Molim vas pogledajte!!!!

Post Reply
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Učenik wrote:I zato tražim nekog "UČITELJA"
Nema ih
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
Učenik
Posts: 129
Joined: Thu Jan 03, 2008 9:54 pm

Haha istina :D :D
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ma ne treba ti učitelj. To je samo šminka. Nemoj se trudit nać jednog.
User avatar
cornie
Posts: 26
Joined: Sun Dec 30, 2007 10:28 am
Location: VARAŽDIN

Hvala Tallamasca na pitanju.
Već godinama me intrigira magija - međutim, bez obzira na internet i ve ostalo- kao da je psotojao nekakav zid.Nikako do nekih pravih informacija. Konačno sam ove godine nabasala na par knjiga Margit Böhmer i na Spiralni ples od Starhawk. s druge strane nekako mi se nije dalo pročavati literaturu na engleskom - govorim engleski, ali vokabular mi je više stručni i po mom mišljenju presiromašan za "vještičje" teme - ne mogu "tečno" razmišljati na engleskom pa me strašno dekoncentrira kad mi fali bit te moram tražiti u rječniku . Mnogo mi je lakše na njemačkom i hrvatskom jeziku.
Ali eto - konačno se desio proboj - samim time što sam našla Vas Sve - ovom prilikom bi se htjela svima zahvaliti na dosita korisnim postovima (VELIKA PUSA) a posebno Emini što je spomenula Bucklanda.
Možda sam Vam bila malo dosadna sa svojim početkom početka, ali eto baš danas dobih knjigu "Vještićje umijeće" i čini mi se da bi to mogao biti dobar početak početka :)

Još jednom hvala .
"Vidjeti svijet u zrncu pjeska, nebo u divljeme cvatu,
Držati beskraj na dlanu ruke i vječnost u jednome satu ...."
User avatar
Succubus Lilith
Posts: 44
Joined: Fri Mar 07, 2008 7:34 pm

vidim, ovdje se traže učitelji. i meni bi trebao netko tko bi mi bar malo pomogao. magija me dugo zanima ali mi je teško doći do pravih literatura (u knjižarama gotovo ni ne nalazim ništa) a preko neta ima i gluposti koje nemaju nikakve veze s vezom. pa bi mi trebao netko tko bi me usmjerio i savjetovao, da krenem od nekud...imam 18 godina pa valjda sam bar djelomično spremna za usvajenjem znanja, i teoretskog i praktičnog (prvo jedno pa drugo).
ili ako ima neki tečaj u ili oko Splita?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ma nema nikakvog tecaja niti ikakvih ucitelja. Nije rijec o skoli. Tebi jedino moze netko kao prijatelj dat savijet sta mozes napraviti i otviriti ti opcije. Ali odluka je uvijek na tebi sto ces napraviti. Jer niti jedan "ucitelj" tebi ne moze rec sto da ces radit.

Magija ima puno grana i ti si ta koja ce odluciti kojom granom magije ces se bavit. Ovdje na forumu kad postavis pitanje, ako netko zna rec ce ti i dat ti konkretan odgovor na pitanje, netko bolji netko losiji odgovor, ali dobit ces ga od vise osoba. Dok ti kad imas "ucitelja" mislis da ta osoba zna puno vise o tebe i da ce znat svaki odgovor na tvoje pitanje. i uz njega se neces sjetiti pitat nekoga drugog za misljenje nego ces se fiksirati na njegovo jer on je "tvoj ucitelj" i uvjerena si u to da je on 100% u pravu.

To sto ces ti mozda nac nekoga tko zivi u Splitu ili oko Splita tko se bavi to ne znaci nista vise od toga sto ces upoznati licem u lice osobu koja se bavi istim stvarima kao ti i imate vise tema za razgovor, ali nista vise. Jer kao sto sam rekla uvijek je na tebi da odlucis sto ces i kako napraviti.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Succubus Lilith wrote:vidim, ovdje se traže učitelji. i meni bi trebao netko tko bi mi bar malo pomogao. magija me dugo zanima ali mi je teško doći do pravih literatura (u knjižarama gotovo ni ne nalazim ništa) a preko neta ima i gluposti koje nemaju nikakve veze s vezom. pa bi mi trebao netko tko bi me usmjerio i savjetovao, da krenem od nekud...imam 18 godina pa valjda sam bar djelomično spremna za usvajenjem znanja, i teoretskog i praktičnog (prvo jedno pa drugo).
ili ako ima neki tečaj u ili oko Splita?
Zajedno s Morrigan nabavljamo kvalitetnu literaturu, neka je vrlo opsežna pa ne znam dal ću sve stavljat u pdf, ali može ti se poslat kopija ili što ćemo već smislit.

Uči iz knjiga ili iz provjerenih izvora sa neta.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ja sam stavila popis literature sto ja iman, paako kome treba neka mi poslaje pp i mai pa cu poslat.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Succubus Lilith
Posts: 44
Joined: Fri Mar 07, 2008 7:34 pm

tnx, razgledala sam što ima u forumu [podforumu...kako već] "Biblioteka (literatura i linkovi)" pa ću postepeno skidat i čitat. gdje se po Splitu mogu kupit kvalitetne knjige? meni baš nalaženje knjiga nije pošlo za rukom. odakle vi nabavljate?
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Piratske kopije na internetu i legalne kopije na amazon.com
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
Post Reply