Zašto ste se počeli bavit magijom?

User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Matt wrote:Naravno ;)
Pa da nabrojim.. :oops:
Vidovitost, pronicanje u misli, pomicanje predmeta, ...
Znači ako stavim predmet pred tobom ti ga možeš pomaknuti mislima?

Vidovit? Znači da ako te pitam šta će biti sutra ti ćeš mi znati odgovoriti?
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
fallenangelwolf
Posts: 4
Joined: Sun Apr 20, 2008 9:39 pm
Location: vinkovci

ja sljedim uglavnom keltičku wiccu
Helena
Posts: 5
Joined: Sat Jun 28, 2008 11:09 am

Matt wrote:Naravno ;)
Pa da nabrojim.. :oops:
Vidovitost, pronicanje u misli, pomicanje predmeta, električni naboj u rukama, subvokalni uroci, kontakt s duhovnim vodstvom, misaona sugestija (može biti usmjerena na ljude, kao i životinje), utjecaj na vremenske prilike, usporavanje vremena.. nabrajao sam kako sam se čega sjetio, pa sve nabacao :mrgreen:
Dosta toga još treba bolje kontrolirati, sve je u samokontroli i disciplini emocija kod ovako urođenih sposobnosti, ali trudim se.
Cula sam da to ima veze sa datumom rodjenja? Jel to tacno?
Tek sam pocela da istrazujem, pa bih ti bila jeko zahvalna kada bi mi objasnio sta je to subvokalni urok i kako mozes da utices na vreme? Kako neko moze da uspori vreme ili da utice na vremenske prilike? Jasno mi je da se predmeti mogu pomerati, ali mi nije jasno kako razviti tu sposobnost.
User avatar
LUNA
Posts: 10
Joined: Thu Oct 18, 2007 5:42 pm

wilko je napisala da je njen početak bavljenja magijom bio grljenje drveća...

kao da sebe gledam. Grljenje drveća, sati i sati provedeni u prirodi. Već u prvom osnovne upijala sam energiju iz uštapa, znala napraviti energetski štit, promijeniti smijer vjetra ili ga pak potpuno smiriti. Neznam dali sam predviđala ili prouzrokovala situacije. Npr. kažem da će se nešto desti i za par trenutaka se desi. znaći ne predviđanje par dana unaprijed već neposredno prije događaja.
Obožavam herbalistiku! Ali još puno ,puno imam za učiti.

Kod mene se desio zastoj jer mislila sam da je to diječja mašta da se moram uozbiljiti. Da sam bila malo više opuštena i nastavila raditi ono šta radim danas bi bila puno dalje. ali nikad nije kasno. Važno mi je da sam se vratila na pravi put.
User avatar
Satine
Posts: 3
Joined: Sat Aug 30, 2008 5:33 pm

Veliki pozdrav svima.... ;)
Ja jos uvek nisam pocela "direktno" da se bavim magijom ali od 14god. proucavam i citam o astrologiji, tarotu, meditaciji, magiji, paranormalnim pojavama... meditacijom se bavim vec 4 godine a sto se magije tice...nekako me je zivot bacao u tom smeru jer mi je porodica bila zrtva crne magije. Moj ujak je bio glavna meta pa je tako i cela porodica bila ugrozena. desavale su se nazamislive stvari , od nocnih mora, halucinacija do utvara, prikaza i zvukova.
Moja majka se plasi tih stvari i uvek je bila protiv mojih interesovanja, cak se plasila i mojih snova dok nisam naucila da ih kontrolisem...objasnicu- mogu kroz san uz pomoc intuicije, koncentracije i energije da vidim tj.sanjam dogadjaj koji ce uslediti sutra ili u skorijem periodu...tako sam u srednjoj skoli videla teme za maturski rad ;)
Raspisala sam se zato sto vec 6 godina jesam a opet nisam u magiji...
Dogadjaj koji mi je pomogao da se definitivno odlucim se desio pre mesec i po dana kad sam osetila prisustvo neceg negativnog, nemirnog i zlog u mojoj sobi. to nesto je bilo prisutno celu noc u mojoj sobi i gledalo me, posmatralo, cackalo me, nije mi dalo da spavam...probala sam da komuniciram sa njim mislima ali to nesto je bilo toliko negativno, sa negativnom energijom da me je glava i celo tako zabolelo da su mi suze krenule na oci... uplasila sam se ali me takva pojava nije iznenadila jer ipak dugo proucavam te stvari... ja sam osoba sa izuzetno jakom i velikom kolicinom energijom koja mi je predstavljala problem dok nisam pocela sa meditacijom... da li je moguce da ta moja energija moze da privuce tako nesto negativno_
zamolila bih vas da mi kazete sta mislite o tome sto mi se desilo? da cujem tudja mislenja i iskustva... hvala vam
There's always something, magic...
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Satine wrote:Veliki pozdrav svima.... ;)
Ja jos uvek nisam pocela "direktno" da se bavim magijom ali od 14god. proucavam i citam o astrologiji, tarotu, meditaciji, magiji, paranormalnim pojavama... meditacijom se bavim vec 4 godine a sto se magije tice...nekako me je zivot bacao u tom smeru jer mi je porodica bila zrtva crne magije. Moj ujak je bio glavna meta pa je tako i cela porodica bila ugrozena. desavale su se nazamislive stvari , od nocnih mora, halucinacija do utvara, prikaza i zvukova.
Moja majka se plasi tih stvari i uvek je bila protiv mojih interesovanja, cak se plasila i mojih snova dok nisam naucila da ih kontrolisem...objasnicu- mogu kroz san uz pomoc intuicije, koncentracije i energije da vidim tj.sanjam dogadjaj koji ce uslediti sutra ili u skorijem periodu...tako sam u srednjoj skoli videla teme za maturski rad ;)
Raspisala sam se zato sto vec 6 godina jesam a opet nisam u magiji...
Dogadjaj koji mi je pomogao da se definitivno odlucim se desio pre mesec i po dana kad sam osetila prisustvo neceg negativnog, nemirnog i zlog u mojoj sobi. to nesto je bilo prisutno celu noc u mojoj sobi i gledalo me, posmatralo, cackalo me, nije mi dalo da spavam...probala sam da komuniciram sa njim mislima ali to nesto je bilo toliko negativno, sa negativnom energijom da me je glava i celo tako zabolelo da su mi suze krenule na oci... uplasila sam se ali me takva pojava nije iznenadila jer ipak dugo proucavam te stvari... ja sam osoba sa izuzetno jakom i velikom kolicinom energijom koja mi je predstavljala problem dok nisam pocela sa meditacijom... da li je moguce da ta moja energija moze da privuce tako nesto negativno_
zamolila bih vas da mi kazete sta mislite o tome sto mi se desilo? da cujem tudja mislenja i iskustva... hvala vam
Neki ljudi su jednostavno osjetljivi na zračenja, određene vibracije ili okolnu energiju. Ako je otvoren kanal jasno da je izloženost negativnom također veća. Meditacija, bioenergetski rad, jačanje aure u tom je slučaju zbilja nužna stvar. Što više čistiš i otvaraš te kanale to će i osjetljivost sve više i više rasti. Nadalje, komunikacija s nečim neugodnim nikako nije pametna stvar. Postoje brojne tehnike koje će ti puno "olakšati", jedna od njih je tehnika uzemljenja koja definitivno najbolje djeluje na balansiranje bioenergetskog polja, a možeš je pronaći na sajtu.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Satine
Posts: 3
Joined: Sat Aug 30, 2008 5:33 pm

emina wrote:
Satine wrote:Veliki pozdrav svima.... ;)
Ja jos uvek nisam pocela "direktno" da se bavim magijom ali od 14god. proucavam i citam o astrologiji, tarotu, meditaciji, magiji, paranormalnim pojavama... meditacijom se bavim vec 4 godine a sto se magije tice...nekako me je zivot bacao u tom smeru jer mi je porodica bila zrtva crne magije. Moj ujak je bio glavna meta pa je tako i cela porodica bila ugrozena. desavale su se nazamislive stvari , od nocnih mora, halucinacija do utvara, prikaza i zvukova.
Moja majka se plasi tih stvari i uvek je bila protiv mojih interesovanja, cak se plasila i mojih snova dok nisam naucila da ih kontrolisem...objasnicu- mogu kroz san uz pomoc intuicije, koncentracije i energije da vidim tj.sanjam dogadjaj koji ce uslediti sutra ili u skorijem periodu...tako sam u srednjoj skoli videla teme za maturski rad ;)
Raspisala sam se zato sto vec 6 godina jesam a opet nisam u magiji...
Dogadjaj koji mi je pomogao da se definitivno odlucim se desio pre mesec i po dana kad sam osetila prisustvo neceg negativnog, nemirnog i zlog u mojoj sobi. to nesto je bilo prisutno celu noc u mojoj sobi i gledalo me, posmatralo, cackalo me, nije mi dalo da spavam...probala sam da komuniciram sa njim mislima ali to nesto je bilo toliko negativno, sa negativnom energijom da me je glava i celo tako zabolelo da su mi suze krenule na oci... uplasila sam se ali me takva pojava nije iznenadila jer ipak dugo proucavam te stvari... ja sam osoba sa izuzetno jakom i velikom kolicinom energijom koja mi je predstavljala problem dok nisam pocela sa meditacijom... da li je moguce da ta moja energija moze da privuce tako nesto negativno_
zamolila bih vas da mi kazete sta mislite o tome sto mi se desilo? da cujem tudja mislenja i iskustva... hvala vam
Neki ljudi su jednostavno osjetljivi na zračenja, određene vibracije ili okolnu energiju. Ako je otvoren kanal jasno da je izloženost negativnom također veća. Meditacija, bioenergetski rad, jačanje aure u tom je slučaju zbilja nužna stvar. Što više čistiš i otvaraš te kanale to će i osjetljivost sve više i više rasti. Nadalje, komunikacija s nečim neugodnim nikako nije pametna stvar. Postoje brojne tehnike koje će ti puno "olakšati", jedna od njih je tehnika uzemljenja koja definitivno najbolje djeluje na balansiranje bioenergetskog polja, a možeš je pronaći na sajtu.

Hvala ti emina, probacu...i sigurno vise necu komunicirati sa takvim stvarima....:)
There's always something, magic...
User avatar
Sephirot
Posts: 132
Joined: Sat Sep 13, 2008 12:05 pm
Location: Zagreb
Contact:

hermitizam wrote:neznam kako sam se počeo time baviti.....
možda zato kaj su mi bake ono zadrte seljanke/vještice i zato kaj sam uletio u garažu na selu, i bio je krug nacrtan, ja sam se sjeo tam, nešto sam se igrao ( imao sam 5-6 godina :oops: ) i vidi vraga, do dan danas neznam jel sam sanjao il kaj..... uglavnom neš se izdešavalo da neidem u detalje, palo mi ogledalo na glavu ( cijela je garaža bila OKRUŽENA ogledalima ) i ostavilo mi ožiljak za cjeli život......

ako netko zna možda kakav je to bio ritual za koji treba cirka 30 ogledala, nek mi javi, to pokušavam pronaći, jer je sljed događaja bio malo zastrašujuć ( sad mi je zastrašujuć, prošlo je 15-16 godina i još uvijek se bojim te garaže, a kamoli kad sam bio klinjo... ) pa bih bi zahvalan na svakoj pomoći i prijedlogu.... hvala
-U jednom Crovleyevom tekstu, priči, navodi hram s ogledalima....ne mogu se sad sjetiti točno o kojem tekstu se radi...
Khabs am Pekht, Knox om Pax, Lux in Tenebris
Igne Natura Renovatur Integra (I.N.R.I.)
________________________________________________________________
Be thy mind open unto the Higher, Be thy heart a Centre of Light, Be thy Body a Temple of the Rosy Cross
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

ja sam se počeo bavit magijom s 13 godina... ali vec znate kako je to kad si dijete mislis da možeš letjeti na metli, bacati vatru iz ruke... :D
čitaš knjige, surfaš beskrajnim prostranstvima interneta i provjeravaš 50 puta sve što piše da učiniš...
...skromnost je vrlina, a znanje je moć...
neke stvari dolaze same po sebi..potrebne su godine iskustva da bi se nazvali početnicima
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Ja ne znam kad sam krenuo u svijet magije.. tj.ne sjecam se dana za koji mogu reci da je to bilo to...

Ali sjecam se kako sam se poceo interesirati za takve stvari.. bio sam mali 6-7...godina valjda... u Firenzi smo bili i setamo i ja nes vidio i malo kasnije poceo dramit da ocu da se vratimo po to.. naravno da nisam imao pojma sto sam vidio ni sto hocu.. moji su popi.... i onda se stari vratio sa mnom (mada misli mda je vise bilo da vide oko cega sam postao histerican :D)... i onda sam saznao da se to zove Piramida :D (mala mramorna) jos uvijek mogu osjetiti taj osjecaj i ne znam sto mi je bilo kako me je privukla.. i kako smo isli dalje ja sam bio ludji i uznemireniji i morao sam se vratit po to...

I onda mi je netko ispricao da se tupi zilet naostri u piramidi.. pa mi je to bilo zanimljivo... i s tim sam se poceo zanimate za "granicne znanosti" i podrucja...
Post Reply