Što je magija? - osobna razmatranja

User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Bezlični wrote:Sta si ti blizanac u horoskopu?

Evo ja kao Novoeonac da kazem - novoenskih. :)
nisam :D koji su to novoeonski bogovi? ajd pogodi astroloze sta sam :D
User avatar
Bezlični
Posts: 125
Joined: Mon Dec 24, 2007 12:30 pm

angelspring wrote:
Bezlični wrote:Sta si ti blizanac u horoskopu?

Evo ja kao Novoeonac da kazem - novoenskih. :)
nisam :D koji su to novoeonski bogovi? ajd pogodi astroloze sta sam :D
Damn, znao sam da je trebalo da se predstavim kao Haotik! Nista da me ne pitate. :D
Ma salim se ja malo sa tim NovoEonac, ne znam kojih... nekih ... zajebanih. :)

Ne mogu da pogadjam, nemam dovoljno materijala a da ubadam na prazno... kad vec insistiras .. strelac, blizanac, devica. Eto neki radoznali znak.
Image
Create-Destroy-Enjoy
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Bezlični wrote:
angelspring wrote:
Bezlični wrote:Sta si ti blizanac u horoskopu?

Evo ja kao Novoeonac da kazem - novoenskih. :)
nisam :D koji su to novoeonski bogovi? ajd pogodi astroloze sta sam :D
Damn, znao sam da je trebalo da se predstavim kao Haotik! Nista da me ne pitate. :D
Ma salim se ja malo sa tim NovoEonac, ne znam kojih... nekih ... zajebanih. :)

Ne mogu da pogadjam, nemam dovoljno materijala a da ubadam na prazno... kad vec insistiras .. strelac, blizanac, devica. Eto neki radoznali znak.
eh toplo toplo :) riba -djevica - mjesec u djevici :D
ma mislila sam da ima jos neka vrsta bogova za koje neznam :) sad smo off topic :|
User avatar
MaGick15
Posts: 51
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:43 pm
Location: Zagreb

Gost wrote:
MaGick15 wrote:Mislim da se u ovoj temi prića o kristalima, a ne o sexu...

To tvoje uspoređivanje nema baš nikakve veze s kristalim nego s ljudima...
I što se tiće kvarcovih satova i kvarca opčenito oni ne primaju vibracije i titraje kao što si ti rekao, nego energiju... Zato se npr u Feng-shuiu kristali stavljaju npr. kod špičastih kutova kako bi neutralizirali i upili negativnu energiju koju kutevi proizvode i tako dalje.

Ali opet to je tvoje mišljenje a ovo moje. Svatko ima pravo vjerovati u šta želi i šta hoće.
Ti vjeruješ u takav način ja u ovakav i to je to.

Mislim da ti magiju malo prestrogo doživljavaš. Ne samo magiju nego i ostalo. Magija je zapravo vrlo jasna i bazira se na instinktu i osječajima, a ne na knjigama koje pročitaš. Jer kud bi svijet došao da sluša što mu neki papak u knjizi piše. Pa svi bi bili ili roboti ili nas uopće ne bi bilo.
Prvo i osnovno vidi se da ne razumiješ neke osnove.
Ja nisam uopće pisao o sexu, nego sam pisao koji ljudski fluidi imaju energetsko-magijsku komponentu prijenosa informacije na materijalne predmete i ljude. To spada u neke osnove, svojim postom si zapravo dokazao da ništa ne znaš.
Drugo, ti čitaš feng-šui knjige koje nemaju veze s ničim, i vjeruješ da kristali skupljaju negativnu energiju. No to nije uopće točno. Osim toga vidim da ti nisu jasni neki odnsi energije i titraja. Ili nisi imao fiziku u srednjoj školi, ili ju još nisi završio, tako da me tvoje besmislice ne čude.
Magija se bazira na instinktima i osjećajima. :lolčina:
Zaista ne znam gdje su u npr. LBRP instinkti i osjećaji. Postoji samo disciplina, ispravna intonacija, jasnovidna vizualizacija, iskrena namjera, i nacrtna geometrija. Ali instinktima i osjećajima... jok - toga nema.

Joj ti si mi se javio. TI meni nikad nećeš moći promjeniti mišljenje i ako ga potkrijepiš sa sto činjenica iz ko zna kojih knjiga.
Samo se ćeš (i dokazuješ) da se praviš važan.
MAGIJA IMA VEZE S INTUICIJOM I OSJEČAJIM.
Jer ovo što ti opisuješ nije magije! To je samo glupa ljudska izmišljitina koje se ti držiš ko pijan plota. Ukalupljuješ se u neke izmišljene kalupe jer ti je tako napisao neki fizičar ili Crowley!

TI bi prvo trebao pročitati neku običnu knjigu o običnim ljudima prije nego uzmeš knjigu o magiji jer oćito je da ne poznaješ dovoljno ljude niti njihove osječaje kao ni djelovanja.

Prvo upoznaj druge da bi upoznao sebe, a preko toga i magiju.

Jer za tebe je magija oćito jednaka s recitiranjem neke pjesmice na pozornici.
Jel to što si ti napisao tako postupaju djeca na nastupina. Moraju paziti na pravilnu intonaciju, biti koncentrirani i sve ostalo...

ALI SAMO TI MISLI ŠTA TI HOĆEŠ BOLI ME BRIGA!

Inaće sretna vam nova godina!
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

MaGick15 wrote:Joj ti si mi se javio. TI meni nikad nećeš moći promjeniti mišljenje i ako ga potkrijepiš sa sto činjenica iz ko zna kojih knjiga.
Samo se ćeš (i dokazuješ) da se praviš važan.
MAGIJA IMA VEZE S INTUICIJOM I OSJEČAJIM.
Jer ovo što ti opisuješ nije magije! To je samo glupa ljudska izmišljitina koje se ti držiš ko pijan plota. Ukalupljuješ se u neke izmišljene kalupe jer ti je tako napisao neki fizičar ili Crowley!
TI bi prvo trebao pročitati neku običnu knjigu o običnim ljudima prije nego uzmeš knjigu o magiji jer oćito je da ne poznaješ dovoljno ljude niti njihove osječaje kao ni djelovanja.
Prvo upoznaj druge da bi upoznao sebe, a preko toga i magiju.
Jer za tebe je magija oćito jednaka s recitiranjem neke pjesmice na pozornici.
Jel to što si ti napisao tako postupaju djeca na nastupina. Moraju paziti na pravilnu intonaciju, biti koncentrirani i sve ostalo...
ALI SAMO TI MISLI ŠTA TI HOĆEŠ BOLI ME BRIGA!
Inaće sretna vam nova godina!
Kao prvo ja se magijom pretjerano ne bavim, budući da magija niti ne postoji.
Mogli bi smo reći da se bavim nekim aspektima visoke magije, ali to je već druga priča.
Treće, ne avim se radovima Crowleya niti fizičara, i LBRP nije napravio Krauli, on ga je samo iskrivio u crnomagijsku varijantu potpuno neupotrebljivu.
Treće ja ne učim iz knjiga.
Četvrto, ne polazi se od drugih ljudi nego od samoga sebe. Dakle prvo treba upoznati samoga sebe. Osim, dakako ako nisi pametniji od mudraca iz Eleuzine koji su transmisirali poznatu poslovicu "Spoznaj samoga sebe."
I četvrto... još puno španaća moraš jesti prije nego što shvatiš gdje spadaju i kako funkcionirajku osjećaji.
Jer mornar sam popaj jaaaa.... tuuu...tuuu...
http://www.youtube.com/watch?v=hO-h2SCK ... re=related

:mrgreen:
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
MaGick15
Posts: 51
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:43 pm
Location: Zagreb

Sam se ti rugaj...

Ako ne vjeruješ u magiju onda šta radiš na ovom forumu, osim da živciraš druge i soliš im pamet.

Ja se ne slažem s tom poslovicom kao ni s tvojim teorijama, kao ni s nekim knjigama.
Treba vidjeti kakvi su drugi i onda po tome upoznati sebe. To je isto kao i sa slovima PRVO ih trebaš naučiti da bi si znao napisati ime šta ne?

A i uostalom kak ti to proučavaš magiju ako ne preko knjiga?
Kaj čekaš da ti znanje samo padne na glavu?
Naravno da učiš iz knjiga! Makar ih ti "SAMO ČITAŠ", odnosno "PROUČAVAŠ"


I da nadam se da si tek sad shvatio kakvo si ti dijete zapravo iznutra da još uvijek gledaš crtiće o Popaju.
Mislim da to nadoknađuješ ono što si propustio u djetinjstvu, UPOTREBLJAVATI MAŠTU!
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

MaGick15 wrote: A i uostalom kak ti to proučavaš magiju ako ne preko knjiga?
Pa preko unutarnjeg majstora.
MaGick15 wrote:Kaj čekaš da ti znanje samo padne na glavu?
Točno. :)
No postoji mnogo načina. Spisi kojih nema u knjigama. Usmeni prijenosi i slično.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gost wrote:
MaGick15 wrote: A i uostalom kak ti to proučavaš magiju ako ne preko knjiga?
Pa preko unutarnjeg majstora.
MaGick15 wrote:Kaj čekaš da ti znanje samo padne na glavu?
Točno. :)
No postoji mnogo načina. Spisi kojih nema u knjigama. Usmeni prijenosi i slično.
Dragi Magic...
Želiš li napredovati moraš imati malo otvoreniji stav. Evo budući da su ti knjige drage ovo bi bila jedna tebi korisna, na temu unutarnjeg majstora koji se ovdje spominje :), vjerujem da ćeš puno toga iz nje izvući
Deepak Chopra: Put čarobnjaka
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
MaGick15
Posts: 51
Joined: Fri Dec 28, 2007 4:43 pm
Location: Zagreb

Pročitao sam tu.
I imam ja otvoreni stav prema svemu, ali mi nemože netko ko se ćak ni ne bavi magijom trljat o nos nešto suprotno od onoga kako ju ja doživljavam. To je ko da najtežem kršćanina počneš vrijeđat i uvjeravat ga da njegov bog ne postoji i da crkve mulja i takve stvari. Šta misliš kako će mu biti? Da neće možda branit svoje stavove? Naravno da hoće! Ja isto tako branim SVOJE stavove....

Ako gost misli da magija ne postoji onda stvarno ne razumijem šta radi na ovom forumu, osim što provocira one koji u nju vjeruju.

Ovo kad sam napisao u KNJIGAMA nisam mislio isključivo samo na knjige. Neke informacije doista nađeš u spisima i na internetu itd., ali OPET i njih trebaš pročitat da bi ih shvatio i tako isto učiš. Što se tiće usmene predaje mislim da ima jako malo osoba koje uistinu znaju što pričaju.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

MaGick15 wrote:Pročitao sam tu.
I imam ja otvoreni stav prema svemu, ali mi nemože netko ko se ćak ni ne bavi magijom trljat o nos nešto suprotno od onoga kako ju ja doživljavam. To je ko da najtežem kršćanina počneš vrijeđat i uvjeravat ga da njegov bog ne postoji i da crkve mulja i takve stvari. Šta misliš kako će mu biti? Da neće možda branit svoje stavove?
Ja se ne bavim više pizdarijama, što ne znači da se nisam bavio i uvidio njihovu ispraznost. Bar što se ove fluffy magije tiče.
I drugo pa Kršćanski bog i ne postoji. :D
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply