Magijske zajednice

User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Gwydion wrote:
hermitizam wrote:radi se o knjizi koja "nepostoji" to jest izgubljena je. Thoth Hermes Trismegitus je bio božanstvo, ali ne u smislu Šive I Alaha, nego Isusa, Bude i Muhameda. više kao prorok.

Thoth je napisao zakone zlatne zore, inaće zlatnu zoru je u 19.st. obnovio Aleiste Crowley ( koliko ja znam, nisam sad više ni siguran, stalno se mulja oko toga) , a sama po sebi, zlatna je zora prva zajednica magova, osnovana daleko prije pisanog vremena, naziv je mjenjan, ali svrha i osnova ne....
ja ne znam odakle tebi te informacije, ali to je maksimalno netacno. Crowley, btw, nije osnovao Zoru nego je rasturio :D
Imas Zlatnu Zoru i u Srbiji i u Hrvatskoj tako da si se mogao blagovremeno informisati na tu temu.
-U Srbiji ima, i veza im je s glavnim hramom na Novom Zelandu 'Whare Ra' hram. U RH nema. Bila je ideja da se osnuje no za sada ne postoji. U RH postoji OTO, AMORC, Lectorium Rosicrucianum i ostele manje zajednice koje još nisu došle do kvalitetnijeg izražaja.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

emina wrote:Hermetički red zlatne zore je organizacija magijskog bratstva osnovanog u Londonu 1888. od strane dr. Williama Wynna Wescotta i Samuela Liddela Mac Gregora Mathersa iz koje su proizašle dvije organizacije - Stela Matutina i Alpha et Omega.
Mentor je bio Dr. Israel Regardie. Nakon što se red raspao privukao je velik broj poznatih okultista među kojima je bio i Crowley i d. Fortune.

-http://www.hermetizam.com/plus/zlatna-zora.htm
-http://www.hermeticgoldendawn.org/index.shtml
-Malo netočno.....početak ok no Regardieu je bio Crowley učitelj. Štoviše to često u svojim knjigama i navodi.
Regardie je spasio G:.D:. nakon početka rasula zapisujući sve o redu i objavljujući da se to znanje ne izgubi.

Naravno, ako nekome moramo zahvaliti na razvoju modernog okultizma je H.C.Agrippa sa važnom okultnom filozofijom, dr. Dee i Kelly sa svojom Enokianom, i kasnije E.Levi.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

hermitizam wrote:dakle što ? da ti imalo čitaš znao bi da se ne salžu svi egiptolozi oko toga da je Hermes uopće čovjek / božanstvo , nego neki misle da je to skup pisaca u tom razdoblju jer je on napisao navodnih 200 i više knjiga, a ne 42.....
ajmo reć, Hermes je bio ko pokret Realizma u modernoj književnosti...
knjiga Thotha je izgubljena, nemam literaturu da potkrjepim svoje izvore, niti kanim raspravlajt o ovome cijeli život....


evo ti literature koju tražim, i koju ću nadam se ubrzo i dobiti ( jel tako willow )

Corpus_Hermetica
Emerald_Tablet_of_Hermes
Hieroglyphic_Monad
On_the_Corpus_Hermeticum


može tako ?

wicca je dala naziv coven, ali zajednice su postojale od prahistorije....
-Navedeno opet tvoje navode ne potvrđuje. Navedeno su elementi hermetike, zajednice koja je postojala u doba rima i ranije no malo se zna o njima no oni NISU G:.D:. ,a navedeno je važno za sve zajednice zapadnog misticizma..... možda da si navedeno pročitao kao i realnu povijest mističnih redova.....možda bi i došao do realnog odgovora....
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

hermitizam wrote:hahahaha, ti si lik majke mi, jel ti kužiš da proturjećiš svemu kaj se odvija u svijetu ? Ti tvrdiš da je Wicca stara 60-70 dodina, a ZZ 150 god.
Šta? prije toga nije bilo spoznaje o magiji? Inkvizicije, Biblija, Ku'uran, Tora, Tibetanska knjiga mrtvih, Egipatska knjiga mrtvih... Ništa??
E onda sam ja fulao nešto, i cijela moja "nauka" je laž..

ovaj dječaće, nisam ti ja teenager, samo da se znamo....
-Navedeno je točno. G:.D:. je stara tek nekih 150 god. kao i wicca 60-70 god. Ono što je postojalo prije je potpuno nešto drugo no za to da se shvati treba čitati realne knjige ne bajke Ivane Brlić Mažuranić. Od pamtivjeka su ljudi koristili magiju i mnoge stvari koje spadaju pod psihologiju i psihoanalizu i nisu ništa čudne.

U ostalom odi na sephirot.mojblog.hr kao i mnoge slične stranice.

Možda nisi teeneger ali po upisima ispadaš takav.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Gost wrote:Dosta je nejasno Mr. Hermitizam zašto konstantno plasiraš lažne informacije na ovome forumu.
Sad, ili si ubačen agent neke službe, pa ti je zadatak da radiš kaos. Ili si tinejđer koji je apsolutno sve krivo povezao i stvorio mentalnu razlikovnicu vlastite iluzije čiju sliku ne želi pustiti. S time da po razini nivoa tvojih rečenica, očito je da je riječ o ovoj drugoj varijanti.

Dakle idemo iz početka da utvrdimo gradivo.
Sve što je Gosp. Gwydion rekao je istina i činjenica.
Zlatna Zora se pojavila u Engleskoj 1880' godina. Osnovali su je Dr. William Wynn Westcott i Samuel Liddell Mathers.
U nju su inkorporirana različiti oblici mnogih dotadašnjih nepovezanih učenja s glavnom okosnicom na Slobodnozidarski Rozikrucijanizam s kabalom i tadašnje znanom egiptologijom.
Zlatna Zora nema nikakve veze s nikakvim Hermesom Trismegistusom, kovenima, i da sad ne ponavljam Gwydionovu priču.

Nadalje, ja ne znam djeco o kakvoj ezoternoj pozornici u Hrv. govorite, ali ovo što navodiš Hermitizam nema veze s ničim. Budući da sam ja u ezoternom okruženju Zagreba i predugi niz godina i sa sigurnošću znam što se, a što ne, dešava ovdje.
Dakle zamolio bih decu tinejđere s foruma, da kad prođe predvečernji crtić lijepo u piđamu i u krevet na spavanje, a ne zamarati poštene ljude i građane tu po forumima. 8-)

Gost je govorio.
-Potpis...... :!: ;)
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

Soul Hunter wrote:Ima jedna magija...mislim da se zove operacija ali nisam siguran. Prosurfat cu pa napisati. :lol: :D
Zezam se,nemam pojma ima li takva magija.
-Možda lobotomija? :D

-Operacijom se naziva svaki okultni rad.
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
Goran Gogo Grdic
Posts: 19
Joined: Wed Feb 16, 2011 8:01 pm

Zadnji post je pre 3 godine!!!!Tako da oseticu se slobodnim da pitam, ima li nekih novosti o magijskim zajednicama?Ili je sve jos tiho ucenje u podrumu?
User avatar
wicca27
Posts: 22
Joined: Thu Mar 24, 2011 8:01 pm
Location: Osijek

Potpisujem to... :D Kao da nema ljudi tu vise... :o
...Eight words the Wiccan red fulfill:
An' ye harm none do what you will.
Markosr
Posts: 9
Joined: Fri Jul 29, 2016 1:10 pm

Crna magija mi je skoro uništila život.Preživeo sam tešku muku kada mi je jedna gdja iz Beograda skidala.Mučnina,nesvestica i povraćanje neke zelene tečnosti je trajalo par dana a bio sam na ivici samoubistva jer sam sve u mesec dana izgubio.Posao,prijatelji,porodica..sve mi je bilo uništeno.Nakon skidanja magije,prošlo je mesec dana da se sve vrati u normalu.Imam sada osecaj kao da se nista lose nije desavalo.Ako zelite kontakt te osobe da vam pomogne,kontaktirajte me na mail [email protected] je cudo i preporucujem je svima koji zele da rese ozbiljno svoj problem
Post Reply