Posvećivanje i pročišćavanje

User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Neka netko iskusan napiše kako se čini oboje. Pročistiti item relativno znam, ali posvetiti..
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Koliko znam potrebno je poskrobiti taj item vodom sa izvora(ako nema izvor u blizini JANA ce tobro sluziti). Bitno je da je ta voda provela noc na punom mjesecu. Sad neznam da li je potrebno dodati soli u tu izvorsku vodu...
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ma sol treba nutra, al ja ne znam di bi ja stavio bocu da bude na punom mjesecu?! Na krov zgrade možda (to je sarkazam)?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Postoje posebni obredi posvećivanja predmeta. Provjerit cu u svojim knjigama koje imam pa postam.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Eagles wrote:Ma sol treba nutra, al ja ne znam di bi ja stavio bocu da bude na punom mjesecu?! Na krov zgrade možda (to je sarkazam)?
Imaš li terasu?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Uvijek možeš stavit na prozor. s tim da ti zastor (zavjesa) nije navučena.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

I kada provede noć na terasi na punom mjesecu šta onda??Kada se dodaje sol??
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Nekakav globalni način pročišćavanja prostora ili pak alata je kađenje tamjanom. Za čišćenje prostora - otvore se prozori i vrata, zapali se tamjan i na taj način se iznesu neg. energije van iz prostora. Neki izvori kažu da je poželjno jednom tjedno otvoriti širom prozore, glasno upaliti glazbu, te da vibracije iznesu van energije. Škropljenje prostora solju također je jedan način (posebice cijevi koje vode i odvode iz kuće), zatim ventilatori koji mogu jako negativno utjecati ako na njih nisu privezane vrpce, jer stalno izazivaju rasipanje energije prema van pa stoga i odtok onih poželjnih... Ima raznih načina zaštite nakon što je prostor očišćen, primjerice ispod otirača na pragu kuće ostavlja se malo crljenice i ružmarina, posuda sa soli u kuteve gdje zrak slabo cirkulira i sl...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

emina wrote:Nekakav globalni način pročišćavanja prostora ili pak alata je kađenje tamjanom. Za čišćenje prostora - otvore se prozori i vrata, zapali se tamjan i na taj način se iznesu neg. energije van iz prostora. Neki izvori kažu da je poželjno jednom tjedno otvoriti širom prozore, glasno upaliti glazbu, te da vibracije iznesu van energije. Škropljenje prostora solju također je jedan način (posebice cijevi koje vode i odvode iz kuće), zatim ventilatori koji mogu jako negativno utjecati ako na njih nisu privezane vrpce, jer stalno izazivaju rasipanje energije prema van pa stoga i odtok onih poželjnih... Ima raznih načina zaštite nakon što je prostor očišćen, primjerice ispod otirača na pragu kuće ostavlja se malo crljenice i ružmarina, posuda sa soli u kuteve gdje zrak slabo cirkulira i sl...
... uf... a mene miris tamjna guši... :( Postoji li još neki način?
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Bastet
Posts: 61
Joined: Tue Dec 04, 2007 10:38 pm

a di da ja nađem tamjan?
Ut sementem feceris, ita metes.
Post Reply