Vještičja kuhinja_domaći pripravci

User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Oooo, meni je organska kemija OK, ali to nije ni pola kemije što ju ja još slušam ili sam slušao u prošlim razredima...
Sad slušam fizikalnu, analitičku, anorgansku i organsku... :) i još imam neke tehnološke operacije koje su kakti nešto usko povezane s kemijom... a što je najbolje ako uspostaviš malo bolji kontakt s profesorima možeš se raspitivat, vidjet, a i naučit neke fora stvari iz kemije... pa eto čak i kako se prave kreme, ulja ili čak bombe (nije da ih planiram napravit... :) )
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

ahahaha...
iz tehnoloških san zamalo isa na popravni
filtar preše, drobilice centrifuge,,,,
headache
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

ma živa dosada... još je profesorica ko smrt i sam kaj ne zaspiš... :shock:
User avatar
babuhab
Posts: 89
Joined: Fri Dec 12, 2008 5:11 pm
Location: zagreb

ma tehnološki mi je najjjgorii
dolly
Posts: 16
Joined: Tue Jan 20, 2009 3:01 am

Dali mi netko može napisati koliko čavala treba staviti u flašu i urinirati po njima nakon toga zakopati u zemlju itd.Tj pročitala sam o tako nečemu protiv uroka ili za zaštitu da se to radi ali ne mogu pronaći gdje sam to vidjela pa ako netko zna neka napiše cjeli postupak.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

(prijevod iz knjige "Witcha: a Book of Cunning" : Nathaniel Harris)

Vještičja boca

Sastojci : boca (najbolje zelena), nekoliko čičaka, trnovi, kopriva,
igle. Naugodne, odvratne, opasne i otrovne stvari. Crveni konac,
vlastiti urin, kosa, nokti...itd.

Sve to ulazi u vještičju bocu koja može biti ukrašena sa nekim tradicionalnim licem. Rezultat je talisman koji će štitit vas i vašu kuću od zlih utjecaja. Zakopajte je negdje pred ulazna vrata, zazidajte ili je sakrijte ispod ulaznog trijema. Tradicionalno se takva boca objesi o vrata ili prozor sa crvenim koncem.

Slična se boca može napraviti, prokleti i odrediti da vraća nazad čaroliju koje je već napravljena. U tom se slučaju boca stavi u vatru, prije toga se začepi tako da zrak ne može izlaziti iz nje i da se sadržaj boce kuha i širi. Šireći se razbiti će bocu a samim time i čaroliju koja je bačena.

Ta je tehnika zapisana u Sadducismus Triumphatus - ili Cijelokupni i Jednostavan Dokaz koji se tiče Vještica i Prikaza, od Josepha Glanvila, 1681.

Tradicionalna je vještičja boca sedamnaestog stoljeća obično koristila lice Bellarmina. To su glinene vaze visoke oko 20-tak cenitmetara koje su bile napravljene u obliku lica sa bradom koje je trebalo biti lice Bellarmina koji je bio zloglasni Katolički Inkvizitor. Dosta je takvih vještičjih boca nađeno koje su sadržavale igle i oštre premete.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

To je jedan od meni najodvratnijih talismana/zaštita/uroka...


:? :? :?
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

merlin715 wrote:To je jedan od meni najodvratnijih talismana/zaštita/uroka...


:? :? :?
Inace, ta se boca zakopa, ne moras iz nje piti.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Joj pa znam, ali sami taj čin uriniranja u bocu i rezanja kose ili noktiju za takvu svrku mi je odvratan... bizarno... :mrgreen:
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

merlin715 wrote:Joj pa znam, ali sami taj čin uriniranja u bocu i rezanja kose ili noktiju za takvu svrku mi je odvratan... bizarno... :mrgreen:
Meni si ti ovdje najbizarniji jer ti je odvratna vlastita kosa i nokti. :mrgreen:
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Post Reply