Osveta

Chit-chat. Pričajte o svemu što nema veze sa magijom. Ovaj dio foruma je: babinjak, kokošinjac, kafić. :-)
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

Što mislite o osveti? Osveta...
___________________________
Otvorio sam ovaj thread samo zato jer posljednjih dana osvećujem se ljudima, koji su me povrijedili, i koliko god kasnije iman posljedica ja se ne mogu odreći tog zadovoljstva, te "dvije" minute nadmoći.
_________________________________________________________________
Već sam se posvađao s par frendova zbog toga, jer mi govore odakle ja imam pravo drugim ljudima zagorčavati i uništavati život?
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
demonologist
Posts: 18
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:01 pm

preporučujem jedan ljepi kvalitetni egzorcizam
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

meni je osobno osveta draga. al treba znat napravit taktiku i ne pretjerat. sve što se pretjera ne valja pa tako ni osveta.

i kad se osvećuješ ne smiješ zaboraviti svoja načela do kojih se držiš.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Vivian
Posts: 19
Joined: Wed Dec 31, 2008 10:12 pm

:D heh, a istina, osveta je slatka, i vjerujem da je slatka svima nama, samo je pitanje kolika je naša gornja granica do koje možemo neke stvari tolerirati. Ljudski je željeti osvetu ako nas netko jako povrijedi, ali naravno, ne treba pretjerivati. Ljudski je griješiti, božanski opraštati, ali ponekad čovjek treba skupiti snage i oprostiti. Osveta nije rješenje problema, već sredstvo za kojim svi mi posežemo da bi se osjećali bolje ili nanijeli bol nekome da pokažemo kako smo se i sami osjećali ;) Moje mišljenje: nema ništa loše u zdravoj osveti, ali ako je moguće uvijek sam za primirje :)
mystical_virgin
Posts: 15
Joined: Fri Sep 11, 2009 5:54 pm

osveta je slatka!

ima jedan zanimljivi stih - ''my sweetest passion, my sweet sweet revenge, my sweetest passion, my sweet retaliation''
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Meni je najveći gušt dok onako od srca odpustim stvari i kad se to desi onda je nevjerojatna spoznaja i osječaj da sam upravo napravila karmički sjajnu stvar. I onda se sve odpetlja i divno je.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

meni je veci gust kad sama uzmem stvari u svoje ruke i kad sve sredim nego kad cekam da se to samo od sebe rijesi. Mozda zato sto se jos nisam nasla u takvoj situaciji da mogu cekat. Jer uglavnom kad sam se osvecivala sam u biti uzvracala udarac, odnosno napad.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
nada
Posts: 200
Joined: Sun Apr 04, 2010 8:41 pm

osvecivati se nije dobro jer tako se ponavlj uvjek isto. najbolje je oprostiti , zaboraviti nemoras.

ljubav i svijetlo, nada
veronika
Posts: 62
Joined: Sun Feb 07, 2010 7:43 pm

Nije dobro tolerirati svima sve ali niti osveta ne mora biti svrha sama sebi. Osveta je ponekad potrebna ali isto tako trebamo imati na umu da nam se sve vraća. Ako se ne osvetimo osobi koja nam je naudila ili se jednostavno ne suočimo s njom postoji nešto kao prirodna pravda koja rješi stvari umjesto nas. Prije ili poslije sve dođe na svoje mjesto. Jednostavno karma uvijek učini svoje. Kako drugima tako i nama. I tu se završava puni krug.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Osvećivanje je primitivno. Jedan od razloga zašto je svijet u takvom kurc*.
Post Reply