torba :))

desert rose
Posts: 8
Joined: Wed Nov 28, 2007 11:03 am

"CAROBNA TORBA-Nju svaka vjestica vlastorucno izradjuje za sebe, najcesce se koristi crveni flanel ili crvena koza.Po njoj se mogu vesti razni magijski znakovi i prizivanja, stavljati praporci i slicna obiljezja vjesticijeg roda.Torba se nosi iskljucivo pri obredima ili vjesticijim svetkovinama a nikada ne u svakodnevnoj upotrebi na ulici, moze imati remen za nosenje ali i ne mora.Predmeta u njoj ukljucujuci Knjigu sjena mora biti 3,5,7,9 ili 13, nikada ni vise ni manje.U njoj se nose razne hamajlije, prasina sa groba, cavli iz lijesa, zecja sapa, sumpor, igle, svijece i slicno.Ipak sadrzaj torbe za druge mora biti tajna i prilikom obreda torba se drzi u krilu.Posto treba sadrzavati magiju za sve dane u sedmici i sve satove dana i noci mora se izradjivati tako dugo dok svojom izradom zaista ne obuhvati sve spomenute ali vrlo vazne magijske detalje umnogostrucavanja energije."
kupila sam crveni flanel za izradu torbe...koliko dugo se ona izradjuje? koje magijske detalje treba da obuhvati? moze li neko da mi da blize objasnjenje?
hvala
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Torba je potrebna ako ideš u šumu jagode brati ;) Ne znam koja bi simbolika torbe bila.... I što će ti prašina sa groblja u torbi? Jezivo. Možda bi bilo pametnije ponijeti jod u slučaju da se povrijediš čavlima :P
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
desert rose
Posts: 8
Joined: Wed Nov 28, 2007 11:03 am

ja sam samo pitala...nema ljutis ;)
to sam nasla na netu, nisam izmislila ;)
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

CAROBNA TORBA!
Ako nije Bag of Holding, onda ne priznam :cry:
desert rose
Posts: 8
Joined: Wed Nov 28, 2007 11:03 am

nisam ja prevodila :D
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Znam gdje si našla, čitala sam već. Nije mi bila namjera provocirati sorry ako si dobila takav dojam :!: Nego čisto mi je ta torba onako kić... Ako tebi ima smisla sve 5!
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
desert rose
Posts: 8
Joined: Wed Nov 28, 2007 11:03 am

ma neeeee :))))
ne znam ni ja da li je kic...pa ja to vas pitam :)))) ja sam nova u svemu ovom!
trebaju mi saveti od vas...imam inace 1000 pitanja :lol:
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

desert rose wrote:ma neeeee :))))
ne znam ni ja da li je kic...pa ja to vas pitam :)))) ja sam nova u svemu ovom!
trebaju mi saveti od vas...imam inace 1000 pitanja :lol:
Onda si na pravom mjestu. ;)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

desert rose wrote:ma neeeee :))))
ne znam ni ja da li je kic...pa ja to vas pitam :)))) ja sam nova u svemu ovom!
trebaju mi saveti od vas...imam inace 1000 pitanja :lol:

ako si "Nova" u svemu ovom, netreba ti nikakva torba..... ako voliš, sam izvoli... mada ćeš malo teže nać prašinu, il sumpor... vjeruj mi ;)
pitanja prosljeđuj, netko će ti već i točno odgovoriti....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
desert rose
Posts: 8
Joined: Wed Nov 28, 2007 11:03 am

hvala :D
Post Reply