U Hrvatskoj djeluje čak 75 sotonističkih sekti

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/u-hr ... sekti.html

Šokantni naslovi preplavljuju tisak ovih dana. Jel sotonizam neka nova moda? Instant za nekad aktualnu hare krishnu? Kolko ima tih sekti?

Prije nekih 5 godina Hrvatsku su preplavili sotonisti iz Praga (ako se ne varam posebno područje Varaždina). Tinejđeri u srednjim školama posebno su pratili svakodnevne teme šokantnih naslova sa još šokantnijim, odvratnim slikama iz dnevnih novina. Nošenje kapuljača, slušanje black i death metala, prepričavanje susreta sa sotonistima bila je najpopularnija tema u školama.

Danas češće nego rijeđe pronalazim blogove djece koja veličaju demonologiju - govoreći o demonima, luciferu i sličnim kao o najljepšoj zaštitnoj sili na svijetu. Jedna 16 godišnja blogerica piše: "lucifer me štiti"... i ta djevojčica kolje zeca tome na poklon!!! WDF? Ovo je prestrašno! Gdje ta djeca (i još mlađa) pronalaze ideje? Odkud? Treba im svima oduzet internet, spremit ih u krevet u 8 sati i ne ih puštat van do 18-te! Što društvo radi? Analizira, teorizira.... Klinci čine samoubojstva (ne tinejđeri - već djeca)...

Iz čega proizlazi takva autodestruktivnost?

Neki naslovi sa neta:

Sotonizam je vjera tj vjerovanje nastalo iz ljudske razočaranosti bogom koji nije ispunio svoja obećanja ni ljudska očekivanja. ...

Sotonizam. Utocište u vjeri.

Spiritualni Sotonizam

http://www.freewebs.com/templeofpride/sotonizam.htm

Ima ih tolko da me prolaze srsi... Ne mogu ni pročitati bez da mi odmah ne pozli. Kako ovo može biti bilo kome privlačno? Kako ovo može nekome dati sigurnost i zaštitu? Dal je to isfuravanje, dosada, moda, besposlenost, glupost, što? Izvrnute vrijednosti trebale bi biti sramotne, izazvati neugodu. Ovo nije oku ugodno a kamoli sredstvo sigurnosti...

Žešće bistar dio:
Satanizam je vrhunski oblik stovanja individualnosti i posebnosti i trenutno jedini nacin da se razvijes do svojeg maksimuma.

Ako je to nečiji maksimum, ako je to sredstvo za isticanje posebnosti, ne služi ni društvu, ni pojedincu, ni onom zecu... Jedino čemu služi čini mi se da je selekcija - ko što je to napravila kuga, ili SIDA, samo je voljno. Pa neka se svi odreda potamane da ne ostane niti jedan da to prenosi djeci, da mi djete jednog dana čita ova sra**, da se izvrču ljudske vrijednosti, koje su ionako pomaknute na krajnju marginu i sve zbog i samo zbog komercijalizacije.

Ništa ne može pružiti tolko patnje kao čovjek sam sebi.

Poticanje na netrpeljivost i pljuvanje po moralu (koji se naziva kršćanski moral), ma ajde... Stavila bi ih sve u zatvor sa nemoralnim ljudima do kraja života, pa nek žive u paklu kojeg tolko veličaju i uzdižu. Zašto zatvorenici češto u zatvorima "pronalaze Boga"? Ajd nek budu bar minimalno kulturno obrazovani u "svojoj branši" pa nek pročitaju Dantea.

I ovom prigodom pozivam se na Levija: Još ni danas čovječanstvo nije spoznalo uzvišenost razuma. I njegov opis sotone gdje ga opisuje kao životinju bez ikakvog razuma, identiteta, prosto rečeno kao nulu uz tinjanje prostog životinjskog nagona. Ma o kakvoj moći svi oni govore?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

U Hrvatskoj je krenula kampanja, nalik na onu srbijansku, protiv okultnog. To po pravilu vode ljudi koji to rade zbog svoje materijalne koristi, a medijsku pažnju su privukli učestalim samoubistvima, bilo realizovanim bilo u pokušaju, koja se već neko vreme dešavaju u Hrvatskoj. Nema 75 satanističkih skupina u Hrvatskoj, ima ih par verovatno, te ima gomila JOS heavy metal dečurlije koji fantaziraju i onda to pišu po internetu. Dakle ne bi trebalo podlegati propagandi nove inkvizicije, što ne znači istovremeno da je satanizam dobar. Ali nije to ni ono što oni pričaju.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Zasto uvijek cim se nesto dogada lose povezuju s njima?!
Mislim znam u sto vjeruju i sve to, ali to sto su se ovi ubili ne mora znacit da to odmah znaci da su svi bili sotonisti...Mislim, danas cim nosis crno i lezis oltare po crkvama, sotonjara si.

Vecina tinejdzera koja glumi sotonjare nemaju pojma ni sto to uopce znaci. Broj sotone 666 - je u biti iz biblije- ivanovo otkrivenje- za sto vecina njih ne zna.

Nisam sklona sotonjarama niti su mi dragi, jer sve pokupe iz drugih religija i to okrenu kako im odgovara. Od vještica su pokupili pentagram, uporabu svijeca i izvodenje rituala, od krscanstva pojam sotone, 666, i smak svijeta. itd. itd.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

JOS i taj takozvani spiritualni sotonizam koriste iste pojmove kao i kršćani tako da ne vidim nikakvu razliku. Tu se uglavnom skupljaju tinejdžeri koji imaju nešto protiv kršćana pa se ponašaju u stilu "moj bog je jači od tvojeg".

Autodestrukcija kod sotonista je paradoksalan pojam pošto je sama srž sotonizma slavljenje svojeg života a ne uništavanje istog.

Naziv ove teme, ujedno i naziv teksta na portalu dnevnik.hr je besramni čin medijske manipulacije i pokušaj početka lova na vještice pošto zastupaju tezu povezanosti sekti i samoubojstva a očito je da te povezanosti nema, bar u primjerima samoubojstva koji se tamo navode.

Kao i uvijek ljudi će uvijek krivnju za samoubojstva prebaciti na neke mistične i skrivene stvari dok su glavni krivci poznati jer se nalaze u obitelji i bliskoj okolini koja je bila slijepa za probleme tih mladih ljudi.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Baphomet wrote:JOS i taj takozvani spiritualni sotonizam koriste iste pojmove kao i kršćani tako da ne vidim nikakvu razliku. Tu se uglavnom skupljaju tinejdžeri koji imaju nešto protiv kršćana pa se ponašaju u stilu "moj bog je jači od tvojeg".

Autodestrukcija kod sotonista je paradoksalan pojam pošto je sama srž sotonizma slavljenje svojeg života a ne uništavanje istog.

Naziv ove teme, ujedno i naziv teksta na portalu dnevnik.hr je besramni čin medijske manipulacije i pokušaj početka lova na vještice pošto zastupaju tezu povezanosti sekti i samoubojstva a očito je da te povezanosti nema, bar u primjerima samoubojstva koji se tamo navode.

Kao i uvijek ljudi će uvijek krivnju za samoubojstva prebaciti na neke mistične i skrivene stvari dok su glavni krivci poznati jer se nalaze u obitelji i bliskoj okolini koja je bila slijepa za probleme tih mladih ljudi.
Ma koliko se oni ne voleli postoji tesna saradnja između nekih krugova bliskih Srpskoj pravoslavnoj Crkvi i Katoličkoj Crkvi. Ovo što se pokuišalo i Hrvatskoj je pokušaj direktnog importovanja jedne brutalne propagande koja bi bila usmerena ne samo protiv satanista već protiv svakog ezoterizma, masona i u krajnjoj liniji protiv masona. I da stvar bude gora, to nije u potpunosti ni crkveni produkt, niti po pravilu Crkva u celini stoji iza toga, koliko grupa ljudi koji se zaklanjaju iza Crkve ne bi li ostvarili ličnu, u velikoj meri čak i materijalnu korist. U tim "75 grupa" bi ubrojali sve moguće, od OTO; masona i AMORC, do multilevel prodaje kozmetike. Sve bi to neki ilustrovali sa par grafita death metal grupa i onda bi se iživljavbali po medijima, proglašavali se za navodne eksperte, uzimali dnevnice za predavanja po školama i radnim ustanovama, naplaćivali skupo knjige i novinske članke i sve u tom stilu.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Gwydion wrote:Ma koliko se oni ne voleli postoji tesna saradnja između nekih krugova bliskih Srpskoj pravoslavnoj Crkvi i Katoličkoj Crkvi. Ovo što se pokuišalo i Hrvatskoj je pokušaj direktnog importovanja jedne brutalne propagande koja bi bila usmerena ne samo protiv satanista već protiv svakog ezoterizma, masona i u krajnjoj liniji protiv masona. I da stvar bude gora, to nije u potpunosti ni crkveni produkt, niti po pravilu Crkva u celini stoji iza toga, koliko grupa ljudi koji se zaklanjaju iza Crkve ne bi li ostvarili ličnu, u velikoj meri čak i materijalnu korist. U tim "75 grupa" bi ubrojali sve moguće, od OTO; masona i AMORC, do multilevel prodaje kozmetike. Sve bi to neki ilustrovali sa par grafita death metal grupa i onda bi se iživljavbali po medijima, proglašavali se za navodne eksperte, uzimali dnevnice za predavanja po školama i radnim ustanovama, naplaćivali skupo knjige i novinske članke i sve u tom stilu.
Nisam upoznat sa suradnjom no ako ona postoji onda su jako oprezni što se tiče izlaganja u medijima.

Naravno da su u tih 75 grupa ubrojali sve koji nisu kršćani a koji slijede bilo kakvu ezoternu tradiciju.

Nikad me neće načuditi kakve gluposti su ljudi u stanju slušati ako im to servira "ekspert" koji se pravilno i sigurno izražava i još je k tome pristojno obučen. Publika jednostavno guta sve što im se servira bez da uključe dio mozga za kritično razmišljanje.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Baphomet wrote:
Gwydion wrote:Ma koliko se oni ne voleli postoji tesna saradnja između nekih krugova bliskih Srpskoj pravoslavnoj Crkvi i Katoličkoj Crkvi. Ovo što se pokuišalo i Hrvatskoj je pokušaj direktnog importovanja jedne brutalne propagande koja bi bila usmerena ne samo protiv satanista već protiv svakog ezoterizma, masona i u krajnjoj liniji protiv masona. I da stvar bude gora, to nije u potpunosti ni crkveni produkt, niti po pravilu Crkva u celini stoji iza toga, koliko grupa ljudi koji se zaklanjaju iza Crkve ne bi li ostvarili ličnu, u velikoj meri čak i materijalnu korist. U tim "75 grupa" bi ubrojali sve moguće, od OTO; masona i AMORC, do multilevel prodaje kozmetike. Sve bi to neki ilustrovali sa par grafita death metal grupa i onda bi se iživljavbali po medijima, proglašavali se za navodne eksperte, uzimali dnevnice za predavanja po školama i radnim ustanovama, naplaćivali skupo knjige i novinske članke i sve u tom stilu.
Nisam upoznat sa suradnjom no ako ona postoji onda su jako oprezni što se tiče izlaganja u medijima.

Naravno da su u tih 75 grupa ubrojali sve koji nisu kršćani a koji slijede bilo kakvu ezoternu tradiciju.

Nikad me neće načuditi kakve gluposti su ljudi u stanju slušati ako im to servira "ekspert" koji se pravilno i sigurno izražava i još je k tome pristojno obučen. Publika jednostavno guta sve što im se servira bez da uključe dio mozga za kritično razmišljanje.
Naravno da nećeš ništa čuti u medijima. Ja ti govorim jer delimično znam kako to funkcioniše, a kako znam nije bitno :D
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Gwydion wrote:Naravno da nećeš ništa čuti u medijima. Ja ti govorim jer delimično znam kako to funkcioniše, a kako znam nije bitno :D
Nisam ni mislio na neku službenu izjavu ali možda im se negdje omaklo :mrgreen:
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Mene baš zanima koji je to čika zločesti Psiholog koji maltretira mladu djecu i uvodi ih u sotonizam.
Ako netko zna na koga se misli može i na mp. :geek:
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

To su čudne situacije kad se u nekog uperi prst ne bi li se pronašao "komunista", "domaći izdajnik", "satanista" ili šta već. Ovde se bilo desilo pre više od 10 god da su dve tinejdžerke izbole babu jedne od njih, ona je po informacijama sa istrage branila njihovu vezu i nije im davala da pobegnu i Italiju da šaniraju. Odmah su se pojavili "borci protiv satanizma" i rekli da je to bio "ritual" koji izvode devojke koje uđu u "satanističku sektu" i izgube nevinost sa vođom iste. Onda su apostrofirali kao vođu nekog lika koji radi na narodnjačkom radiju i piše tekstove za narodnjake. Sve je ispalo totalno nebulozno i na kraju su oduistali da upiru prstom u čoveka koji deluje kao da nema 4 osnovne. Sada, zadnje što sam čuo, u Beogradu prate neku jadnu nastavnicu koja je pred penzijom. Neko je jednom video da kupuje sveće i proglasili su je za satanistu i tražili od direktora škole da je otpusti. Čak je po novinama pisalo da je članovi nekog udruženja prate da vide gde ide kad izađe iz kuće. Recimo kad ide da kupuje praziluk i zelen. Dakle to je deo jedne psihoze koju bolje da izbegnete, gde se u razne javne ličnosti upire prst samo zato što se nekom ne dopadaju, To naravno ne isključuje mogućnost da u Hrvatskoj nema ljudi koji su loši i koji su stvarno satanisti ili valjaju tu priču da bi došli do para ili seksa. Ja sam čak duboko uveren d atakvi ljudi u Hrvatskoj, mislim na ovu drugu kategoriju, za prvu nisam siguran, postoje. No to nema veze sa ovim o čemu ovde pričamo i što se tu i tamo senzacionalistički čulo po CRO medijima - recimo ono o "satanističkim krunicama" u Hercegovini za koje se ispostavilo da su kineski bofl. Sa druge strane, da se vratimo malopre pomenutom, ljudi koji su nominativni satanisti ne bi li prevarili nekoga i zadovoljili svoje, često nastrane, seksualne apetite su sociopate i to treba, u smislu pojave i uticaja, maksimalno potiskivati. Da li tu delom ima uticaja i demonskih sila? Ja stojim iza toga da ima, te zato tu treba biti veoma oprezan i delovati pozitivno i edukativno. Ali ne i euforično i zlonamerno tendenciozno. Just my two shekels :)
Post Reply