sam ono o astralnim entitetima, a to sto ti ocito ne znas sto bi reko, pa prebacujes stvar na Artemidu je druga prica. Znas samo rec moje saucesce, zar ne? Gdje su argumenti sada?
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

štucalo mi se, pa došla malo..hahaha, ma baš taj Gost ne može bez mene, ali umanjenica-Artemidica- nikako ne ide uz riječ"Baja".Da je makar rekao" bajica", ne bih se ljutila :D
Večeras sam dobila na poklon psycards, nikad prije ih nisam vidjela
:P Image
Evo našla sam:"Psycards were created by Nick Hobson some 25 years ago. "Nisu tarot karte, ali su zanimljive
Last edited by Artemida on Mon Dec 31, 2007 8:54 am, edited 1 time in total.
through the stars I am coming
Post Reply