Šamanske čini

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Iz knjige Nikole Gelenčira: Prirodno liječenje biljem

Uklanjanje bradavica na indijanski način
75 godišnji starac iz Dubrovnika priča kako se riješio bradavica na obje ruke. Jednom me srela stara Indijanka, vračara. Vidjevši da na rukama imam bezbroj bradavica reče mi: Ako se želiš riješiti bradavica učini ovo: navečer prije spavanja izaberi najveću bradavicu.Uzmi malu tanku šivaću iglu i zabodi je u bradavicu sve dok ne osjetiš bol. Igla mora stajati uspravno bez pridržavanja. Tada se plamenom svijeće grije igla od ušice prema sredini igle. Igla će se jako ugrijati. Nastat će nepodnošljiva bol. Tada se svijeća odmakne i čim bol prestane postupak se ponavlja. To ponovi 3 većeri po 3 minute i grij uvijek istu bradavicu. Nakon što je starac poslušao vračaru nakon 3 većeri sve su bradavice otpale - i s one ruke na kojoj nisam grijao.
Kako je i pisac knjige bio radoznao i također imao sličan problem - postupio je po receptu indijanke - i veli gle čuda, već nakon drugog grijanja počele su otpadati. Više se nisu pojavljivale.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Srećom nemam bradavice! :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Upravo tako
Boli me samo čitanje
nakon ovoga samo se nadam da potoji bezbolniji način riješavanja bradavica
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

Da, kupis kremu u apoteci koja dodje 20kn.
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

:lol: znam :D :D :D :D :) :lol:
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ili odes kod doktora na kozno pa ti ih pali.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

neam bradavica na sreću
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Što se nitko nije zapitao zbog čega, kako i zašto gore navedeni način djeluje?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Zbog čega i kako gore navedeni ritual djeluje
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Joooooooj! Aaaaaaaaa! Tu sam knjigu ja.. Nabavio. :mrgreen: Iz '75. je. I prezakon je. Jedino što su mi sastojci malo nedostižni. I di ću ja u srcu zagreba zabit pipu u vrbu da bi dobio taj neki sok za lječenje prišteva. :lol: Odem na savu i narkići ju iskoriste ja.. Hm.. Nemam ideja nešto danas.
Post Reply