Tarot

Proricanje budućnosti: tarot, rune, hiromantija, numerologija
Post Reply
User avatar
Artemida
Posts: 153
Joined: Mon Oct 22, 2007 5:00 pm
Location: Split
Contact:

Točno.Ali nihova namjena od prvog trena ih pretvara u sredstvo, ili je za igru ili za divinaciju...
kad poželim mogu gledati i u pETAR pAN KARTE, ali iza toga one više nisu za igru, to je poanta
through the stars I am coming
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Image
i ovakav može isto poslužit :)
bitan je naziv, broj i korespondencija
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Artemida wrote:Točno.Ali nihova namjena od prvog trena ih pretvara u sredstvo, ili je za igru ili za divinaciju...
kad poželim mogu gledati i u pETAR pAN KARTE, ali iza toga one više nisu za igru, to je poanta
Nažalost ne. Potpuno pogrešno.
Tarot karte su posebno dizajnirane kako bi korespondirale s određenim unutarnjim arhetipovima i kozmičkih zakonitostima.
Izuzetno je bitno da su karte dizajnirane po unutarjim misterijskim tradicijama kako bi mental čovjeka mogao s njima ispravno korespondirati. U protivnom dolazi do kaosa.
I kao što rekoh, Tarot karte nisu nikad osmišljene za divinaciju i proricanje, time se bave babice na placu.
Tarot karte su osmišljene kao mapa svijesti i pomoć pri iluminiranju.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gost wrote: Tarot karte su posebno dizajnirane kako bi korespondirale s određenim unutarnjim arhetipovima i kozmičkih zakonitostima.
Izuzetno je bitno da su karte dizajnirane po unutarjim misterijskim tradicijama kako bi mental čovjeka mogao s njima ispravno korespondirati.
Na koje karte misliš? Visconti Sforza? Antički egipatski? Španjolski? Talijanski? Moje viđenje tarota je korespondiranje prema ezoternim učenjima koja su vremenom evoluirala, kabalističkom drvu života i nekakvoj unutarnjoj težnji za prepoznavanjem istine, a ne traženjem odgovora iz drugih viših sfera. Zato smatram da što god na njima bilo ili ne bilo oslikano daje isti rezultat, po meni bi mogle bit i prazne samo s naslovima i brojevima, simbolom i malo boje. Što nam sad znači neki srednjovjekovni tarot deck na kojem su oslikani članovi nekog plemstva? Apsolutno ništa. Oni bogato oslikani pak mogu potaknuti halucinacije, vračanje obom. Određeni dizajn povlaci za sobom neko osobno viđenje osobe koja ga sastavila, mental čovjeka to prepoznaje i id ga automatski registrira kao ispravno pošto nema moć rasuđivanja, što dovodi do dječje igre a ne prepoznavanja kozmičkih zakona. Kasnije ako dođe do usvajanja određenih ezoternih znanja nastaje potpuna pomutnja koja rezultira krivim i zbunjujučim tumačenjima ili ti ga niš koristi. Tarot će ispravno djelovati ako je osoba u potpunosti upoznata sa misterijom koju predstavlja koje se opet ne mora slijepo držati, jer koja je misterijska tradicija čista istina? Odgovor na slijedeće mi je dugo falio. Odgovor je intuicija.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Gledaj ovako. Čovjek je vrlo kompleksna mašina.
Simboli na kartama su bitni. A intucija se mora vrlo ispravno i smjerno izgrađivati.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

stalno nailazim na informaciju da simboli na krtama nisu bitni vec samo brojevi i nazivi...ali mislim da nije tako, osobno smatram kao vrlo vizualno bice da su simboli itekako bitni i da djeluju poput arhetipova kojima 3. oko skenira odredjenu problematiku koju iscitava iz istih ...mislim da je sve bitno na njima...da odredjeni arhetipovi otkljucavaju odredjene vibracije itd...mislim neznam puno o tarotu tek sam se pocela zanimati za njega...al to je ono sto sam dosad uspjela zakljuciti...
SoulSyndrome
Posts: 40
Joined: Wed Nov 21, 2007 11:58 am
Location: zagreb

Ja koristim Crowleyev tarot vec 6 godina, i to je prvi s kojim sam poceo raditi. E sad, ili ja nisam svjestan da sam izazvo vraga i da su me napali razni astralni entiteti, ili me jos napali nisu. Mislim, ne sprdam se ja sada. Zanimljivo je meni to sve, i shvacam ozbiljnost u tome, ali u biti nekako ne znam da li bas sad mora bit pravilo da sam ja trebao okusit neke poteskoce zbog tog tarota, ako ko kuzi kaj sad pricam haha. Uglavnom, jedinu stvar koju mogu rec da me na neki nacin ogranicila kod Thotha je to sto zbog toga sto od pocetka radim s Thothom jako malo drugih spilova mi je zanimljivo. Na primjer Rider- Waite je meni strasno plosan, mene taj spil toliko odbija, ne mogu objasnit zasto, jednostavno mi se cini prazan ( slikovno, ne po simbolima) i zato jedini tarot s kojim za sada uz Thoth mogu radit je Haindl. Ta dva spila su jedina koja mene magnetski privlace svaki put, Thoth je uvijek na prvom mjestu naravno.
I priznajem, koristim ga za divinaciju. Koristim ga i za meditaciju, ali bome i za gatanje (ko babe na placu haha).
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

SoulSyndrome wrote:Ja koristim Crowleyev tarot vec 6 godina, i to je prvi s kojim sam poceo raditi.
Moje saučešće.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Gost wrote:
SoulSyndrome wrote:Ja koristim Crowleyev tarot vec 6 godina, i to je prvi s kojim sam poceo raditi.
Moje saučešće.
:lol:

Daj meni duplo jer imam dva špila :mrgreen:
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Baphomet wrote: Daj meni duplo jer imam dva špila :mrgreen:
Ma ti si veteran, ovo su djeca.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply