Prošli životi

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Eto dragi forumaši moje pitanje je ima li kakav način da se sazna što ste bili u prošlom životu???
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

naravno, podvrgavanje hipnozi. Preporučujem Zrinku Jančić.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

emina wrote:naravno, podvrgavanje hipnozi. Preporučujem Zrinku Jančić.
-Ako se ne varam o prošlim životima....radi se sa tehnikom regresije ....hipnoza, bar koliko znam sa strane psihologije (pošto se koristi u psihologiji) došli su ljudi u svoju mladost ali neznam za prošle živote.

Naravno da nadodam citat sa GROMBOLa....

Zrinka Jančić
regresoterapeut nehipnotičke regresije u prošle živote

Zrinka Jančić (bivše prezime je Bokšić) već deset godina bavi se nehipnotičkom regresijom. Autorica je knjige “Put u prošle živote - cjeloviti vodič kroz nehipnotičku regresiju za terapeute” u kojoj je detaljno opisala svoju originalnu metodu, kojom se sigurno i ugodno uvodi u zanimljive nivoe podsvijesti ili, ako to želimo reći - bivših života. Zrinka Jančić otkriva tajne duha i unutanjih svjetova još od dobi od dvanaest godina, te se od tada bavila mnogim tehnikama duhovnog razvoja. Reiki majstorica, bioenergetičarka, astrologinja, osnivačica i glavna urednica časopisa Anima mundi, voditeljica brojnih radio emisija, te gost TV emisija, svojim je životom i djelom doprinjela razvoju hrvatske i svjetske alternativne scene. Živi i radi u Samoboru, održava predavanja i seminare u zemlji i inozemstvu.

Samobor
Gajeva 7/1
tel/fax: 01 33 66 920
mob: 091 55 93 089

-A navedenim karakteristikama pretpostavljam da je bliska Ž.Slavinskom.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ja imam tu knjigu. Vrlo zanimljivo štivo.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

jel ju imas mozda u pdf-u?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

nemam. kupila sam je u knjižari.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Hipnoza, regresija, nehipnoticka regresija...itd. su samo sinonimi iste stvari, odnosno istog stanja svijesti...
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Sacreus wrote:Hipnoza, regresija, nehipnoticka regresija...itd. su samo sinonimi iste stvari, odnosno istog stanja svijesti...
Pošto veliš da radiš na tom području, onda ću iskoristiti da te nešto pitam ;) Kolko hipnoza sama po sebi drži vodu? S jedne strane stoje vrhunski hipnotizeri čiji rad doživljavam kao nešto što baš i "nije s ovog svijeta", skroz nevjerojatno. S druge strane znam nekolicinu ljudi koji su se podvrgavali hipnozi i nisu doživjeli nikakve promjene (uzmimo primjer prestanak pušenja). Ja sam se također prije nekog vremena odlučila napraviti regresiju - naravno s za to osposobljenom osobom. Dio u kojem se vračam u djetinjstvo rezultirao je time da se doista prisjetim najranijih sječanja, okruženja, predmeta, situacija, pa čak i mirisa, međutim sve dalje - znači prolazak kroz neki od prošlih života vjerujem da je mogao biti samo plod mašte. Upute su bile da slijedim tok misli i slika. Međutim vjerujem da je to moglo biti čisto slučajno. Dakle, po čemu se može znati da takva informacija doista stoji? Odnosno koja je razlika između hipnotičke i nehipnotičke regresije? Da li se dobivene informacije mogu tumačiti doslovno ili i simbolično?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

emina wrote:Kolko hipnoza sama po sebi drži vodu?
Ovo pitanje ces mi morati pojasniti, osim ako se ne odnosi na ovo dolje sto si pisala..
S jedne strane stoje vrhunski hipnotizeri čiji rad doživljavam kao nešto što baš i "nije s ovog svijeta", skroz nevjerojatno.
Mislis na scenske hipnotizere? Koji zajebavaju ljude u hipnozi, odnosno izvode gluposti za zabavu ili na hipnoterapeute koji time pomazu ljudima?

I zasto to dozivljavas kao da nije s ovoga svijet?
S druge strane znam nekolicinu ljudi koji su se podvrgavali hipnozi i nisu doživjeli nikakve promjene (uzmimo primjer prestanak pušenja).
Tu sad postoje vise bitnih faktora...

Prestanak pusenja.. To su ljudi koji su vjerojatno ocekivali da ce kao po duhu svetom prestati pusiti.. ako osoba nije sama odlucila prestati pusiti, onda joj hipnoza nece puno pomoci.. hipnoza je tu kao pomoc samo... dakle, mora postojati svjesna zelja i odluka.. Naavno, kod nekih djeluje jer su full uvjereni da ce djelovat ili jer to skupe plate pa se uvjere..

Onda dalje ovisi o nacinu rada.. nekome kazes u hipnozi "Tebi se cigareta gadi" i ta naredba ostane u nesvjesnom.. to se ponasa kao uljez u svijetu gdje je cigareta prediwna.. gdje osoba razmislja kako voli cigaretu.. gdje cigareta pruza uzitak... i naravno da sve te pozivitne stvari o cigareti na svjesnom ili nesvjesnom nivou jednostavno poniste onu naredbu.. jer taav pristup u hipnozi je kao programiranje.. nasilno programiranje osobe na nesto sto ona nije i sto je puno vise stvarano...

Moze se onda ici i indirektnim pristupom.. pa osobi otvarati ideje, mogucnosti o nepusenju.. situacije.. sto opet je oblik ucenja.. i puno efikasnije.. naravno, i teze za raditi.. pa se osobu potakne na promjene.. ali je onda opet upitno koliko ona poslije na svjesnom nivotu razmislja pa sjebe to ucenje na nesvjesnom.. ili ne vjeruje u uspjeh...

Moze se i nastaviti jos kompleksnije pa raditi tako vise puta.. prvim nacinom ispirati mozak ili drugim pratiti promjene...

A osim toga, ovisi i da li je osoba bila u hipnozi.. i koliko dubokoj.. sto dalje ovisi o vjestini terapeuta (hipnotizera) da uspije naci nacin koji odgovara osobi i vodi ju na siguran nacin...
Ja sam se također prije nekog vremena odlučila napraviti regresiju - naravno s za to osposobljenom osobom.
Osposobljena osoba je (po meni) najnevazniji dio... Hipnoza je samo oblik komunikacije, razgovora, dijaloga... i to izuzetno dvosmjerno.. i bitno je da se obje strane razumiju..

U prijevodu, tu se nema sto uciti.. jer to nije nikakva posebna, ezotericna vjestina.. vazna je samo sposobnost izlaska iz teorija, knjiga i recepata kako to izvesti.. da se prilagodi drugoj osobi...
Dio u kojem se vračam u djetinjstvo rezultirao je time da se doista prisjetim najranijih sječanja, okruženja, predmeta, situacija, pa čak i mirisa, međutim sve dalje - znači prolazak kroz neki od prošlih života vjerujem da je mogao biti samo plod mašte. Upute su bile da slijedim tok misli i slika. Međutim vjerujem da je to moglo biti čisto slučajno. Dakle, po čemu se može znati da takva informacija doista stoji? ?
I sad ovdje postavljas pitanje na koje ja nemam odgovor.. po meni (sad bi me s faxa izbacili da znaju da ovo pisem) obje mogucnosti imaju smisla.. jer kad zaronimo u nase nesvjesno simbolika je jako prisutna..

Uzet cu primjer s jednom klijenticom... trazila me da radimo u hipnozi, na njenom problemu, jer je cula kako to dobro radim a i vise ju je zanimalo.. i sad da ne opisujem nepotrene detalje.. u jednom trenu mi spomene pticu bez krila... ja ju pitam sto radi ptica... ona kaze nista.. ja pitam sto ona radi s njim.. ona odgovara da ju pokusava natjerati da poleti... ja pitam ide li.. ona kaze da ne ide i da ptica ne moze... ali ona zeli da poleti...

Naravno, totalno besmisleno i glupo, ne? Kasnije kad smo pricali o tome.. i njenom problemu.. u jednom trenu joj se poslozilo da je to njen partner koji je takav, a ona ga pokusava promijenit iako zna da ne moze..

I tako imam puno primjera simbolike.. cak i ja znam pricati u simbolima i metaforama.. a osoba na nesvjesnom nivou to interpretira kako treba.. i shvaca.. dok na svjesnom ne shvati nista ili se ni ne sjeca.. ali radi na rjesavanju problema.. to je sad druga tema vec..

Zelim reci da se po meni ne moze razluciti da li je to sto se pojavi samo simbolika ili metafora naseg nesvjesnog ili sjecanje na prosli zivot..

Imao sam i puno komplesnije metafore i simbolike.. slike.. dozivljanje.. osjecaje.. koji lako mogu izgledati kao sjecanje..
Odnosno koja je razlika između hipnotičke i nehipnotičke regresije? Da li se dobivene informacije mogu tumačiti doslovno ili i simbolično
Razlike po meni nema.. moje osobno misljenje je da je ta razlika nastala jer se hipnozu uvijek definira kao stanje povecane sugestibilnosti, odnosno gdje osoba u hipnozi prima sugesitje/naredbe.. a ovaj nehipnoticki pristup se ne zasniva na tome.. ali taj nehipnoticki pristup je zapravo samo indirektna hipnoza ili eriksonijanska..

U obje je osoba u potpuno istom stanju transa..

Sad sam tu svega nadrobio i napisao.. u svojoj struji svijesti, pa.. cekam pitanja :)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Sacreus wrote:
Mislis na scenske hipnotizere? Koji zajebavaju ljude u hipnozi, odnosno izvode gluposti za zabavu ili na hipnoterapeute koji time pomazu ljudima?
i jedno i drugo. Teško mi je vjerovati da hipnotizer najjednostavnijim navođenjem može recimo masu ljudi u wolmartu natjerati da u isti tren podignu lijevu ruku u zrak. Ako to stoji i nije trik onda se pitam što nam sve plasiraju u reklamama? Odnosnoje li um individue tolko krhak?
Sacreus wrote: A osim toga, ovisi i da li je osoba bila u hipnozi.. i koliko dubokoj.. sto dalje ovisi o vjestini terapeuta (hipnotizera) da uspije naci nacin koji odgovara osobi i vodi ju na siguran nacin...

Da. Ali što je to po čemu se može zaključiti je li hipnoza površna ili ne?

Sacreus wrote: I sad ovdje postavljas pitanje na koje ja nemam odgovor.. po meni (sad bi me s faxa izbacili da znaju da ovo pisem) obje mogucnosti imaju smisla.. jer kad zaronimo u nase nesvjesno simbolika je jako prisutna..

Ne znam dal si možda čitao knjigu Michaela Newtona: Putovanje duša?
http://www.knjigasjenki.com/?p=207#more-207
On među ostalim navodi da klijent za vrijeme hipnoze nije u stanju izmisliti niti lagati. Ovo je meni najzanimljivija stavka. Dakle on tvrdi da se svaka dobivena informacija može tumačiti jedino doslovno. također po nekoj literaturi koju sam imala u rukama dubina transa varira - odnosno osoba se vodi iz pličih u dublja stanja svijesti i obrnuto. Ako se u nekom trenutku pojavljuje simbolika onda bi to bilo neko "površno" stanje ili odskočna daska za probijanje u dublja stanja svijesti? Ja ne znam, ali mi se tako čini.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply