Otkriće - "Da li se u nama krije vještica?"

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

angelspring wrote:sta nije muska vjestica mag...ono zena - vjestica ...muskarac - mag, mislim ak postoji muska vjestica onda postoji i zenski mag :lol:
Vještica i mag su dva vrlo različita pojma. Vještica obično slijedi i neka religijska uvjerenja, dok je mag više "mudrac", prakticira magiju, ali je skeptik po pitanju mitova primjerice, obično je on daleko ispred vještičjeg znanja i proučava razno razne sisteme i magijske prakse, u dodiru je sa drugim svijetovima dok će recimo vještica prakticirati magiju (ili uopče ne prakticirati), ali će za razliku od maga obožavati i štovati neki vid božanstva ili totema.

Postoji još jedna izreka koja objašnjava razliku između mudraca i maga:
Mag će stajati na grani koju želi odsjeći, a mudrac će je promatrati sa zemlje. :)
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Muška vještica je Vištun , ti iz dalmacije bi to bar trebala znati. ;)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ili kajkavska copernica... :mrgreen:
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Kod nas se kaže štrigun
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

aha :) hvala vam na pojasnjenju, ja sam u dalmaciji al nisam odavde pa neznam svu terminologiju, za coprnicu znam jer mi je baba podravka :D a za striguna nisam znala, znala sam za strigu i to mi je bilo presmjesno kad sam cula jer mi kazemo striga za onu bubu sta vi zovete skarice :D
a po ovim kategorijama ja sam mag-mudrac al u zenskom rodu :D
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

angelspring wrote:aha :) hvala vam na pojasnjenju, ja sam u dalmaciji al nisam odavde pa neznam svu terminologiju, za coprnicu znam jer mi je baba podravka :D a za striguna nisam znala, znala sam za strigu i to mi je bilo presmjesno kad sam cula jer mi kazemo striga za onu bubu sta vi zovete skarice :D
a po ovim kategorijama ja sam mag-mudrac al u zenskom rodu :D
koje misto u dalmaciji?
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

pa zadar pise mi u profilu :D
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

angelspring wrote:pa zadar pise mi u profilu :D
Nisam vidila. :)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Da Štrigun je isto dobar naziv.

A može se koristiti i Žrec. To je više kao vrač.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
angelspring
Posts: 271
Joined: Fri Dec 21, 2007 10:12 am
Location: zadar
Contact:

aha evo sta sam nasla slucajno :

''The word "Witch" has a deep and rich history - As defined by the Oxford English Dictionary "Witchcraft" is a Celtic (pronounced Kell-tick) word meaning the wise, good people. "Wicce" (wick-kay), designates a female Witch where as "Wicca" (wick-kah) designates a male Witch.'' Lorie Cabot
http://www.lauriecabot.com/Do's_and_don ... Craft.html
Post Reply