Info

Kistra
Posts: 2
Joined: Sun Aug 31, 2008 9:48 am
Location: Našice

Dakle ovako ja sam se tek prije par dana zainteresirao u magiju i zbilja jos neam pojma o njoj, znaci nisam cak ni pocetnik... Pa imam puno pitanja jer sam zbilja zainteresiran. Ovako zivim bogu iza nogu, pa neam bas trgovinu pri ruci da si kupim neke knjige u vezi toga... Dakle, dali mozes postat mag ako ti niko iz familije nije imo nikakav kontakt s magijom? Jesu li su neke magije vizualne, tako da ih se moze vidjet oko vas? Koliko treba zapravo naucit da se moze pocet prakticirat magija? Da li se moze izmisliti vlastiti nacin za izvođenje magije? Evo to je dosta za sad, ak mi netko moze odgovorit puno fala... Btw forum je zakon.
Kistra
Posts: 2
Joined: Sun Aug 31, 2008 9:48 am
Location: Našice

Molim vas odgovorite jer sam zbilja zainteresiran i stalno ocekujem odgovor....
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Kistra wrote:Dakle ovako ja sam se tek prije par dana zainteresirao u magiju i zbilja jos neam pojma o njoj, znaci nisam cak ni pocetnik... Pa imam puno pitanja jer sam zbilja zainteresiran. Ovako zivim bogu iza nogu, pa neam bas trgovinu pri ruci da si kupim neke knjige u vezi toga... Dakle, dali mozes postat mag ako ti niko iz familije nije imo nikakav kontakt s magijom? Jesu li su neke magije vizualne, tako da ih se moze vidjet oko vas? Koliko treba zapravo naucit da se moze pocet prakticirat magija? Da li se moze izmisliti vlastiti nacin za izvođenje magije? Evo to je dosta za sad, ak mi netko moze odgovorit puno fala... Btw forum je zakon.
Propustila sam tvoj post....

Ovo je područje toliko široko da bi najprije trebao malo teoretski izvidit/proči kroz sisteme i vidjet što ti odgovara. Svaki sistem je jedinstven i nije preporučljivo, nikako nije preporučljivo mješat razne sisteme.
Prvo prođi po tetki wiki kroz popis tradicija i izraza da dobiješ neku sliku:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ma ... traditions
Postoji masa sajtova za svaku pojedinu tradiciju. Što god da odabereš prvo teoretski prođi da vidiš jel ti zbilja odgovara. Na našem sajtu se više manje bavimo wiccom. Magija vjeruje u postojanje suptilnih energija koje nisu oku vidljive, ali se vježbom može pojačat osjetljivost i efekti očitovanja te energije mogu se osjetit fizički. Mnogi rituali mogu biti prilagođeni, dakle mogu se "izmisliti" pod određenim zakonima, no mislim da je to posao isključivo za nekog sa puno znanja - tako da se drži forme koja je već korištena.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
nikola_001
Posts: 20
Joined: Mon Mar 31, 2008 7:26 pm

samo da komentiram.. nije važno što ti kažeš da si se "tek" prije nekoliko dana počeo baviti magijom.
ja sam se prije otprilike 2,5 godine počeo zanimati za magiju.. nije dobro da se upuštatš radit spellove, prizive i neznam što sve več prije no što magiju upoznaš čitajuči i istraživajuči... bez muke nema nauke..
ukoliko radiš spellove prije no što uopče znaš što sve u spellu prizivaš to ti je vrlo opasno.. nemoj se upuštat prije no što si siguran da znaš što radiš..
uči barm godinu dana. to je dovoljno vremena da upoznaš osove, no napominjem da je potrebno obogačivati znanje svakodnevno kao što sam i ja.. svaki dan po nešto.. i da... obavezno piši knjigu sjenka.. u nju zapisuj sve bilješke.. iz nje ponavljaj. te napravi neku vrstu kazala u knjizi sjenka tako da bilo kad da naiđeš na nepoznat pojam možeš potražiti u svojoj knjizi. ona ti mora biti neka vrsta nečega bez čega u početku nemožeš.. btw sretno :)
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Moje je mišljenje da spelove ni ne trab raditi. Ako nekom trebaju pare neka ih zaradi na neki način, a načina ima puno. Ako nekom treba ljubav nek sredi malo garderobu i imidž i nabaci malo samopouzdanja... spelovi su tu uglavnom nepotrebno.
User avatar
dario
Posts: 28
Joined: Thu Apr 16, 2009 10:03 pm

Gwydion wrote:Moje je mišljenje da spelove ni ne trab raditi. Ako nekom trebaju pare neka ih zaradi na neki način, a načina ima puno. Ako nekom treba ljubav nek sredi malo garderobu i imidž i nabaci malo samopouzdanja... spelovi su tu uglavnom nepotrebno.
slazem se sa Gwydion
I can walk like a man but I'm not one.
nikola_001
Posts: 20
Joined: Mon Mar 31, 2008 7:26 pm

Gwydion wrote:Moje je mišljenje da spelove ni ne trab raditi. Ako nekom trebaju pare neka ih zaradi na neki način, a načina ima puno. Ako nekom treba ljubav nek sredi malo garderobu i imidž i nabaci malo samopouzdanja... spelovi su tu uglavnom nepotrebno.
istina je i to.. ali nije loše napraviti neki jednostavni spell za sreču i voila :)
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

nikola_001 wrote: istina je i to.. ali nije loše napraviti neki jednostavni spell za sreču i voila :)
Kako bi taj spel izgledao?
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
nikola_001
Posts: 20
Joined: Mon Mar 31, 2008 7:26 pm

Baphomet wrote:
nikola_001 wrote: istina je i to.. ali nije loše napraviti neki jednostavni spell za sreču i voila :)
Kako bi taj spel izgledao?
Zapalite jednu bijelu svijeću i tijekom punog mjeseca izgovorite:

"Lady of luck come out of your hiden course
bless your light upon me as the light of the moon shines above
and in the light of luck will be blessed i, when the moon is next to be full."
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

nikola_001 wrote:
Baphomet wrote:
nikola_001 wrote: istina je i to.. ali nije loše napraviti neki jednostavni spell za sreču i voila :)
Kako bi taj spel izgledao?
Zapalite jednu bijelu svijeću i tijekom punog mjeseca izgovorite:

"Lady of luck come out of your hiden course
bless your light upon me as the light of the moon shines above
and in the light of luck will be blessed i, when the moon is next to be full."
:lol:

Smiješno. I zašto na engleskom?
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Post Reply