Zašto ste se počeli bavit magijom?

Post Reply
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Evo ovdje možete pričati o tome zašto ste se počeli baviti magijom.
Evo ja ću prva počet.
Oduvijek sam voljela čitati i uvijek sam čitala različitu literaturu. Tako sam došla do knjige "Razvijte svoje parapsihološke sposobnosti" u kojoj je bilo i opisano ako što raditi i ja sam se upustila u te vode.

Majka mi ima sposobnost vidovnjaštva tako da sam oduvijek znala da imam neke dispozicije za takve stvari. Ali majka mi nikad nije dala da se dublje u to upuštam, ali nakon mjeseci i mjeseci rada vidjela je kako sve to ide i onda mi je počela pomagat i davat mi upute.
No moje zanimanje za parapsihologiju je preraslo u magiju. I tako sam izvodila rituale, prizivanja, spellove i ostalo. i tako došlo dovde gdje sam sada. :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

neznam kako sam se počeo time baviti.....
možda zato kaj su mi bake ono zadrte seljanke/vještice i zato kaj sam uletio u garažu na selu, i bio je krug nacrtan, ja sam se sjeo tam, nešto sam se igrao ( imao sam 5-6 godina :oops: ) i vidi vraga, do dan danas neznam jel sam sanjao il kaj..... uglavnom neš se izdešavalo da neidem u detalje, palo mi ogledalo na glavu ( cijela je garaža bila OKRUŽENA ogledalima ) i ostavilo mi ožiljak za cjeli život......

ako netko zna možda kakav je to bio ritual za koji treba cirka 30 ogledala, nek mi javi, to pokušavam pronaći, jer je sljed događaja bio malo zastrašujuć ( sad mi je zastrašujuć, prošlo je 15-16 godina i još uvijek se bojim te garaže, a kamoli kad sam bio klinjo... ) pa bih bi zahvalan na svakoj pomoći i prijedlogu.... hvala
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Pokušat ću ti pronać odgovor na to pitanje. Nema puno spellova i rituale za koje je potrbno 30 ogledala. jesi li pitao baku o tome?
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Jer volim magiju,a dalje neznam ni sam.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

hm..a što je to magija?
u nekom širem smislu rjieči gdje magija znači upravljanje svojom sudbinom mogu reći da sam rijetko kad se priklanjao ideji da je sve već zapisano.
no u užem smislu riječi (rituali, coverne il kak već i slično) nisam nikad
jesam par puta buljio u svijću ali slučajno ne s namjerom i tak neke slične stvari
no, shvatio sam važnost rituala/utiskivanje namjere
pa sam se počeo bavit magijom da istražim metode pomoću kojih se te namjere utiskuju.mislim da bi to bilo to što imam reć o tome:)
dugačka je ruka masonska.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

magija u najkraćem smislu riječi je tvoja osvještenost na energije oko tebe, prvo moraš shvatiti da je sve oko tebe, sve što vidiš, samo eter i energija.... znaći SVE je isto
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

jamagi wrote: no, shvatio sam važnost rituala/utiskivanje namjere
pa sam se počeo bavit magijom da istražim metode pomoću kojih se te namjere utiskuju.
Pisala sam post o tome:
http://www.knjigasjenki.com/?p=104
:P
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
jamagi
Posts: 120
Joined: Sat Oct 27, 2007 6:03 pm

da vidio sam to o krugu.to mi je ok.
a nakon toga, sam počeo pratiti mjesečeve mjene.
i čeko sam par dana da prođe padajući mjesec pa da počnem realizirati neke bitne korake u svome životu.
no kasnije sam skonto da ovaj novi mjesec zapravo nije toliko prikladan za nove čarolije koliko za mentalnu i psihičku pripremu za nove čarolije
i sad jedva čekam da prođe još par dana pa da u rastućem mjesecu obavim par razgovora, čarolija i tako tih stvari.
osim toga onaj egipatsko ciganski tarot me savršeno vodi (uzo sam obične igraće karte, izgovorio neke molitve u stilu da su dosad služile za zabavu a odsad će služiti meni za otkrivanje tajni prirode za moje dobro, moje obitelji, i u konačnici opće dobro, i sipao sam sol tijekom molitve.poslije toga sam nacrtao strelice na njih sa strane da vidim kad je uspravna kad je obrnuta karta.i izabro još 22 za veliku arkanu)

e sad imam pitanje jel taj raspored mjeseca ok? il da pogledam u nebo i provjerim:)
dugačka je ruka masonska.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ako tebe služi zašto ne...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Emina kako si se ti pocela baviti magijom?
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply