Mali ritual sreće

User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

napravite krug
stavite 4 bijele svijeće da oznaće 4 strane svijeta
palite ih kao što ste i crtali krug - s desna na lijevo.....

kada je sve to obavljeno, meditirajte na "drugi" način i zamišljajte si kako vas sreća prati....

izgovorite sljedeće

luck shines upon my face
troubles near
fleed from grace

luck shines upon my soul
make my life, o so whole

so mote it be


ponovite sljedeće tri puta, ostanite u krugu i meditirajte i zamišljajte kako vam ritual djeluje, tako čete širiti pozitivnu energiju u kozmos, i materijalizirati če vam se želja.... polako se dignite i ugasite sve 4 svijeće, krenuvši od koje ste prvu i zapalili... po potrebi, ponovite ritual....
neznam kako to wicca radi, za kojeg mjeseca, meni je tako svejedno.....


( izgovor, da nebi bilo...)

lak šajns apon maj fejs
trabls nir
fled from grejs

lak šajns apon maj sol
mejk maj lajf, o sou houle

sou mout it bi
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Budući da kod otvranja kruga moramo postaviti 4svijeće znači li to da moramo staviti i te druge 4 pa da ih bude osam,ili iste svijeće koristimo za otvaranje i donošenje sreće?
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Soul Hunter wrote:Budući da kod otvranja kruga moramo postaviti 4svijeće znači li to da moramo staviti i te druge 4 pa da ih bude osam,ili iste svijeće koristimo za otvaranje i donošenje sreće?
4 za otvaranje kruga??
o čemu ti to :D
uredu, to te emina naučila......
hmmmmm..... neznam iskreno.....
inaće, ja kad si otvorim krug, ne palim svijeće.... ja meditiram, zapalim neki mirisni štapić.... zatim napravim mali ritual da me "ojača" i "zaštiti" te štapom crtam ( UVIJEK sa desnom rukom i UVIJEK u smjeru kazaljke na satu ) krug....
dakle, u njemu poslažem te 4 svijeće....
neznam kako to izvesti s Emininim krugom, ali, mislim da - DA , mislim da MORAŠ zapaliti 8, nažalost...... pitaj Eminu, neznam, nisam ni znao da vid palite svijeće....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Četiri svijeće odgovarajuće boje na odgovarajućoj strani svijeta pale se kad se vrši prizivanje kula stražara - magičnih elemenata.
Ako se ne prizivaju nego se baca običan krug nije potrebno paliti svijeće osiim ako se njima u nekim slučajevima želi naznačiti granica kruga, što opet nije potrebno, jer se prvi krug baca slanom vodom, drugi dimom, treći vatrom - jer krug se u biti sastoji od tri barijere.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hermitizam wrote:
Soul Hunter wrote:Budući da kod otvranja kruga moramo postaviti 4svijeće znači li to da moramo staviti i te druge 4 pa da ih bude osam,ili iste svijeće koristimo za otvaranje i donošenje sreće?
4 za otvaranje kruga??
o čemu ti to :D
uredu, to te emina naučila......
hmmmmm..... neznam iskreno.....
inaće, ja kad si otvorim krug, ne palim svijeće.... ja meditiram, zapalim neki mirisni štapić.... zatim napravim mali ritual da me "ojača" i "zaštiti" te štapom crtam ( UVIJEK sa desnom rukom i UVIJEK u smjeru kazaljke na satu ) krug....
dakle, u njemu poslažem te 4 svijeće....
neznam kako to izvesti s Emininim krugom, ali, mislim da - DA , mislim da MORAŠ zapaliti 8, nažalost...... pitaj Eminu, neznam, nisam ni znao da vid palite svijeće....
Besmislice. Sve se kosi jedno s drugim, ti sam nemaš pojma što radiš, zbunjuješ sam sebe, a sad i sve ostale. Prvo napišeš da se pale 4 svijeće u određenom smjeru, a onda se čudiš čemu se pale!? Pa prouči čemu što služi i zbog čega se nešto koristi, dakle zbog čega pališ te četiri svijeće. Čemu ih palit kad ne znaš čemu služe? I nemam ja neki svoj maštovit način otvaranja kruga niti sam izmislila nešto novo. Tvoj problem je u tome što si na leđa natovariš težinu raznih tehnika i smjerova i miješaš razne prakse. Moj savjet ti je da se za početak držiš jednog smjera i naučiš osnove ako već nešto prakticiraš - pa proučavanjem smjer mijenjaš ili nadopunjuješ. Bacaš krug na jedan način, a koristiš tehnike nekog drugog. Bograč lonac.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Ajoj. Opet će sad hermi bit ljut namene.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

emina wrote: Besmislice. Sve se kosi jedno s drugim, ti sam nemaš pojma što radiš, zbunjuješ sam sebe, a sad i sve ostale. Prvo napišeš da se pale 4 svijeće u određenom smjeru, a onda se čudiš čemu se pale!? Pa prouči čemu što služi i zbog čega se nešto koristi, dakle zbog čega pališ te četiri svijeće. Čemu ih palit kad ne znaš čemu služe? I nemam ja neki svoj maštovit način otvaranja kruga niti sam izmislila nešto novo. Tvoj problem je u tome što si na leđa natovariš težinu raznih tehnika i smjerova i miješaš razne prakse. Moj savjet ti je da se za početak držiš jednog smjera i naučiš osnove ako već nešto prakticiraš - pa proučavanjem smjer mijenjaš ili nadopunjuješ. Bacaš krug na jedan način, a koristiš tehnike nekog drugog. Bograč lonac.
A ti počni čitat s razumijevanjem. PRvo je govorio za otvaranje kruga, a onda za spell o kojem je riječ. Dakle, svijeće se ne odnose na otvaranje kruga.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

A čemu služe te 4 svijeće? Eto baš me zanima...A što se razumijevanja tiće - imam ga na pretek.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

emina wrote:A čemu služe te 4 svijeće? Eto baš me zanima...A što se razumijevanja tiće - imam ga na pretek.
To neka ti on odgovori, on je postao spell. Ali ono što je on napisao nije prvo rekao da ne koristi svijeće za otvaranje kruga pa da koristi. nego da svijeće koristi prilikom spella.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Očito govorim kineski, pa ću još jedamput pitati: Čemu služe te 4 svijeće, ako ne služe prizivanju elemenata?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply