Regresija

Dunja
Posts: 178
Joined: Sun Nov 11, 2007 6:21 pm

Nisam bila sigurna gdje bih započela ovu temu i tako je završila ovdje. U posljednje vrijeme sam pročitala dosta tekstova o nehipnotičkoj regresiji. Zanima me imate li kakvih iskustava i mislite li da je poželjno steći uvid u prošle živote? Oni koji se tome podvrgnu najčešće osjećaju zadovoljstvo i ne žale što su to učinili. Ipak, treba biti svjestan da informacije o prošlim životima ne mogu promijeniti ovaj ako to osoba sama ne želi i ne radi na tome. Najčešči je problem naći stručnu osobu koja će izvesti postupak jer nije bezopasan, barem se meni tako čini. Tu se mišljenja dijele, rado bih pročitala vaša...
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

misljenja sam da nikako ne treba zadirati regresoterapijom u prosle zivote i smatram da to moze donijeti vise stete agotovo nikakve koristi...regresivna sjecanja koja dolaze spontano su neka druga prica i jedina ispravna po meni
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ima neka knjiga koja govori o tome - putem nekog pripravka, i hipnoze napravi se regresija, spominje se i dubok ulazak u cjelokupnu evoluciju.
Ideja mi se čini privlačna, ali dok je radi netko drugi :) a možete danas na raznim stranicama kod raznih vračara zatražit uvid u prošli život he...no meni dosta briga i u ovom životu..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Bio sam na jednoj radionici gdje se radila regresija a drugi dan susret sa unutrasnjim vodicem.

Nit' me vratili u prosli život nit' se sreo sa unutrašnjim vodičem.

Zanimljivo, bio sam jedini muški i jedini koji ništa nije doživio.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Baphomet wrote:Bio sam na jednoj radionici gdje se radila regresija a drugi dan susret sa unutrasnjim vodicem.

Nit' me vratili u prosli život nit' se sreo sa unutrašnjim vodičem.

Zanimljivo, bio sam jedini muški i jedini koji ništa nije doživio.
Da, slijedim te...Mada susret s unutarnjim vodićem ne bi trebao biti problem ni sad dok sjediš za računalom. ;)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

emina wrote:Da, slijedim te...Mada susret s unutarnjim vodićem ne bi trebao biti problem ni sad dok sjediš za računalom. ;)
Nema šanse da bilo šta susretnem dok sjedim za kompjuterom....osim bugova :)
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja sam čitala knjigu koja se bavi samo tom tematikom, gdje u detalje opisuje gdje, kako, i zašto. Ali vodič mora biti netko tko je već to sve prošao.

Nisam pokušavala, ali bih voljela.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

tallamasca wrote:Ja sam čitala knjigu koja se bavi samo tom tematikom, gdje u detalje opisuje gdje, kako, i zašto. Ali vodič mora biti netko tko je već to sve prošao.

Nisam pokušavala, ali bih voljela.
mi smo ko klinci pokušavali s nekom knjigom iz knjižnice :D bilo je smješno...sjećam se čak smo i pokušavali levitirat bila je ta neka tehnika nas dvoje drži trećeg nešto...ne sjećam se imali smo oko 10-tak godina :D znam da je bilo s tom regresijom neko brojanje i osoba koja ulazi u regresiju kao priča šta vidi...ja sam bila vodič kao prijateljici, ova je rekla da je cezar :lol: dječja igra...
...nikad poslije nisam čitala literaturu o tome, al sam imala spontane regresije tokom meditacija ili kroz snove
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Ma da!
I kaj si bila?
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

Gost wrote:Ma da!
I kaj si bila?
bolje da neznaš :twisted: :lol: ti?
Post Reply