Snovi i tumačenje snova

User avatar
Wolf
Posts: 41
Joined: Tue Jul 06, 2010 11:43 pm

Ja trenutno mislim o dvije mogucnosti on je doso k tebi i razgovarao s tobom jer je bilo potrebno...
A i postoji mogucnost da ti je um izmucen time i da pokusava napraviti nesto da bi olaksao to sve da ne poludist od tuge i boli.
No mozda nije ni jedno od toga.
Pokusaj sama otkrit meditiraj na taj san trebala bi dobiti odgovor.
ivana1987
Posts: 2
Joined: Thu Nov 04, 2010 4:19 pm

Evo ovako: sanjala sam nedavno da sam u nepoznatome stanu, krevet od željeza, i onda mi je iduća scena ogromna zmija koja me prati u kuhinju, zatvorim ju tamo, ja se bojim bilo šta joj napraviti, i zovem na telefon da ju dođu ubiti..a onda mi je iduća scena mali bebač u pelenama koji puže svuda po stanu i ostavlja kakicu za sobom,dopuže do zmije i tu se budim! :? jel mi može netko reći što to predstavlja ?
-solanum-
Posts: 18
Joined: Thu Feb 25, 2010 12:39 am

ivana1987 wrote:Evo ovako: sanjala sam nedavno da sam u nepoznatome stanu, krevet od željeza, i onda mi je iduća scena ogromna zmija koja me prati u kuhinju, zatvorim ju tamo, ja se bojim bilo šta joj napraviti, i zovem na telefon da ju dođu ubiti..a onda mi je iduća scena mali bebač u pelenama koji puže svuda po stanu i ostavlja kakicu za sobom,dopuže do zmije i tu se budim! :? jel mi može netko reći što to predstavlja ?

Niš ne obečajem, ali možda sama nešto iščeprkaš s vremenom kroz pitanja.
;)

Taj krevet, je to nešto udobno ili više onako kruto i hladno , je li to željezo nešto kao sigurnost i stabilnost ili pak hladni okov ?

Jesi li bježala s namjerom da ju zatvoriš tamo ili se eto, na putu u kuhinju pojavila zmija iza tebe ,pa si je zatvorila ?

Kako to da u kuhinju, a ne npr u kupaonicu ili neku drugu sobu ?
Je li bebač "na zmijinoj strani" ili kontra nje....ili je više neutralan ? ?
Je li on također uznemiravajuči lik kao i zmija ?
ivana1987
Posts: 2
Joined: Thu Nov 04, 2010 4:19 pm

-solanum- wrote:
ivana1987 wrote:Evo ovako: sanjala sam nedavno da sam u nepoznatome stanu, krevet od željeza, i onda mi je iduća scena ogromna zmija koja me prati u kuhinju, zatvorim ju tamo, ja se bojim bilo šta joj napraviti, i zovem na telefon da ju dođu ubiti..a onda mi je iduća scena mali bebač u pelenama koji puže svuda po stanu i ostavlja kakicu za sobom,dopuže do zmije i tu se budim! :? jel mi može netko reći što to predstavlja ?

Niš ne obečajem, ali možda sama nešto iščeprkaš s vremenom kroz pitanja.
;)

Taj krevet, je to nešto udobno ili više onako kruto i hladno , je li to željezo nešto kao sigurnost i stabilnost ili pak hladni okov ?

Jesi li bježala s namjerom da ju zatvoriš tamo ili se eto, na putu u kuhinju pojavila zmija iza tebe ,pa si je zatvorila ?

Kako to da u kuhinju, a ne npr u kupaonicu ili neku drugu sobu ?
Je li bebač "na zmijinoj strani" ili kontra nje....ili je više neutralan ? ?
Je li on također uznemiravajuči lik kao i zmija ?
Krevet je samo tamo bio..nikakvih osjećaja u vezi njea nisam imala..

Rekla sam da sam u nepoznatom stanu bila, išla sam s namjerom da ju zatvorim u tu sobu, ali nisam znala koja je soba..
Bebač je ok, nije uznemiravajući,ali se on u snu ne boji zmije i ide prema njoj ? :roll:
-solanum-
Posts: 18
Joined: Thu Feb 25, 2010 12:39 am

Odoka bi' rekao da bi bebač ili A) mogao značiti tvoje nestašne i nedužne osobine, naravno sa upakiranom dozom nereda (prljanje tepiha) koje očito znaju da vrag nije crn kako izgleda.... Ili B)nešto suprotno: da neku "zmiju" možda trebaš shvatiti ozbiljnije.. To ovisi tvom osobnom o kontekstu ..

Tako i "kuhinja" ispada da je nešto čime tog "vraga" želiš neutralizirati....

Ako dobro shvatih ispada da je beba nekako dopuzala i kroz vrata ? (ili samo do vrata ? Ako dopuže neposredno do zmije, to znači li to da ono što je predstavljeno "bebačem" ne mari puno za koncept "zatvaranja" "zmije" ? )

Eto, ovime ispada da ti zapravo ništa i nisam rekao :oops: :lol: ... ali to mi nije ni bila namjera ;)

trebati ćeš razmisliti o svim tim simbolima koji se javljaju , u kontekstu svog živoota i/li svojih snova općenito.



:ugeek:
Blackshy
Posts: 1
Joined: Sun Feb 14, 2010 9:28 pm
Location: brač

bok...ja sam nedavno sanjala jako čudan san...inače su moji snovi specifični i pomalo posebni...ali ovaj je bio jako čudan...išao je recimo ovako...znam da sam bila na nekom kauču i spavala tad se odjednom prislonilo neko tjelo na moje...lice mu je bilo zamagljeno...počelo me dodirivati i ljubiti...u tom trenutku sam se osvjestila i shvatila da sanjam...osječala sam dodire koda su pravi stvarni...to mi je bilo jako čudno jer je osječaj stvarno bio pravi kao kad te netko u stvarnosti dira...otvorila sam oči i probudila se,i ono gledala sam oko sebe stvari u mojoj sobii...ali se nisam mogla pomaknuti bila san paralizirana ali dalje san osječala dodire doslovno ono osječaj je bio kao kad si budan i kad te recimo neko od tvojih prijatelja dotakne ili tako nešto...ja san bila tako paralizitrana i osječala san dodire i htjela san se trgnuti ali sam samo mogla to doživljavati...nakon pola minute prestala san to osječati i paraliza me napustila...isuse neznam kako da vam to opišem...ali to je bilo toliko čudno i neopisivo...i šta je najčudnije BILA SAM POSLI BUDNA A OPET SAM TO OSJEČALA!!!!!!to je bilo toliko stvarno i jezivo... :shock:
molila bih vas da mi iznesete svoje mišljenje pogotovo eminu i talismanicu... :cry:
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Jena moja prijateljica je sanjala cudan san pa je zanima sto znaci.Ovo je njen san: San je bio jako cudan..Radilo se za curu o kojoj ja neznam nista..neznam njen lik,ni ime..samo znam da se radi za curu..ona je umrla..imalo je puno ljudi..u njenu kucu..koja je bila nekako cudna mi smo krenuli na njen grob al smo morali prec 7 brda..kad smo vec jedva stigli pomogla nam je policija da stignemo bash do nje..tamo sam videla jednog predivnog mladica koi je previshe plako za tu curu..i samo sam rekla Boze sto je moralo ovako da bude..Bila bih vam veoma zahvalna ako biste mogli da protuamcite ovaj san jer je veoma muci znacenje sna, auiglavnom joj se ostavruju snovi.
Unaprijed zahvalna
User avatar
anngellika
Posts: 45
Joined: Tue Nov 29, 2011 9:38 pm
Location: Srbija

Meni treba tumačenje. Sanjala sam jako čudan san. Mislim, bilo je i gorih, ali ipak.... Neka porodica, čovek, žena i kćerka se voze i u nekom trenutku nalete na staro naselje. Muž hoće da navrate da vide šta tamo ima. Žena okleva i moli ga da ne idu. Ipak odlaze. Dočeka ih neka starica koja se ispostavi da je ženina majka. Oni u naselju ostanu neko vreme i muž se okrene lovu. Zađe negde i vidi groblje. Ode na njega i vidi spomenike svoje žene i njene majke. U naletu besa uništi spomenik njene majke. Vrati se i skonta da je baba umrla. Onda njgova žena kreće da beži, i on je juri, i onda se ja probudim. Tumačenje? :) :) :)
I'm just different, but people call me crazy...
veronika
Posts: 62
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:43 pm

Dunja wrote:dokaz koji ide u prilog tome da je područje snova katkada nedokučivo. imate li san kojeg se sjećate još dugo vremena? nešto vas u njemu privlači?

veronika odgovara , snovi nam redovito nesto porucuju , bilo lijepi bilo ruzni.Lijepi snovi nas redovito vracaju usituacije kada smo se osjecali ugodno ili zasticeno . Ruzni snovi su ustvari manifestacija onoga cega se pribojavamo . Ako je pred nama neko veliko iskusenje naravno da tjeskobu nesvijsno nosimo u san .Naravno da su snovi i na neki nacin predskazanje .Tada ih treba znati dobro protumaciti .pitaj me ako te nesto interesira .
veronika
Posts: 62
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:43 pm

pandora wrote:ja već duže vrijeme sanjam da me netko lovi, želi ubiti, uvjek bježim od nekoga. to traje već duže od godinu dana. evo šta sam sinoć sanjala:
sa frendicom sam provalila u nečiju kuću. i tako smo šnjofale po njoj i onda se vratila vlasnica i mi smo se sakrile u ormar da nas ne vidi. unutra je bilo puno kaputa tak da sam se sakrila iza njih. al onda je ženska otvorila ormar i vidjela nas i mi smo počele bježati. ali nas je pred kućom čekala policija. ja sam nastavila bježati ali bosa, a vani je bio snjeg i led debeli. i ja sam trčala bosa tako po snjegu, i bilo mi je zima. policajci su trčali zamnom. i najedanput me pokupio neki ogromni kamion. ali me nije pregazio nego sam se uhvatila za donji dio kamiona ali vozač to nije skužio nego je nastavio voziti. i onda su mu valjda policajci rekli da stane i izvukli su me van. ali više nisam imala snage bježati nego sam ležala na podu sva promrzla i mokra od snjega :?
Ocito imas nesto na savijesti. Da se ti toga mozda i ne sijecas lako moguce . Ali tvoje provaljivanje pa bjezanje pa hodanje bosa po snijgu policija koja te lovi , meni ti to sve govori da ti trazis neku kaznu .Vjerojatno i iskupljenje . Tvoj nazovimo tako grijeh je vjerojatno zanemariv ali se tokom vremena napuhao do razmijera koji te muce.
Post Reply