mala pomoc-sotonizam

User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Pa s meditacijom se razvije koncetracija, ali za razvijat koncetraciju je najbolja yoga...
veronika
Posts: 62
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:43 pm

Mislim da se u sotonizam ne treba upuštati jer je iznimno privlačan i može ti preuzeti kontrolu nad životom. Znaš kako standardno ljudi vele za Sotonizam - označava obožavanje Sotone.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Tako tvrde za sve nekršćansko. Osobno mi je neprivlačan, al ko voli - nek izvoli.
veronika
Posts: 62
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:43 pm

Sotonizam treba shvatiti ozbiljno bez obzira kršćansko ili nekršćansko opredjeljenje okupljenih.
_Deadly Doll
Posts: 10
Joined: Fri Jun 18, 2010 7:30 pm

" http://spiritualnisotonizam.blog.hr/ "

Vidjela sam taj sajt... I kada sam procitala nekoliko tekstova i mene je zaintrigiralo, ali ma kakvi, bas ne bih da se upustam u to...
Ne bih ni preporucila... mislim da mi djeluje malo opasno, i da bi neka greska mogla da bilo koga dovede u propast... tako se bar meni cini :/
marinella
Posts: 13
Joined: Sun Jun 06, 2010 4:13 am

ma ono ima raznih verzija sotonizma. sada kako oni provode svoj način vjere
al sama bit je da je against kršćanstva.
što god tvrdili jer inače ne bi se zvalo sotonizmom.
iako ima i u dr.vjerama. tak da ti dođe na isto. vjerujući u jedno negiraš drugo.
prirodan je strah jer si vjerovatno odgojena kao katolik.
trebaš vjerovati u ono što tebi donosi mir i ispunjava te.
_Deadly Doll
Posts: 10
Joined: Fri Jun 18, 2010 7:30 pm

marinella wrote:ma ono ima raznih verzija sotonizma. sada kako oni provode svoj način vjere
al sama bit je da je against kršćanstva.
što god tvrdili jer inače ne bi se zvalo sotonizmom.
iako ima i u dr.vjerama. tak da ti dođe na isto. vjerujući u jedno negiraš drugo.
prirodan je strah jer si vjerovatno odgojena kao katolik.
trebaš vjerovati u ono što tebi donosi mir i ispunjava te.
pa, mozda si u pravu ;)
ja nista ne negiram vjerujuci u jedno, prosto samo imam takav neki osjecaj :/
i ne, cak ni nisam odgojena kao katolik, priznajem, cak ni krstena, priznajem, ali ipak vjerujem u Boga vise nego mnogi drugi vjernici, znam odlicno poznajuci druge ;)
selenia
Posts: 17
Joined: Tue Oct 19, 2010 10:04 pm

Mislim da se nista ne bi trebalo prakticirati samo zato sto je u suprotnosti s necim drugim. Ja ono sto zelim prakticirati je ono u sto vjerujem da mi moze pomoci pronaci sklad s prirodom, s onime sto stvarno jesam. Pretpostavljam da svako iskrivljenje ili bilo sto takvo, prirodnih zakona, od kojih nitko ne moze pobjeci, bilo kakve "precice" i kraci putovi su losi, jer zapravo, znas li sto radis? Po meni, treba paziti da uvijek imas pod kontrolom svoje postupke i da zas koje su moguce posljedice, ne samo po tebe. Jer, citav sustav ce djelovati i na tebe. Otvaras vrata svim mogucnostima...
Ono sto mene zanima jest znanje kako sebe uskladiti s tim prirodnim energijama i zakonima kako bi to znanje i vjestinu mogla upotrijebiti u neke svrhe (a ne mozes sebi ispunjavati zelje, to je smijesno, onda bismo svi bili... pa, bio bi kaos bez ikakvog reda, jednom rjecju) i naci sklad, ostalo je sve nakon toga lakse, barem imas razumijevanje zasto ti se nesto događa i ne zapadas u ocaj i ne izbacuje te iz balansa zato sto je to tako. Rad na sebi i introspekcija.
User avatar
Wolf
Posts: 41
Joined: Tue Jul 06, 2010 11:43 pm

Da sam ovo citao prije 2 godine ili mozda godinu pokusao bih vam objasniti o cemu se radi u Sotonizmu da se ne zove Sotonizam jer je protiv krscanstva vec zato sto se vjeruje u Sotonu. Jer tako isto moze netko reci da se krscanstvo zove tako zbog toga sto se suprotstavlja sotonizmu.
Ima beskranicno mnogo odgovora, ali vi sami znate za sebe koji je pravi odgovor. I vidio sam da se nekoji ljudi boje tih stvari, ali to je normalno svi se boje nepozntog a ovo samo govori da te tehnike nisu za neozbiljne.
Nemojte gledati sve samo sa jednog kuta koji vama najvise pase morate to sagledati sa svih kutova, i vidjet ce te da mnoge stvari nisu onakve kakvima ste mislili da jesu.
selenia
Posts: 17
Joined: Tue Oct 19, 2010 10:04 pm

Ma rekla sam to jer je mariella napisala da je to kao bit toga. Naravno, ja se ne bih pacala u to, niti u ista o cemu nemam pojma i osjecam da nije za mene. To je moj stav, naravno. Po meni je bitno da nikome ne nastetim, na to nemam pravo. Dosta napravimo "stete" i svojim svakodnevnim postupcima i nesvjesno, ali c'est la vie :geek:
Post Reply