strah me

User avatar
brandonlee
Posts: 33
Joined: Sun Dec 14, 2008 3:53 pm
Location: okolica Zagreba

ajde hvala bogu da je netko voljan pomoći...a gle, bolje mi je sad..iako..ma neznam..nije me strah u šumi, zapravo u njoj se osjećam jako sigurno..iako još sanjam ona j**** slova..

btw koja je simbolika vjetra??
Vivian
Posts: 19
Joined: Wed Dec 31, 2008 10:12 pm

koliko ja znam vjetar simbolizira, duh, dah, disanje, integraciju suprotnosti, ali ne znam koliko ti to pomaže shvatiti tvoju situaciju... opet kažem, sačekaj još nečiji post, kako bi dobio potpuniji i točniji odgovor ;)
User avatar
demonologist
Posts: 18
Joined: Sun Jan 04, 2009 1:01 pm

brandonlee wrote:ovako, nedavno sam bio u šumi i meditirao (živim u selendri btw.) i ugl. počeo je puhati vjetar, koji prije nije puhao, i hladnoća se postupno povečavala i u transu sam osjetio jaaako neugodne osjećaje..nedefinirane..i pojavljivala su se 3 slova (mjenjala su oblike al sam ziher da je pisalo nešto poput A Y S, a A je bio trokut..od tad se osječam nelagodno i teško zaspim..ugl. bi mi mogli reći nešto više o tome..btw. svaku noć sanjam vjetar..neznam šta on znači pa ako bi mi i to mogli reći..
thnx
Sve što ću ti reći je: "In Armenian mythology, Ays is an evil demon and the personification of the wind. In this form he
is able to enter the body of a human being, who will either go mad or become a demon himself.
Ays belongs to the Dev, a group of immortal spirits."

Pouzdano znam da ti "to" nije došlo samo od sebe. Za početak se okani puta lijeve ruke. A največa glupost bi bila da se prepustiš prizvanom entitetu. Drugi put razmisli prije nego uđeš kroz ona vrata kroz koja povratka više nema. obavezno napravi ritual otklanjanja. a ako i to ne "upali" krunicu u ruke i moli do neiznemoglosti.
Nivalis
Posts: 7
Joined: Sun Oct 11, 2009 6:45 pm

Meni je ovo...prestrava...ne mogu vjerovat.
onix
Posts: 5
Joined: Mon Sep 28, 2009 11:19 am

evo jednog primjera iz mitologije npr. kod starih slavena je božica morana bila božica smrti i zime. ljudi su je se bojali jer je smrt autoamtski povezana sa nečim lošim, isto tako su moranine osobine pripisivali vješticama, no to su više babske priče... odnose djecu, lete na metli, itd...
no morana je isto tako bila boginja uskrsnuća, a smatralo je se (posebice kod istočih slavena) zaštitnicom žena, ženskih poslova i plodnosti. a da ne spominjem kako su se ljudi molili morani, strašnoj božici smrti i zime, da im ljeti za vrijeme suša podari kišu.

meni je ovo jako zanimljivo.. imam kcer koja se zove morana.. do trenutka poroda svima sam govorila da ce se zvati Lorna.. kad sam ju rodila, a rodila sam prijevremeno i zivot joj je bio ozbiljno ugrozen, iz mojih usta je samo od sebe izaslo :"morana".. nikako nisam mogla shvatiti zasto mi je bas to ime izaslo iz usta, a ne recimo ana ili marta... ili lorna, kako sam ja govorila da ce se zvati...
Post Reply