Karma

Yoga, feng shui, zen
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ako Herm u nešto ne vjeruje to je dakle laž...Umjesto da napišeš ne vjerujem u karmu...I nikom ništa
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

emina wrote:Ako Herm u nešto ne vjeruje to je dakle laž...Umjesto da napišeš ne vjerujem u karmu...I nikom ništa
Ova izjava mi nije baš jasna...
Ako on ne vjeruje u karmu, šta mu tu ti možeš? Mislim, ne možeš ga natirat da vjeruje u to. Ne vjeruje i gotovo. To je isto kao što mnogi ne vjeruju da se može napraviti telepatija, empaija, ulazak u snove i sl. To je stvar osobnog stava i mišljenja.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

hermitizam wrote:
emina wrote:
hermitizam wrote:karma i karmičko djelovanje na duh prepuštam Wiccanskom djelu ekipe.... osobno, mislim da su to malo preideolizirane sinkronizirane laži
preideolizirane sinkronizirane laži? Daj mi to protumači...

Prije nego su je wiccani posudili karma kao takva postoji u Indijskim religijama - kao potpuni krug uzroka i posljedica opisanih u hinduističkim i budističkim filozofijama...

dakle, uredu, koristili su je Indijci.... Šiva, Višna... whatever.... ali po meni je to laž iz razloga što si sami krojim budućnost i samio se "reinkarniramo" jer karma "prosuđuje" kako čemo se vratiti u život... jednostavno odbijam u to vjerovati :|

PAZI EMINA!!! ALI PO MENIIIII!!!
PO MENI!!!
E LUD SAM KAD MI STAVLJAJU RJEČI U USTA, I UVIJEK ISPADNE DA LAŽEM, FAKAT, NEUTEMELJENO ME NAPADAŠ.....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

tallamasca wrote:
emina wrote:Ako Herm u nešto ne vjeruje to je dakle laž...Umjesto da napišeš ne vjerujem u karmu...I nikom ništa
Ova izjava mi nije baš jasna...
Ako on ne vjeruje u karmu, šta mu tu ti možeš? Mislim, ne možeš ga natirat da vjeruje u to. Ne vjeruje i gotovo. To je isto kao što mnogi ne vjeruju da se može napraviti telepatija, empaija, ulazak u snove i sl. To je stvar osobnog stava i mišljenja.
Znaš kako. ima jedna priča koju često koristim, a koju su meni ispričali neki koje baš cenim. Kod Ofiela, daleko tamo u Kaliforniji, dolazio neko smor od tzi, ništa ona ne veruje, Sve je to njoj stvar autosugestije. Jednom ga toliko smorila time da ništa u šta ona ne veruje ne funkcioniše da joj je sipao laksative u piće. Smara ona tako po običaju, on u jednom momentu izvadi rolnu toalet papira i kaže joj "u piću su ti bili laksativi, ti možda ne verujš da oni deluju, ali njih o tome niko nije obavestio tako da će ti za par minuta trebati ovaj toalet papir. Zato požuri na wc."
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Zanimljiva priča... moram priznat ...

ali ono što sam htjela reć je da ako netko ne vjeruje u nešto da je to njegovo mišljenje ili stav i da zbog toga ne bi trebalo bit diskriminacije kao ni o tome kako tko na koji način radi.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sarasvati
Posts: 8
Joined: Tue Aug 05, 2008 2:59 pm

U budizmu reč karma ne znači "sudbina" već "delo" ili "uzrok i posledica". Najjednostavnije rečeno, svaka aktivnost, pozitivna ili negativna, ostavlja utiske u umu. Pošto sadržaji uma uslovljavaju način na koji doživljavamo svet, negativni utisci neizbežno vode budućoj patnji. Tako svojim mislima, rečima i delima sejemo seme budućih iskustava. Prema tome, u našim je rukama moć da primenjujući ovo shvatanje, promenimo svoje živote.
Upotrebljeno na pravi način, razumevanje karme donosi slobodu oblikovanja sopstvene budućnosti. Dijamanski put koristi veoma delotvorne metode kojima se utisci štetnih dela uklanjaju iz uma. Njihovom primenom možemo se osloboditi svega što bi u budućnosti dozrelo u vidu teških stanja i neprijatnih situacija. Meditacijom je moguće čak i prevazići celokupan proces uzroka i posledice.
Ako, ipak ne izaberemo da radimo sa svojim umom, nećemo imati nikakvu kontrolu i jednostavno ćemo biti žrtve sopstvenih dela.
Ljudi koji ne mogu videti svet u sebi još manje mogu videti sebe u svetu.

Kad čovek misli da je na vrhuncu svog uspeha, tada, u stvari, stoji na granici svoje propasti.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Sarasvati wrote:U budizmu reč karma ne znači "sudbina" već "delo" ili "uzrok i posledica". Najjednostavnije rečeno, svaka aktivnost, pozitivna ili negativna, ostavlja utiske u umu. Pošto sadržaji uma uslovljavaju način na koji doživljavamo svet, negativni utisci neizbežno vode budućoj patnji. Tako svojim mislima, rečima i delima sejemo seme budućih iskustava. Prema tome, u našim je rukama moć da primenjujući ovo shvatanje, promenimo svoje živote.
Upotrebljeno na pravi način, razumevanje karme donosi slobodu oblikovanja sopstvene budućnosti. Dijamanski put koristi veoma delotvorne metode kojima se utisci štetnih dela uklanjaju iz uma. Njihovom primenom možemo se osloboditi svega što bi u budućnosti dozrelo u vidu teških stanja i neprijatnih situacija. Meditacijom je moguće čak i prevazići celokupan proces uzroka i posledice.
Ako, ipak ne izaberemo da radimo sa svojim umom, nećemo imati nikakvu kontrolu i jednostavno ćemo biti žrtve sopstvenih dela.
Ili slično privlači slično...Zapravo je napisana masa knjiga koje objašnjavaju fenomen uzroka i posljedica - a temeljni zakon među njima je zakon magnetizma ili Univerzalni zakon. Svaka misao koju sijemo u ovom trenutku negdje će se odraziti...ako se loše osjećamo ili imamo loše misli, loše emocije odašiljemo svojevrsnu vibraciju i k sebi privlačimo slično...Što zapravo ima logike ako pogledamo kolika je moć pozitivne afirmacije. Također imamo moć da u svakom trenutku mjenjamo svoje misli i da se osjećamo bolje u pogledu na određenu stvar, pa time i kreiramo pozitivnu priliku da privućemo stvari jednake vibracije u svoju okolinu. Zapravo je vrlo jednostavno, što se bolje osjećamo, to se bolje osjećamo. Dakle kao što si i rekla...ili smo žrtve vlastitih misli, ili mislima kreiramo apsolutno ono što želimo i od čega se bolje osjećamo.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Sarasvati wrote:U budizmu reč karma ne znači "sudbina" već "delo" ili "uzrok i posledica". Najjednostavnije rečeno, svaka aktivnost, pozitivna ili negativna, ostavlja utiske u umu. Pošto sadržaji uma uslovljavaju način na koji doživljavamo svet, negativni utisci neizbežno vode budućoj patnji. Tako svojim mislima, rečima i delima sejemo seme budućih iskustava. Prema tome, u našim je rukama moć da primenjujući ovo shvatanje, promenimo svoje živote.
Upotrebljeno na pravi način, razumevanje karme donosi slobodu oblikovanja sopstvene budućnosti. Dijamanski put koristi veoma delotvorne metode kojima se utisci štetnih dela uklanjaju iz uma. Njihovom primenom možemo se osloboditi svega što bi u budućnosti dozrelo u vidu teških stanja i neprijatnih situacija. Meditacijom je moguće čak i prevazići celokupan proces uzroka i posledice.
Ako, ipak ne izaberemo da radimo sa svojim umom, nećemo imati nikakvu kontrolu i jednostavno ćemo biti žrtve sopstvenih dela.
Izvoli link do zanimljivog reksta na temu karme i budizma:

http://www.yu-budizam.com/texts/sajadau.html
Post Reply