Kad magija krene po zlu

User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

A freeze spell bi značilo?? Nekog zaledim?

Ubila je 50-tero tvojih najmilijih ljudi pa joj zato želiš takvo zlo?
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

freeze spell??
kaj to je na osnovi čega ?
mislim, po kojem to principu radi... jedino logično objašnejnje po meni je da joj "uspori" mozak, to jest da malo oglupavi, jer zalediti nekoga.... neznam baš.... nije ovo film, a opet.... svašta je izvedivo ( mada u ovo sumnjam )
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Freeze mislim da se podrazuumijeva da nekog zaledim. Ko' u čarobnicama. Samo što mislim da je to moguće isto koliko pomaknuti brdo telekinezom.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Nije bitno što je ženska napravila. Nego ono što ću ja njoj. Sinoć sam se zabavila malo sa njom. Večeras ću opet... što ne bi kad je tako zabavno :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Annabel Lee
Posts: 126
Joined: Thu Feb 21, 2008 8:44 pm
Location: Zagreb
Contact:

Eagles wrote:Nekontroliranje energije.. E.. Imam iskustava.

Moje prvo magično djelovanje bila je proizvodnja gatajućih gumica. Fora je u tome što crknu i treba ih puniti energijom. Ja sam to radio metodom izdahivanja energije. I sve je bilo super dok, tako, cijeli sat nisam punio tu gumicu. Onda je pao jedan od tri prstena s lustera i nisu ga mogli popravit jer se žica koja ga drži svaki put pretvorila u gumu.

Druga neobjašnjiva stvar dogodila mi se jučer pod fizikom. Naime, profa je izvodila pokus vezan uz struju ali struja nije stvara uobičajena djelovanja. Nema magnetnog djelovanja, nemoa paljenja žaruljice, ništa. Profa zaključila da se radi o nećem neobjašnjivom.



Hmmm.....a kaj su to gatajuće gumice??
Ružno je lijepo, a lijepo je ružno; lebdimo kroz maglu i uzdušje kužno.
nada
Posts: 200
Joined: Sun Apr 04, 2010 8:41 pm

tallamasca je napisala:


Nije bitno što je ženska napravila. Nego ono što ću ja njoj. Sinoć sam se zabavila malo sa njom. Večeras ću opet... što ne bi kad je tako zabavno :D

draga tallamasca nebavim se dugo sa magijom ali barem sto sam dosada naucila da nije dobro primjenjivati nekome da naskodi.

ljubav i svijetlo, nada
User avatar
Trystane
Posts: 12
Joined: Mon May 17, 2010 2:25 pm
Location: Tower of Dawn and Dusk
Contact:

nada wrote:draga tallamasca nebavim se dugo sa magijom ali barem sto sam dosada naucila da nije dobro primjenjivati nekome da naskodi.
Čista logika polarizirajućeg sažimanja moralnih entiteta na dobro i zlo: ono što je zlo, nije dobro; a ono što je dobro, nije zlo.

No, po vlastitom shvaćanju, smatram da magija ne ostaje nužno u okvirima etičkih vrijednosti, već ih nadilazi - neovisno o nama i našem shvaćanju dobra i zla.

To se dotiče iskonske teorije, gdje je bioenergija (i sve ono što se popularno naziva "magijom") već sama po sebi postojala prije dolaska čovjeka, te je dan-danas neovisna među nama. To što određeni ljudi imaju afinititeta, dara ili želje baviti se magijom, to se tiče njih - ne magije.
I da, na njih će utjecati svaka 'magijska' posljedica, bila ona loša i dobra.

Htjedoh samo napomenuti da bit magije nije uvijek bila potreba za dobrim, ali ni lošim. Svatko ima svoje razloge, svoje svjetonazore, pa čak i po pitanju magije.
~ A myth all tangled up with facts. ~
moko
Posts: 15
Joined: Tue Jul 20, 2010 12:00 am
Location: Ludbreg
Contact:

Nov sam i nemam iskustva sa prizivanjem niti magijom.
Ali bi vas pitao o ovoj pojavi koja me več često napala u polusnu:
Jednom sa si bio sam kriv i očito ju izprovocirao.
U stvarnom životu se nedam,iz svake beznadne situacije se izvučem i čak preokrenem štetu u korist,stalno sam u borbi sam protiv svih i jednom tako postao bahat.
U snu izazvao vraga u mislima,si kazao:" Jači sam od svih,čak i od samog vraga!"
Istog trena mi se pričinilo da se pred prozorom dižu zavjese,kao da ulazi vjetar ili neko prozirno biće,hladno i teško.
Sjelo ja na mene i stisnulo svojom težinom deku na mene,nisam se mogao micati,zablokirana mi je bila veza od mozga do mišića,i ne možeš baš ništa!
Tijelo ne reagira,ostaje samo razum i logika,stanje kao da traje minutama.
Tek onda se polako aktivira tijelo,gledaš oko sebe i ništa nije onako kao što si mislio da vidiš prije,mrak je da se niti ne vide zavjese,i ležiš u tom položaju da ti niti nije bilo moguče vidjeti zavjese kako se dižu..!
Tu pojavu su prije zvali Morana ili Mora,zadnji puta me uhvatila kad sam nočio sam na lovačkoj čeki u mrkloj šumi u Dravskoj močvari prije godinu dana.
Frendova prića mi pomogla,on smatra da su to bića koja sišu našu energiju,poput straha,napadnu te sve dok se ne snađeš,treba se manipulirati i prekinuti im dotok energije.
To mi je pomoglo,čim se mori smiješ te pusti i dođeš k sebi!
No teško je u polusnu skužiti da te je ulovila!..
Taj put je poćeo napad sa vizijom da vidim farove ručnih svijetiljki i dolje prolaze lovci,i strah da če me u mraku upucati koj lovac misleči da sam krivolovac...
Može li mi tko objasniti tu "Moranu",ili zna kako se lakše ili brže oslobodiš kada te zaskoći?
Post Reply