Vjera

Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Dali se mora,da bi se koristilo magiju,vjerovat u boga i boginju ili....
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Ja mislim da ne.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Učenik wrote:Dali se mora,da bi se koristilo magiju,vjerovat u boga i boginju ili....
Zavisi koju. Rekao sam ti da ima oko 50 i više pristupa magiji koji se po evropi pendlaju
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja mislim da se ne bi trebalo baviti magijom kako bi si dokazao da je to moguće. Smatram da mora tu postojati vjera.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Vjeru opčenito je potrebno imati, ali štovati neko božanstvo čisto nepotrebno..Zavisi o tebi.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ne govorim o božanstvu. To je posebna priča. Govorim za prakticiranje magije, potrebna je vjera da se to može, a ne tražiti dokaz da postoji da bi se povjerovalo.

Učenik govori o tome. Jer on traži dokaz da je to moguće.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Ne krivo ste me razumjeli ja vjerujem da magija postoji ali nemislim da će meni upaliti?Šta mislite kako da to riješim???
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

tallamasca wrote:Ne govorim o božanstvu. To je posebna priča. Govorim za prakticiranje magije, potrebna je vjera da se to može, a ne tražiti dokaz da postoji da bi se povjerovalo.

Učenik govori o tome. Jer on traži dokaz da je to moguće.
Učenik wrote:Dali se mora,da bi se koristilo magiju,vjerovat u boga i boginju ili....
Pitanje je dakle bilo da li se mora vjerovat u boginju ili boga...Da se ne ponavljam..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

DA emina točno tako i hvala ti na onom gore odgovoru
User avatar
iva_556
Posts: 3
Joined: Tue Jan 08, 2008 10:43 pm

bok. ja sam iva i nova sam ovdje. :)
zelim se bavit magijom pa sam eto trazila po internetu i citala sve i svasta.
e, pa, i mene zanima da li se mora vjerovati u boga i boginju.
kao sto je emina rekla, ja imam vjeru, ali ne stujem bozanstvo... pa sad, da li je to moguce ili ne po meni je, ali trazim misljenje strucnjaka... :D


e, da, i jos ovo: ako ne vjerujem u bozicu i boga, i dalje je to wicca ili nes drugo? to mi totalno nije jasno...
Post Reply