Molim vas pogledajte!!!!

Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Meni je nekako hladan osjećaj,jel to znači da sam voda
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Meni je hladno a i prolaze me trnci kada to radim
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

cornie wrote:Pozdrav svima.
I ja bih cijenila pomoć jer ne znam od kud da počnem. Knjige su pomalo zbunjujuće jer sve pretpostavljaju nekakvo znanje i prethodno poznavanje ( barem one na koje dam ja naišla) - ali što je početak početka?
Gdje početi - meditativnim vježbama? ili???
Koje si knjgie našla?
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Gost: NIKAD, ali NIKAD nikog ne podcjenjuj! :evil: Ak si tolki stručnjak, to si trebo odavno saznat.

Forum je mjesto za raspravu. I to si trebo odavno saznat.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Eagles wrote:Gost: NIKAD, ali NIKAD nikog ne podcjenjuj! :evil: Ak si tolki stručnjak, to si trebo odavno saznat.

Forum je mjesto za raspravu. I to si trebo odavno saznat.
Ma sad više nemaš argumenata pa tu cviliš.
Uostalom ja te uopće ne podcjenjujem, baš si mi simpa.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Šta ima puno ljubavi ovdje :P
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Magija nije za djecu, a ljudi mlađi od 18 godina su upravo to - djeca. Neki dan sam se sjetio kada sam prvi put počeo proučavati magiju, s 22 godine. Naišao sam na tekst u kojem se govorilo o ritualima i autor je napomenuo da treba obaviti ritual i nakon toga dati sve od sebe u stvarnom životu da se pomogne namjeri iskazanoj u ritualu. Onda sam o tome razmišljao u stilu "što će mi magija ako to mogu napraviti i sam?" Tek s vremenom mi je postalo jasnije kako magija djeluje, čemu služi i koja su njena ograničenja. Ako sam bio mulac s 22, vi s manje od 18 ste dvostruki mulci. To nije uvreda nego prirodno stanje stvari, a jedini lijek za njega je vrijeme.

Ozbiljni kandidati u polju magije, bez obzira na godine, neće na forum doći i napisati vapaj "help, hoću biti mag". Neće napisati post "trljao sam ruke pa se plamen svijeće pomaknuo i sad me strah da sam prodao dušu vragu". Neće pisati "hladan mi je osjećaj, znači li to da sam voda". Ta pitanja samo znače da treba proći još vremena dok ne postaneš spreman.

Ozbiljni magovi-početnici će nabaviti literaturu koja im treba (čak i lošu, to je nužan dio napretka) - ili kupiti ili iz lokalne knjižnice ili ukrasti s neta. Čitat će, eksperimentirati i naučiti da je 90% svega što pročitaju čisto smeće, a 10% korisno. Onda će moći doći na forum sa konstruktivnim pitanjima i dobiti konstruktivne odgovore.

Prvi korak u magiji je raditi početne rituale iz grane magije koju želite istražiti. Početni rituali će vam u kratkom roku rasturiti branu između svijesti i podsvijesti i sve gadosti koje su vam bile sakrivene pod tepihom će izaći na vidjelo. To nije "negativna nuspojava" nego nužan prvi korak u napretku. Vama tinejdžerima hormoni sami po sebi luduju i tijelo vam nije psihički i fizički u stanju podnijeti takav raspad sustava. Tko god vas krene podučavati bit će odgovoran za kaos u koji će vas gurnuti, a pretpostavljam da mnogi forumaši nisu spremni prihvatiti tu odgovornost niti vas iz nje izvući.
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Magija nije za djecu, a ljudi mlađi od 18 godina su upravo to - djeca. Neki dan sam se sjetio kada sam prvi put počeo proučavati magiju, s 22 godine. Naišao sam na tekst u kojem se govorilo o ritualima i autor je napomenuo da treba obaviti ritual i nakon toga dati sve od sebe u stvarnom životu da se pomogne namjeri iskazanoj u ritualu. Onda sam o tome razmišljao u stilu "što će mi magija ako to mogu napraviti i sam?" Tek s vremenom mi je postalo jasnije kako magija djeluje, čemu služi i koja su njena ograničenja. Ako sam bio mulac s 22, vi s manje od 18 ste dvostruki mulci. To nije uvreda nego prirodno stanje stvari, a jedini lijek za njega je vrijeme.

Ozbiljni kandidati u polju magije, bez obzira na godine, neće na forum doći i napisati vapaj "help, hoću biti mag". Neće napisati post "trljao sam ruke pa se plamen svijeće pomaknuo i sad me strah da sam prodao dušu vragu". Neće pisati "hladan mi je osjećaj, znači li to da sam voda". Ta pitanja samo znače da treba proći još vremena dok ne postaneš spreman.

Ozbiljni magovi-početnici će nabaviti literaturu koja im treba (čak i lošu, to je nužan dio napretka) - ili kupiti ili iz lokalne knjižnice ili ukrasti s neta. Čitat će, eksperimentirati i naučiti da je 90% svega što pročitaju čisto smeće, a 10% korisno. Onda će moći doći na forum sa konstruktivnim pitanjima i dobiti konstruktivne odgovore.

Prvi korak u magiji je raditi početne rituale iz grane magije koju želite istražiti. Početni rituali će vam u kratkom roku rasturiti branu između svijesti i podsvijesti i sve gadosti koje su vam bile sakrivene pod tepihom će izaći na vidjelo. To nije "negativna nuspojava" nego nužan prvi korak u napretku. Vama tinejdžerima hormoni sami po sebi luduju i tijelo vam nije psihički i fizički u stanju podnijeti takav raspad sustava. Tko god vas krene podučavati bit će odgovoran za kaos u koji će vas gurnuti, a pretpostavljam da mnogi forumaši nisu spremni prihvatiti tu odgovornost niti vas iz nje izvući.
Slušaj što got ti meni rekao ja neću odustati,ja sam čitao raznu literaturu,problem je u tome što se u svakoj nalaze drukčiji podatci,ja se džim one stare poslavoce kad se hoće sve se može,ja ću probat sam,jer sad tek shvaćam koliko su sebični i napaddni neki ljudi(p.s. ne svi npr Tallismanca,emina(nisu))A ti Cusin Death ne shvaćaš da i drugi imaju svoje ciljeve u životu,Ja sam toliko tvrdoglava osoba da sigurna,pogotovo nakon ovoga,neću odustati.Da radim i radit ću neke početničke greške,a bilo bi ljepo od tebe,i od drugih kao što si ti,da mr u njima ispravljaju a ne kritiziraju.Ja smatram da jesam možda malo premlad,ali i dovoljno zreo da mi date da pokušam.Opet se vraćam na jednu staru na greškama se uči.I zato tražim nekog "UČITELJA" da mi pomogne te greške ispraviti i da ih skupa s njim uspijem i zaobići.A takvi kao što si tii meni sigurno neće stat na put jer ja znam što želim.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Čovjek ti je dao jako dobar dobronamjerni savjet. Dati ću ti i ja onda nekoliko - nemoj biti tvrdoglav - pravilo broj jedan ;)Uči od iskusnijih - pravilo broj dva. Ne uzimaj sve što pronađeš zdravo za gotovo - pravilo broj tri. Ostavi malo mjesta pitanju - što ako su drugi u pravu?

Nitko ne veli da moraš odustati. Dapače, što prije to bolje, međutim ovako mlad, kad si podložan raznim utjecajima moraš ići jako polako. Moj savjet ti je da samo štrebaš teoriju, pa kad dođe pravo vrijeme, izgradiš se kao osoba (nekima treba i trideset godina ;) ) imat ćeš bogato zaleđe. Ljepota je u tome da si dopustiš sagledati razne tradicije, religije, naučiš nešto o svakoj (ne ovako naslijepo što prvo dođe sve valja), pa izabereš smjer na kojem ćeš moći rasti - nije bitno koji je to smjer, ali zagovarati neke stavove koji ti nisu baš jasni nije najmudrije. Ovo ti je najbolji mogući savjet, nije napad.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

No hvala
Post Reply