Otkriće - "Da li se u nama krije vještica?"

User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

book_of_shadows wrote:da finnigan, VJEŠTICA je univerzalni naziv za osobe muškog i ženskog pola koji se bave vještičarstvom. Muškarci koji se bave vještičarstvom nisu VJEŠTACI, VJEŠCI ili kako već ih nazivaju već VJEŠTICE ;)
nope dječarci...

to jest da.... vještac i vještica

witch i warlock....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hermitizam wrote: to jest da.... vještac i vještica

witch i warlock....
Ne koristimo ovaj naziv "warlock" - pogrdan je.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

warlock pogrdan naziv? Zašto?
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Lolita
Posts: 21
Joined: Mon Oct 15, 2007 8:37 pm
Location: Vrapče, Zagreb, Hrvatska
Contact:

Ja znam da sam ja odkad znam za sebe se bavim magijom... i oduvjek me to zanimalo...
Alucard ImageImageImageImage
User avatar
willow
Posts: 68
Joined: Thu Nov 01, 2007 12:32 pm
Location: Zagreb

nobody wrote:Moze li se otkriti da li se u nama (vama) krije vestica (vestac)? :lol: Možda malo deluje smešno pitanje, ali dosta ljudi ni ne sluti koliku, nazovimo "moć" imaju u sebi..
Mislim da je odgovor jako jednostavan. Svatko u životu osjeti neki interes prema nečemu. Da li je to nogomet, medicina ili vještičarstvo ovisi o osobi. Moja je prijateljica s dvadeset i nešto osjetila da ju privlači crkva. Počela se družiti s časnim sestrama, nekoliko puta dnevno odlaziti na mise...i naravno, na kraju se zaredila. Ono što želim reći je - umjesto da sjedite s prijateljicama na kavi ili igrate tenis ili ne znam već što, vi "šećete" po ovim stranicama. To svakako znači da vas je nešto privuklo, da imate neku iskricu u sebi. Da li će ta iskrica vremenom nestati ili će od nje nastati fina vatrica to isključivo ovisi o vama, ali ako ste tu i postavljate sebi ovo i slična pitanja - da, možete računati da u vama čući mala vješica ili mali vještac.

E sad, da li se svatko može baviti magijom to i nije lako otkriti. Da li sam i ja mogla zajedno s mojom prijateljicom otići u časne? Teoretski da, ali obzirom da nikako nisam mogla shvatiti ni što je nju navelo na to a još manje što bi mene natjeralo da i sama krenem istom stazom, nisam. Jednako tako neki ne mogu shvatiti zašto bi se itko bavio magijom i nemaju nikakvu namjeru probati. I tako mi nikada nećemo saznati koliko bih ja bila uspješna časna ni koliko bi u magiji bio uspješan netko koga magija uopće ne zanima. ;)
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina nije pogrdan za vas žene, a ni za nas muške. warlock je muškog spola, i po meni nije pogrdan... neznam zašto tako smatraš, molim te pojasni
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Preuzeto sa wikipedie..

Although some modern practitioners of witchcraft identify as "warlocks", many avoid this term and/or find it offensive. Wiccans in particular consider it to be a pejorative term, meaning "oath-breaker".[7] Wiccans use the term "warlock" to mean one who has been banished from a coven, either for revealing secrets, or for breaking Coven laws; occasionally the word has a quite different usage as a verb meaning "to bind", as with cords during an initiation ceremony, or prior to a ritual scourging.[8]
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote:Preuzeto sa wikipedie..

the word has a quite different usage as a verb meaning "to bind"[8]
ok, po tvome to znaći da je frajer napustio coven, i da je prekršio zakletvu. ovdje gore u citatu piše "to bind" , ili ti vezati. Spellovi za vezivanje su po meni korisni. Warlock, je inaće naziv za mušku vješticu, za osobu koja pomaže drugima, ali pošto je muško, ima naglu narav, pa je tako aktivan u crnoj magiji... nesvaćam zašto je pogrdan...
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Warlock->kad čujem to ime prvo me podsjeti na wow i kako se 3 tjedna nisam logirala...
Uglavnom, ...
Ne vidim zašto bi to bio pogrdan naziv. Ne možeš muškrca zvat vješticom. Malo zvuči pederkasto... :roll:
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

hermitizam wrote:
emina wrote:Preuzeto sa wikipedie..

the word has a quite different usage as a verb meaning "to bind"[8]
ok, po tvome to znaći da je frajer napustio coven, i da je prekršio zakletvu. ovdje gore u citatu piše "to bind" , ili ti vezati. Spellovi za vezivanje su po meni korisni. Warlock, je inaće naziv za mušku vješticu, za osobu koja pomaže drugima, ali pošto je muško, ima naglu narav, pa je tako aktivan u crnoj magiji... nesvaćam zašto je pogrdan...
Pojednostavljeno onda: warlock=izdajica.
Ako je aktivan u crnoj magiji nije čudo što su ga izbacili!!!!
Jednostavno je pogrdan, mislim, mogu ja tvrditi da je nebo zeleno, pa se nitko neće složiti... :roll:
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply