strah me

User avatar
brandonlee
Posts: 33
Joined: Sun Dec 14, 2008 3:53 pm
Location: okolica Zagreba

ovako, nedavno sam bio u šumi i meditirao (živim u selendri btw.) i ugl. počeo je puhati vjetar, koji prije nije puhao, i hladnoća se postupno povečavala i u transu sam osjetio jaaako neugodne osjećaje..nedefinirane..i pojavljivala su se 3 slova (mjenjala su oblike al sam ziher da je pisalo nešto poput A Y S, a A je bio trokut..od tad se osječam nelagodno i teško zaspim..ugl. bi mi mogli reći nešto više o tome..btw. svaku noć sanjam vjetar..neznam šta on znači pa ako bi mi i to mogli reći..
thnx
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

Čega te strah :?: Kakva slova zaboga :?: Jesu bila Arial ili Times New Roman? ;)
Šalim se za ovo zadnje.
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Mislim da se nemaš ništa za brinuti već se prepusti procesu, što mu se više opireš obično bude gore... Stanje transa može u početku biti zastrašujuće, čudno, no naposljetku se privikneš i iskustvo bude pozitivnije.

BDW dobro je prije meditacije napraviti neki oblik zaštite...mali tjerajući pentagram ili sl.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
brandonlee
Posts: 33
Joined: Sun Dec 14, 2008 3:53 pm
Location: okolica Zagreba

pa bilo je uistinu zastrašujuće, like never before..slabo spavam a kad zaspim sanjam jak hladan vjetar s koljeg se nemogu skloniti..nije me strah slova nek ono što je krije iza svega toga..čuo sam jednu spiku u kojoj se nekoj trebi u snu javljala kali i treba ju je prihvatila ko sviju zaštitnicu..i navodno je bilo sve ok, ali KALI pobogu :o
User avatar
Estarioll
Posts: 22
Joined: Sat Nov 29, 2008 12:43 pm
Location: Zagreb

a zašto ne kali?
mnogi ljudi u indiji štuju kali, a to ne znači da su zli, ubojice ili išta slično.
ako se neko božanstvo povezuje sa smrću i uništenjem to odmah ne znači da je zlo, smrt je prirodan proces, uništenje isto. ne valja gledati na uništenje kao na nešto što dolazi od ljudi već je prisutno od samih početaka planeta. šumski požari (oni prirodni, uzrokovani olujama i slično, ne ljudskom rukom) ubijaju staro bilje, te slab i bolestan životinjski svijet, kako bi moglo narasti i opstati mlado, zdravije, vitalnije, bolje... prirodna selekcija, darvinizam, balans energija i života. nekada staro i bolesno mora otići da bi ga zamijenilo mlađe i zdravo.
isto to možeš vidjeti u svakoj religiji u mito o općem potopu. sada, druga je stvar što se ljudi boje smrti i gledaju na nju kao nešto strašno, pa samim time i zlo, ali je zapravo sasvim prirodno.

pa isto tako i sa kali npr; pošto je ovdje spomenuta, zar misliš da bi uništila sve koji prijete ili na neki način smetaju njenim zaštitnicima? ne vjerujem, a isto tako ne vjerujem da bi se išta duhovno uplelo u naše živote ako to svim srcem ne želimo/tražimo (nota bene, ne govorim ovdje o opsjednutim kućama i ljudima od duhova, već o duhovnom u smislu božanskog).

evo jednog primjera iz mitologije npr. kod starih slavena je božica morana bila božica smrti i zime. ljudi su je se bojali jer je smrt autoamtski povezana sa nečim lošim, isto tako su moranine osobine pripisivali vješticama, no to su više babske priče... odnose djecu, lete na metli, itd...
no morana je isto tako bila boginja uskrsnuća, a smatralo je se (posebice kod istočih slavena) zaštitnicom žena, ženskih poslova i plodnosti. a da ne spominjem kako su se ljudi molili morani, strašnoj božici smrti i zime, da im ljeti za vrijeme suša podari kišu.

mislim da se čisto radi o ravnoteži među svime, nema crnog i bijelog već su sve nekakve nijanse sive. isto i u međuljudskim odnosima, možeš nekog bezuvjetno voljeti svim srcem, što ne znači da te ta osoba (ili ti nju) neće povremeno naljutiti, rastužiti ili razbijesniti... no i dalje ju voliš i ne bi joj naudio, svađe su uvijek prisutne, ali želja za nečim lošim nije.

sad, ja se ispričavam što sam se raspisao i što sam stravično off-topic, samo me potaknulo ovo o kali malo :)

što se tvoga stanja tiče, pokušaj možda otkrili simboliku znakova koje si vidio, vjetra također. stvari možda nisu onakve kakvima se čine.
ne znam točno tvoje stanje, mogu ti samo prepričati što se meni desilo.
ja sam prije 5-6 godina u meditaciji imao viziju kako šećem šumom iznad kuće i pored mene je stalno lebdjela neka prikaza. imala je samo crn ogrtač sa kapuljačom, ali nisam imao dojam niti strah da je to uz mene smrt. pogotovo što iz nje nije "zračilo" ništa prijeteće. gledao sam u tu kapuljaču koja joj je bila preko glave, ali unutra nije bilo nikakvo lice već samo još veće crnilo od plašta. no nekako sam intuitivno znao da mi ne želi nauditi, a iz tog "bića" sam osjetio samo naviranje tuge, očaja i patnje u tolikoj mjeri da sam u meditaciji plakao. sanjao isti san par puta, a čim sam pogledao u šumu (a nemoguće ju je ne pogledati jer mi je odmah iznad kuće u gračanima) sam u glavi imao sliku toga i navrle bi mi suze na oči.
onda sam išao malo istraživati i saznao da se točno na taj dan kad sam meditirao, samo prije 50 godina, desio neki pokolj u kvartu, ustaše-partizani stvar ili tako nešto (nisam baš od politike) i da mi je zapravo u blizini kuće masovna grobnica iz tog područja. čim sam napravio mali (intuitivni) ritual, molitvu i meditaciju, te zapalio svijeću za sve te nemirne duše koje pate, pomolio se za njihov mir, vizije su prestale.

tako da samo želim reći, možda nije stvar u nečemu opasnome i prijetećemu, ali je definitivno nešto čime se trebaš pozabaviti i malo to istražiti, a o prihvaćanju i nošenju sa time možeš razmišljati tek kad otkriješ o čemu se radi, a do tada ti želim mirnu i hladnu glavu i otvoren um.
User avatar
brandonlee
Posts: 33
Joined: Sun Dec 14, 2008 3:53 pm
Location: okolica Zagreba

thnx na poduljem odgovoru..a gle, složio bi se ili možda nebi, stvarno neznam..o kali pričaju da je ovakva ili onakva, ali sigurno znam 2 slučaja u kojima su se prilokom štovanja kali desile užasne stvari..jedan slučaj je spomenula emina (kojoj btw. vjerujem) a drugi mi je rekao jedan moj "frend" koji proučava okultizam i religije općenito koji je uvjeren da su kali i lilith dva najgora demona, svaki na svoj način.
pokušat ću istražiti ovo..
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Kako si zapravo povezao Kali sa tvojim iskustvom?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
brandonlee
Posts: 33
Joined: Sun Dec 14, 2008 3:53 pm
Location: okolica Zagreba

pa toj curi se kali sama javila, meni se isto neš čudno događa pa..samo sam usporedio
User avatar
brandonlee
Posts: 33
Joined: Sun Dec 14, 2008 3:53 pm
Location: okolica Zagreba

:o :o :o omg..
život mi postaje nočna mora..uopče ne spavam i jednostavno kao da ne funkcioniram više normalno..više ni ne meditiram ni ništa.jednostavno me fucking strah..koji k*** da sad radim??
btw. nemam pojma kaj znači A Y S
btw2. maloprije kad sam napokon zaspao (uz serokvelke od 200mg) probudim se u polusnu i peče me ruka a kad ono ogrebotine ..trokut, Y i S
starci mi nemaju pojma a i ne želim im niš govorit jbt. pa poslat će me na psihijatriju..

koji k*** da radim??????
Vivian
Posts: 19
Joined: Wed Dec 31, 2008 10:12 pm

hmm.. ne znam protumačiti tvoje snove i čudnu pojavu koja ti se dogodila pri meditiranju, ali mogu ti samo dati savjet da se "središ" psihički..
kažeš da više ne funkcioniraš normalno, što je shvatljivo, jer te muči to što se dogodilo i ne možeš shvatiti što se zapravo dogodilo..
možda najbolje da se prvo pokušaš malo smiriti nakon transa koji si doživio..
a uostalom, kažeš da živiš na "selendri" i da si meditirao u šumi. pretpostavljam onda da si bio sam u šumi, a sama okolina u kojoj si se ti našao pomalo je zastrašujuća.. sam u mračnoj šumi, meditiraš, a onda još zapuše hladan vjetar.. prisjeti se još jednom što si vidio, možda to pomogne.
Ne želim te uvjeriti da si to sve umislio, ali možda si ipak preuveličao jer si osjetio strah.
a što se tiče ogrebotina na rukama, jesi li siguran da nisi to sam učinio u snu, razmišljajući u podsvijesti o događaju koji te uplašio?

zašto ti sve ovo pišem? pa, ponajprije da ne pomišljaš više da si lud i da trebaš na psihijatriju, samo si potresen i muči te to što si vidio.. takvo što se moglo dogoditi bilo kome od nas, i to ne znači da nisi normalan..
smiri se i sačekaj malo, možda ti netko na forumu može pojasniti što se točno dogodilo, i prozumačiti kakve veze imaju tvoji snovi sa svime..
Post Reply