Učitelji i mentori

User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

nisam znala gdje da stavim ovu temu, pa sam ju ipak ovdje na kraju odlucila stavit...

e ovako , skuzila sam kod dosta vas da imate neke osobe koje vas vode -koji su vam ucitelji ili mentori?
zanima me kako ste do njih dosli? i kako to funkcionira?
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

U Hrvatskoj ne postoji niti jedan stvarni okultno-ezoterno-magijski ili mistični učitelj.
Postoji 2 čovjeka koji su inicirani vani u neke višlje stvari, ali oni ne primaju učenike, i postoji za sada jedan mistični red koji djeluje javno (ie. AMORC). Nadam se da će i Zlatna Zora jednog dana počet djelovati. I ima nekih ljudi koji studiraju BOTA-u, ali ništa od tih lekcija ne razumiju niti su ih u stanju primjeniti na ikoji način. Dakle kao da ih i nema.

Sve ostalo surfa po luciferijanskim predjelima vlastite iluzije umišljaja veličine.
Eto da ti pomognem u startu, pa kad ti se netko predstavi kao učitelj i mentor da ga odmah možeš nogom u dupe. :)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Spomenuo Gwydion da dolazi neki lik inicirati u zlatnu zoru..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Da dobro. No to je tek u začetku, tek se treba vidjeti kada će to biti.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Što se učitelja tiče skeptik sam koliko i Gost. Jedino što ti donekle može pomoći jest upoznavanje ljudi koji se bave istim
stvarima kao i ti, i razmjena iskustava.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Da, samo je opet upitno kolko pojedinac ima znanja i kolko je sve to dosljedno, pa ti opet na isto dođe, a i "iskusniji" vole škrtariti, pa mi opet ostaje eksperimentiranje...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
v_nbls
Posts: 100
Joined: Mon Nov 12, 2007 11:52 pm

oko sebe nemam takvih ljudi, eto jedino preko neta.... forumi,
samo me je zanimalo jer sam u vise navrata cula.."moj mentor...."
"pitat cu mentora..."
pa me je cisto zanimalo...
"..too weird to live, too rare to die.."
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Hermitizam ima mentora, očito čovjek ima puno posla :), pa pitaj kako to u njihovom slučaju nefunkcionira ;)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Emina zašto imaš predrasude prema tome? Njegov mentor ima jako puno iskustva i čovjek zna. A to što on pomaže Hermiju i daje mu savijete, u tome nema ništa loše. A opet s druge strane, netko može ismijavat i ovaj forum na isti načina na koji ti ismijavaš njega.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Moje mentorice su emina i tallamasca. Imaju znanja i strpljenja.
Post Reply