Olimp_13 grčkih božanstava

Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Suzdrži se!Diši duboko.Udahni i onda izdahni
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Učenik wrote:Suzdrži se!Diši duboko.Udahni i onda izdahni
Vidim da je zbog nedostatka argumenata ovo gore tebi potrebno. :)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Succubus Lilith
Posts: 44
Joined: Fri Mar 07, 2008 7:34 pm

gost, par stotina tisuća doktora znanosti, akademika, profesora, milijardi onih s osnovnom školom....i ostali koje si još nabroijo također smatraju magiju praznovjerjem i glupošću i nestvarnom. ako se slažeš s njihovim mišljenjem što uopće radiš na ovom forumu?
User avatar
vesterka
Posts: 8
Joined: Tue Mar 04, 2008 9:06 am
Location: Makedonija

Dionis - bog vina, bilja i užitka :D
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Succubus Lilith wrote:gost, par stotina tisuća doktora znanosti, akademika, profesora, milijardi onih s osnovnom školom....i ostali koje si još nabroijo također smatraju magiju praznovjerjem i glupošću i nestvarnom. ako se slažeš s njihovim mišljenjem što uopće radiš na ovom forumu?
e baš tako ali gost je poseban slučaj on uvijek tjera po svom i ne
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Učenik wrote:Postoje ljudi koji još štuju staro grčke bogove.Oni se nazivaju vješticama(barem neki) i obavljaju iste rituale kao i ''mi''.
Pa ne bas. U Grčkoj postoje ljudi koji jop uvek vrše obrede, tvrde da imaju liniju do antike, ali ja to nikad nisam video dokazano. Preko nekih plemena u Aziji koja su to primila u vreme Aleksandra Makedonskog i koji to još praktikuju je priča koja meni deluje malo nategnuto, no kako god opkreneš to nije veštičarstvo, bar ne onako kako se danas ono praktikuje. Imam je negde fotografije sa rituala iz pećina poviš Atine, tajne su pošto ih tamo crkva juri, pa kad nađem skeniraću i okačiću na net.
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

e super
ako možeš skeniraj
Gromovnik
Posts: 2
Joined: Wed Oct 01, 2008 5:56 pm

Da li je netko cuo za ime IKnar

i koje je moci imao u proslosti

Neka svi mi kazu sto znaju o Iknaru

Vazno je i nije sala
User avatar
Succubus Lilith
Posts: 44
Joined: Fri Mar 07, 2008 7:34 pm

meni još nitko nikako nije odgovorio što trebam učiniti da bi mi određeni bog/božica bude zaštitnik?
SoulSyndrome
Posts: 40
Joined: Wed Nov 21, 2007 11:58 am
Location: zagreb

A cuj, pitanje je i zeli li ti taj odredjeni bog ili bozica biti zastitnik ili ne.
Vjerujem da imas u planu vec nekog odredjenog, ako je tako onda pokusaj uspostavit na neki nacin kontakt sa tim bozanstvom. Istrazi ga dobro, njegovu mitologiju i stvari povezane s njim, i onda mu u ritualu ponudi nesto kao zrtvu (ili dar), nesto povezano s tim bozasntvom, ili neki ritual posvecen samo njemu. Onda nakon toga od tog bozanstva zatrazi sto bi htjela, dakle jedan odredjen odnos u kojem bi to boznstvo bilo tvoj zastitnik. Bozanstvo to moze odbit ili prihvatit, znat ces sama je li prihvatio/la ili nije. Takodjer mozes u meditaciji trazit odgovore.
E sad, ako nemas nikoga u planu onda ces morat nekako doci do odredjenog boga, da li meditacijom, ili nekim drugim putem. Ili kontaktirat bas bozanstvo koje je zastitnik necega.
Uglavnom, prvo pokusaj s tim bozanstvom zapocet nekakav odnos. Ne mozes samo doc i rec- evo me, ja bih da me stitis. Ucini nesto za njih i onda zamoli ono sto zelis, dakle zastitu. Ako jedan odbije pitaj nekog drugog, ovaj ocito nije za tebe. Bit je da moras imat neki odnos s njima. Bogovi, a narocito grcki, nisu bica koja su samo med i mlijeko pa ce odma tebe ic stitit, imaju i oni svoj karakter, cesto prgav
Post Reply