Moje iskustvo - magija ili ne?

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Da, nažalost....

Neki dan gledam onu seriju JAG, i ovaj oće otići iz marinaca jer mu to vjera ne dozvoljava. Na kraju ga je Bud sredio.. HEHEHEHE :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
ann
Posts: 7
Joined: Wed Jan 09, 2008 12:41 pm

Ima li ko neki delotvoran love spell? Posaljite mi na PP
ann
Posts: 7
Joined: Wed Jan 09, 2008 12:41 pm

tonya wrote:Ljubavna magija. Zapravo, to nije bila toliko ljubavna magija, nego sam htjela da jedna određena osoba obrati pozornost na mene. Predugo sam se mučila s time i magija mi je bila posljednja opcija. Isprobala sam jedan spell, ni sama ne vjerujući da će mi pomoći, ali sam se ipak duboko unijela u njegovo izvođenje. Izvela sam i meditaciju prije njega, napravila oltarčić, nabavila potrebno bilje, svijeće... Ma, sve! :) Bio je to tek negdje treći spell u životu kojeg sam probala i sada, kada gledam na to sve, ni sama ne znam kako mi je uspio, s obzirom da ni neke osnove nisam znala. :oops: Uglavnom, poprilično sam se potrudila, a rezultati su nastupili ubrzo. S tom osobom nisam razgovarala gotovo godinu dana, jer smo se duboko posvađali, a onda smo se odjednom sreli u gradu i počeli razgovarati. Točno godinu dana nakon našeg prekida, ponovno smo se zaljubili... :oops:
Međutim, veza nam je trajala oko godinu i pol dana i sporazumno smo se razišli. No, to je već druga priča ;)
S druge strane, može biti da je to sve samo jedna velika slučajnost. 8-)
Mozes li mi poslati taj spell?
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

ann wrote: Mozes li mi poslati taj spell?
Ma to ti je sve placebo, nemoj se uopće smarati s time.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
kruna
Posts: 5
Joined: Mon Oct 15, 2007 9:21 pm

Malo cu i ja da se upletem u ove komentare. evo sta ja kazem u vezi ovog svega, verovao sam u magije ali posle svega sto sam pokusavao vise ne mogu da verujem, meni se cini da je sve ovo samo prazna prica i razonoda za ubijanje dosade, kako glasi ona poslobica davljenik se i za slamku vata. Vecina koja nesto toboze zna u vezi magija ili magijskih rituala na pitanje nekoga da im nesto kaze ili pokaze ili se prave pametni ili neznaju pa se vade na izreku SVE STO CINIS DRUGOME TROSTRUKO TI SE VRACA. Ako je neko nesto trazio sta drugog briga za to sto ce mu se dogoditi ako je trazio treba mu dati ako neko nesto zna zaista u vezi ovoga svega, valjda je on svestan sta ga ocekuje, pismen je i sigurno je procitao o tome. Moje licno misljenje je da je sve ovo samo naklapanje, cast izuzecima i moj zakljucak je ovaj STO NE DATI ILI PRUZITI NEKU PRAVU INFORMACIJU ILI POMOC ONOME KO JE TRAZI NEOVISNO NA TO STA CE MU SE DESITI.

SRDACAN POZDRAV SVIM FORUMASIMA.
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Stavimo sad na stranu ovo staro pravilo o trostrukom vraćanju koje uopće nije istinito. Razlog zašto ljudi ne žele davati tehnike tek tako je zato što ljudi koji traže ovaj ili onaj ritual najčešće nisu spremni raditi vježbe koje su za to preduvjet (prevedeno: dosadni dio magije). Bez tih vježbi dobra je šansa da će završiti u problemima - ne zato jer će im se efekti vratiti trostruko nego jer nisu spremni za takav rad.

To ti je nešto kao atletika. Možemo ti reći kako skakati s motkom - pod kojim kutem je držati, kada je početi spuštati prema tlu, kako je savijati - ali ćeš se svejedno polomiti ako ne radiš kondicione pripreme.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

CousinDeth wrote:Stavimo sad na stranu ovo staro pravilo o trostrukom vraćanju koje uopće nije istinito. Razlog zašto ljudi ne žele davati tehnike tek tako je zato što ljudi koji traže ovaj ili onaj ritual najčešće nisu spremni raditi vježbe koje su za to preduvjet (prevedeno: dosadni dio magije). Bez tih vježbi dobra je šansa da će završiti u problemima - ne zato jer će im se efekti vratiti trostruko nego jer nisu spremni za takav rad.

To ti je nešto kao atletika. Možemo ti reći kako skakati s motkom - pod kojim kutem je držati, kada je početi spuštati prema tlu, kako je savijati - ali ćeš se svejedno polomiti ako ne radiš kondicione pripreme.
Slažem se s tobom. I to je ono što sam ja govorila vezano za parapsihologiju.
Kad si počinjao hodat, prvo nisi mogao nistat na noge, onda si puzao, pa si tek onda počeo hodat i na rkaju trčat. Tako i ovdje i kod parapsiholgoije. Postepeno dolaziš do nekih rezultata, ne preko noći.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
kruna
Posts: 5
Joined: Mon Oct 15, 2007 9:21 pm

Postovanje svim forumasima! Imao bi samo nekoliko pitanja u vezi ovoga.
Dali je neko izvodio bilo kakvi ritual?
Dali je nekome nesto uspelo u vezi ovih rituala?
Ako nije izvodio ritual ( kako sam citao da vecina nije izvodila ritual ) kako zna da je uspesan taj ritual?
Iskreno govoreci ja sam izvodio rituala i rituala ali nista od toga sto sam izvodio nije urodilo plodom.
Zato sam i postavio sva ova pitanja jer iz licnog iskustva znam da sve ovo samo prazna prica. Kao sto sam rekao u predhodnoj postavki nekad sam verovao ali sad sam postavio veliko pitanje na sve ovo. Zato sam i rekao da ako nko nesto zna i da mu je uspelo u vezi rituala zasto to ne objaviti da i drugi zanju. Ja recimo da mi je nesto uspelo to bi objavio da i drugi znaju.
VELIKI POZDRAV ZA EMINU
Za sad toliko.
POZDRAV!
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Dali je neko izvodio bilo kakvi ritual? - Jesam
Dali je nekome nesto uspelo u vezi ovih rituala? - Nije
Ako nije izvodio ritual ( kako sam citao da vecina nije izvodila ritual ) kako zna da je uspesan taj ritual?- Ne zna, svi lažu
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

kruna wrote:Postovanje svim forumasima! Imao bi samo nekoliko pitanja u vezi ovoga.
Dali je neko izvodio bilo kakvi ritual?
Dali je nekome nesto uspelo u vezi ovih rituala?
Ako nije izvodio ritual ( kako sam citao da vecina nije izvodila ritual ) kako zna da je uspesan taj ritual?
Iskreno govoreci ja sam izvodio rituala i rituala ali nista od toga sto sam izvodio nije urodilo plodom.
Zato sam i postavio sva ova pitanja jer iz licnog iskustva znam da sve ovo samo prazna prica. Kao sto sam rekao u predhodnoj postavki nekad sam verovao ali sad sam postavio veliko pitanje na sve ovo. Zato sam i rekao da ako nko nesto zna i da mu je uspelo u vezi rituala zasto to ne objaviti da i drugi zanju. Ja recimo da mi je nesto uspelo to bi objavio da i drugi znaju.
VELIKI POZDRAV ZA EMINU
Za sad toliko.
POZDRAV!
Izvođenje rituala nije stvar mehaničkog prolaženja kroz recept. Ja bih mogao izvoditi ulogu Hamleta i pritom sam siguran da bi ljudi pritom zaspali jer nemam talenta za glumu. Isti tekst bi mogao pročitati dobar glumac i ljudima bi se ježila koža. To što si se ti naradio rituala ne znači ništa jer rituali ne djeluju ljudima koji ih izvode mehanički. Moraš osjećati što svaka komponenta znači i svaki dio rituala mora izražavati tvoju nedvosmislenu žudnju da dobiješ ono što tražiš.

Na primjer, u ceremonijalnoj magiji normalno je ritual započeti i završiti tjerajućim ritualom pentagrama. Ako nađeš skriptu koja kaže da to izvedeš prilikom rada, možeš pronaći tekst rituala i to izrecitirati u sve četiri strane svijeta. Ono što ti skripa neće reći jest da samo ritual pentagrama moraš raditi mjesecima nekoliko puta dnevno da bi ga savladao.

To i mnoge druge stvari nemaš u skriptama jer se podrazumijevaju. Nama koji smo magiju učinili sastavnim dijelom života takav naizgled bezumni trud je sasvim ok i na neki mazohistički način uživamo u tome. Ako si "običan smrtnik" (ovo kažem bez ikakve loše implikacije) i samo se želiš uvjeriti djeluje li magija, i dalje nećeš imati sreće.

Da se vratim prethodnoj metafori, imaš slabe ruke, slabe noge i slabu kičmu i pritom govoriš "skakanje s motkom ne djeluje".
Post Reply