Natalne karte

Post Reply
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ma imate astro.com. Dobijete nešto tolko detaljno da vam posli kad skužite kolko trebate pročitat. Al kad skužite kolko vam je već pogodilo.. Jooooj! 8-)
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Eagles wrote:Ma imate astro.com. Dobijete nešto tolko detaljno da vam posli kad skužite kolko trebate pročitat. Al kad skužite kolko vam je već pogodilo.. Jooooj! 8-)
Meni astro.com tumacenje i nije bash pouzdano i korisno. :)
Naravno. Ako žele astro analizu neka ti plate za trud.
Sramotno je sto astrolozi uzimaju pare za svoje usluge. Kasnije ili pre ljubav za novcem preovlada. Jos ako ti mnogo dolaze radis sve povrsnije i povrsnije.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Što se mene tiče, samor eci cijenu :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Interesantno je da istovremeno na par foruma dolazi isto pitanje:cijena astro usluge :D
Jedan poznati astrolog je rekao:"Astrologija je posao kao i svaki drugi i prirodno je novcem plaćati astrologovo vrijeme. Kada bi astrolog svima besplatno pomagao, ubrzo bi i njemu zatrebala pomoć "
Apolutno se slažem sa rečenim.I nikome nije palo na pamet da se na pr. pitaju hoće li ili neće platiti frizuru, ili nešto što trebaju.Ali to radim doma, ne po forumima!Tada je to usluga koja se plaća.
A ja sam jednostavno rekla" jer je moje članstvo tu, na forumu, tu pišem, tu razgovaram, a ne na pp"-što znači da nikog ne pozivam da mi se obrati da mu naplatim i svejedno CousinDeth nastavlja o plaćanju.Kako dosadno,kad stalno u komunikaciji moraš ponavljati svoje principe i uvijek nekog svrbi jel ti imaš tu neke koristi.
A eto, dala sam sve od sebe da na ovaj način aktiviram razmišljanja o astrologiji, da se nešto i nauči, jer tako zamišljam funkciju onih koji znaju više.Tako treba biti na forumima, valjda neću morati još jednom ovo crtati
through the stars I am coming
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Jedan poznati astrolog je rekao:"Astrologija je posao kao i svaki drugi i prirodno je novcem plaćati astrologovo vrijeme. Kada bi astrolog svima besplatno pomagao, ubrzo bi i njemu zatrebala pomoć "
To je njegovo opravdanje samo, jer nije sposoban nizasta drugo. Realno, astrologiju ne treba da rade tako, niti treba da se zaradjuje za 'leba od iste. Astrologija =\= poso. Ekonomija = poso. Astrologija = Zanat( uzviseni)
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Bezlični wrote:
Jedan poznati astrolog je rekao:"Astrologija je posao kao i svaki drugi i prirodno je novcem plaćati astrologovo vrijeme. Kada bi astrolog svima besplatno pomagao, ubrzo bi i njemu zatrebala pomoć "
To je njegovo opravdanje samo, jer nije sposoban nizasta drugo. Realno, astrologiju ne treba da rade tako, niti treba da se zaradjuje za 'leba od iste. Astrologija =\= poso. Ekonomija = poso. Astrologija = Zanat( uzviseni)
Po tvome , nijedan astrolog na svijetu nema pravo zaraditi na astrološkoj analizi?
Ako je i uzvišeni zanat, svaki se zanat plaća, zar ne?
through the stars I am coming
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Artemida wrote:
Bezlični wrote:
Jedan poznati astrolog je rekao:"Astrologija je posao kao i svaki drugi i prirodno je novcem plaćati astrologovo vrijeme. Kada bi astrolog svima besplatno pomagao, ubrzo bi i njemu zatrebala pomoć "
To je njegovo opravdanje samo, jer nije sposoban nizasta drugo. Realno, astrologiju ne treba da rade tako, niti treba da se zaradjuje za 'leba od iste. Astrologija =\= poso. Ekonomija = poso. Astrologija = Zanat( uzviseni)
Po tvome , nijedan astrolog na svijetu nema pravo zaraditi na astrološkoj analizi?
Ako je i uzvišeni zanat, svaki se zanat plaća, zar ne?
To je pitanje moralnih, etičnih i duhovnih standarada koje svaki pojedini "astrolog" ima ili nema u sebi.
Ja sigurno ne bi otišao astrologu koji mi želi naplatiti. Sve duhovne discipline (a astrologija bi trebala biti jedna od njih) se predaju s puno ljubavi i potpuno besplatno.
Zamislite na što liči duhovno biće astrologa koji otima novac od lakovjernih gospođi i zaljubljene djece.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

Artemida wrote:Po tvome , nijedan astrolog na svijetu nema pravo zaraditi na astrološkoj analizi?
Ako je i uzvišeni zanat, svaki se zanat plaća, zar ne?
Ima on pravo da zaradi. Al nije eticki. Razlika raditi i raditi stvar koju volimo.
Drugo ti tu preuzimas neku odgovrnost, za necij zivot. On dolazi da mu pomognes, u tvojim ocima dolazi da mu uzmes pare. Kasnije ili pre puknes, t.j krenes za kintom.

Zato je astrologija i komercijalizovana, unistena i javljaju se po tv-u razni kvazi astrolozi.

Sretao sam ljude koji su znali ljude koji rade neke... "carobne stvari" eto prirodno talentovani, mogu da izlece nekog, ili imaju neku dozu vidovitosti. Svaki koji je znao da radi stvar, pravilno, stvarno a ne da je neki sharlatan - nije naplacivao. Napravi paralelu.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Gost wrote:Sve duhovne discipline (a astrologija bi trebala biti jedna od njih) se predaju s puno ljubavi i potpuno besplatno.
Naravno, ali tesko ostvarivo kako od strane onoga koji daje tako i od onoga koji uzima. Mislim da je taj način djelovanja (ja tebi - ti meni) preduboko ukorjenjen u ljudsku psihu da bi se mogao tek tako izbaciti.

Osobno nisam nikad uzimao novac ali bih npr. mogao uzeti nesto drugo kao fotokopiju knjige, mirisne svijeće ili nesto slicno sto nema neku veliku materijalnu ali meni dobro dođe.

Znao sam jednog poprilicno vještog "duhovnjaka" koji je, upravo zbog onoga gore što sam naveo ali i zbog uvjerenja u postojanje karmičkih principa, za svoje usluge uvijek uzimao točno 1 kunu. Ni više ni manje.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Slažem se da ne bi trebalo naplaćivati, osim ako je riječ o nekoj simboličnoj svoti ili nekom predmetu koji za osobu koja daje ima određeno značenje. Ipak, treba shvatiti da bi bilo veoma iscrpljujuće da Artemida svoje vrijeme posveti astro-analizama svih koji joj se po tom pitanju jave. Iz tog razloga predlažem da se više vremena posveti astroškolici, koja je eto malo u zaostatku ali se nadam da će se to uskoro promijeniti. Nema ništa ljepše nego kada sam dođeš do nekog zaključka. Na ovom topicu svatko može postaviti svoju natalnu kartu, pa možemo zajedno uz vodstvo iskusnijih učiti na primjerima.
Post Reply