Moje iskustvo - magija ili ne?

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

kruna wrote:Postovanje svim forumasima! Imao bi samo nekoliko pitanja u vezi ovoga.
Dali je neko izvodio bilo kakvi ritual?
Dali je nekome nesto uspelo u vezi ovih rituala?
Ako nije izvodio ritual ( kako sam citao da vecina nije izvodila ritual ) kako zna da je uspesan taj ritual?
Iskreno govoreci ja sam izvodio rituala i rituala ali nista od toga sto sam izvodio nije urodilo plodom.
Zato sam i postavio sva ova pitanja jer iz licnog iskustva znam da sve ovo samo prazna prica. Kao sto sam rekao u predhodnoj postavki nekad sam verovao ali sad sam postavio veliko pitanje na sve ovo. Zato sam i rekao da ako nko nesto zna i da mu je uspelo u vezi rituala zasto to ne objaviti da i drugi zanju. Ja recimo da mi je nesto uspelo to bi objavio da i drugi znaju.
VELIKI POZDRAV ZA EMINU
Za sad toliko.
POZDRAV!
Izvodila sam mase rituala za jednu namjenu. Neki su dali rezultate u roku sad, neki jednostavno nisu. S vremenom profiltriraš sav kić i nepotrebno. Dal djeluje? O da, djeluje. Samo pazi što želiš da ti se ne ostvari. Godinama sam usavršavala jednu tehniku, osnove - ne kažem da ne može djelovati praktički kroz noć - no meni je trebalo jako dugo i jako puno samo s jednom određenom stvari, ne u smislu da bi djelovalo - nego u smislu da bi djelovalo ispravno. A što je ispravno ne vidiš najčešće dok ne nastane kaos :mrgreen: Zato koristiti bilo što, a da ne razumiješ kako djeluje, ili ne postaviš granicu...radije nemoj. Možda je i bolje što ti ne polazi za rukom. Podsvijest. Podsvijest je ta koja ti može prirediti i svašta i ništa. Mogla bi ti pisat danima objašnjavajući o biti po kojoj nešto dobivaš ili ne dobivaš, ali bi bilo jako "uzaludno". Bilo tko ti može dati osnove, ali jedino ti u svojoj - fali mi izraz, pa nazovimo to - u svojoj biti, možeš mjenjati stvari. Dal će ti za to biti potrebna određena ritualna forma, božanstva ili samo obična svijeća, ovisi o tebi. Ja shvačam da će svi masom komplicirati, jer eto to nam je u prirodi, možda je to i prirodni tok stvari. Najbitnije je - bilo s čim da kreneš - imati svijetlo.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

CousinDeth wrote: Na primjer, u ceremonijalnoj magiji normalno je ritual započeti i završiti tjerajućim ritualom pentagrama. Ako nađeš skriptu koja kaže da to izvedeš prilikom rada, možeš pronaći tekst rituala i to izrecitirati u sve četiri strane svijeta. Ono što ti skripa neće reći jest da samo ritual pentagrama moraš raditi mjesecima nekoliko puta dnevno da bi ga savladao.
Zapravo nejede to tako.
Da bi se izvodio ritual pentagrama i da bi djelovao treba se biti iniciran u Red koji ga koristi (pritom ne misim na OTO, jer to nije Red nego nered).
Ti rituali pentagrama nikada nisu bili osmišljeni da ih prakticiraju ljudi koji nisu inicirani.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ako je nešto namjenjeno isključivo redovima i izašlo je van...he he...ne zapitaš se što tu ne štima?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Gost wrote: Zapravo nejede to tako.
Da bi se izvodio ritual pentagrama i da bi djelovao treba se biti iniciran u Red koji ga koristi (pritom ne misim na OTO, jer to nije Red nego nered).
Ti rituali pentagrama nikada nisu bili osmišljeni da ih prakticiraju ljudi koji nisu inicirani.
Sreća da ovo nisam znao kada sam počeo... inače mi sigurno ne bi djelovali. ;)
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

emina wrote:Ako je nešto namjenjeno isključivo redovima i izašlo je van...he he...ne zapitaš se što tu ne štima?
Sve štima.
Možeš ti kupiti i pištolj bez problema. Automatik, poluautomatik, no to ne znači da ćeš ga znati koristiti. ;)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Post Reply