Pentagram

User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

x.angelus wrote::? Hoćete li zaboga prestati citirati jedni druge, i još citat sa slikom?

:!: koristite @username

:arrow: neprestano citiranje je nepristojno, i puni forum ()
ćuti bre
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Gost wrote:
Gwydion wrote:Odlično pitanje, za šta je u ZZ služio ritual pentagrama?
Da i ja bih to od Sefija volio čuti (i.e. pročitati) :)
Gost wrote:
Gwydion wrote:Odlično pitanje, za šta je u ZZ služio ritual pentagrama?
Da i ja bih to od Sefija volio čuti (i.e. pročitati) :)
-Za početak se nevodi da je LBRP korišten kako za istjerivanje (egzorcizam) entiteta iz praktikanta kao i njegove okoline te harmonizaciju polariteta (4 elementa unutar samog praktikanta) (Flying Roll XXXIV). No A.Crowley navodi kako oni koji koriste LBRP samo za praksu egzorcizma nisu vrijedni ove prakse kao ni daljnjeg rada. Može se koristiti i za čišćenje i posvećenje talismana primjerice.
Sa LIRP (koji se najčešće izvodi ujutro za razliku od LBRP koji se najčešće izvodi navečer) se čak mogu i punit talismani.

Osim toga, danas (za razliku od početnog LBRP-a dok G:.D:. nije imao još ni unutarnji krug) LBRP može vrlo jako djelovati i kao monokromatska praksa liječenja. Ali isto tako kao vrlo kvalitetna praksa koncentracije, fokusiranja, vizualizacije....

LBRP-om, kao i LIRP-om se jača mikrokozmos praktikanta tj. područje njegove suverenosti, a samim time se jača i istinska Volja. Problem koji se tu može pojaviti jest da se često zamjeni istinska Volja sa nižom voljom, kao i još ponešto...

LRP (Foster Case) je potvrđivanje duha nad materijom, a pošto je simbol čovjeka pentagram te pentagram mikrokozmos time i minijaturna kopija makrokozmosa, heksagrama, Boga, potvrđuje se božanstvenost čovjekovog duha (/kršćanski/gnostici tu govore o čovjeku kao sinu Boga). "Bog je besmrtni čovjek, čovjek je smrtni bog".



Ono što mnogi navode je da je LRP daleko važniji i kvalitetniji i za sve bitniji od GRP bilo da se radi o prizivajućem ili tjerajućem.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Sephirot wrote: - LBRP može vrlo jako djelovati i kao monokromatska praksa liječenja.
koga? šta? kaj?

Sephirot wrote:Ono što mnogi navode je da je LRP daleko važniji i kvalitetniji i za sve bitniji od GRP bilo da se radi o prizivajućem ili tjerajućem.
GRP? Šta ti je ovo brate, Gornji Dišni Sustav možda?
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Gost wrote:
Sephirot wrote: - LBRP može vrlo jako djelovati i kao monokromatska praksa liječenja.
koga? šta? kaj?
-Nemoj mi reći da za ovo ne znaš.....
Gost wrote:
Sephirot wrote:Ono što mnogi navode je da je LRP daleko važniji i kvalitetniji i za sve bitniji od GRP bilo da se radi o prizivajućem ili tjerajućem.
GRP? Šta ti je ovo brate, Gornji Dišni Sustav možda?
GRP - Great (Banishing/Invoking) ritual of Pentagram. /veliki ritual pentagrama/
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Dabome da ne znam. Ja sam ti mali od palube, ne veliki. :)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
demonologist
Posts: 18
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:01 pm

Pa opće je poznato da Gost nema pojma, a kad nekog "posere" a taj "posrani" traži objašnjenje onda opet nema pojma pa samo šuti ili se izvlaći nekim "i know everything" spikama.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

demonologist wrote:Pa opće je poznato da Gost nema pojma, a kad nekog "posere" a taj "posrani" traži objašnjenje onda opet nema pojma pa samo šuti ili se izvlaći nekim "i know everything" spikama.
Jeste, jeste, mora da su demonijaci u pravu. Ne zovu ih uzaludno "Gospodari laži" :)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
demonologist
Posts: 18
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:01 pm

odlično, sveo si cijelu moju ličnost u avatar, koji sam uzeo iz zajebancije. i opet se ti nekim jadnim opravdanjima pokušavaš opravdati (ponavljam, jadnima) ali ti baš i ne uspijeva.

jadno.

ponavljam, jadno :lol:
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

@ gost i demonologist
nađite si sobu
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Gost wrote:
demonologist wrote:Pa opće je poznato da Gost nema pojma, a kad nekog "posere" a taj "posrani" traži objašnjenje onda opet nema pojma pa samo šuti ili se izvlaći nekim "i know everything" spikama.
Jeste, jeste, mora da su demonijaci u pravu. Ne zovu ih uzaludno "Gospodari laži" :)
-Mislim da ne samo da si krivo rekao nego i shvatio naziv. Koliko vidim, nick je "demonologist" (po hrvatski "demonolog") što je zapravo osoba koja poznaje "psihologiju" takvih bića (demona), isto kao i angelolog (angelologija). No pošto ne postoji angelolog koji ne poznaje psihologiju demona (tj. u isto vrijeme nije i demonolog), te i obrnuto......čini mi se da se samo sprdavate.

Neko je rekao da si nađete sobu i s tom izjavom se slažem.... :D :P
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
Post Reply