Etika u ljubavnoj magiji

User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Bezlični wrote:Vise etike casti i postenja ima u ubistvu nevinog coveka magijom ili pistoljem nego o bacanju spellova da bi smo osvojili nekog.
Ako si u stanju objasniti reci mi šta je pošteno i časno u ubijanju nevinog čovjeka?
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

willow wrote:
Bezlični wrote:Vise etike casti i postenja ima u ubistvu nevinog coveka magijom ili pistoljem nego o bacanju spellova da bi smo osvojili nekog.
Poprilično čudno poimanje etike i časti... moram priznati da, iako sam ovdje jedan od najvećih protivnika ljubavnih i inih spellova, gornji me post malkice zabezeknuo.
Ne znam točno što je Bezlični želio reći, ali moram se složiti sa sljedećim.
Puno je manja šteta nekog koknuti magijom (naravno ako je to uopće izvedivo), nego nekog zarobiti ljubavnom magijom i držati ga u robstvu 15, 20 godina ili do kraja života. Ožiljci koje će se napraviti na duši ovoga kojeg si držao u robstvu će biti puno dugotrajniji i dublji, nego ovog kojeg si sredio u 5 min. ;)
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

http://www.drevnamagija.com/tekstovi/osnoveII.htm
Ovdje negdje piše slijedeće:
Osoba A zaljubljena je u osobu B, i želi biti sa njom. Osoba A je inicirana u kult magije (u prošlom životu), ali toga nije svjesna, pošto je mlada, ima recimo 22 g., i ne bavi se okultnim naukama. Podsvijest te osobe je duhovno razvijena, i njen duplikat, tj. "više ja" (srednji nivo duše) ima dodir sa višim duhovnim silama, koje posjeduju moči. No, ljubav je slijepa, bez obzira na moči duha, osoba A želi pod svaku cijenu doči do osobe B (nato je tjera želja, arhetip ljudskog nagona ljubavi, bez razmišljanja uma i racionalnih okolnosti), ali nije svjesna svojih moči, tj. podsvijesti. Kada problem analiziramo dublje, upravo je ta ljubavna želja njen viši ja, koji se je razdijelio dualnosti radi zakona Demijurga(mit Psihe i Erosa).
Osoba A intenzivno razmišlja o osobi B, i tada se dogadja nešto vrlo zanimljivo, naglašavam!, "više ja" tada evocira "višu silu", u cilju ljubavnog spajanja, dogadja se magijski ritual, na granici astralnog i ljudskog nivoa svijesti sa druge strane, uvjetno rečeno, "više ja je slijepo" (to je uvjetna slijepost), ne vidi u cijelosti svijet Assiaha, to je zakon!
bla bla
No, sada je ljubav "uzvraćena", i dolazi do promjena u astralnim energijama, formira se krug, ali, oboje sada žele doći jedan do drugoga, ali ih blokira strah, ili nevidljivi zid, napetosti u smislu "kako da joj kažem, volim te", još jedna projekcija, ali to je djelovanje individualne tamne strane unutra podsvijesti. Naglašavam, postoji više sudionika i situacija, energija je stalno u protoku kroz nekoliko svjetova, i kroz sve sudionike, bili oni toga svjesni ili ne. Na kraju našeg primjera, pretpostavimo, osoba A i B se pronadju, izraze si ljubav, upoznaju se i odluče se za zajednički život. Anđeli su obavili svoj posao, rituali su zaključeni njihovim spajanjem na zemlju.

No, osoba A je slomljena, nema energije, nemože se oduprijeti, i trpi uz osobu B, koja "je ubija u mozak", slikovito rečeno. Najzad, anđeli pošalju moćan impuls, tj. jaku energiju, i osoba A zadobije moč da prekine vezu ili brak, i ode od osobe B. To je ključan trenutak probijanja plafona.

Nakon cijelog kruga raja i pakla, koji je astralne prirode, tj. iluzija ogledala, osoba A počela je proučavati okultne nauke, spontano privučena. Krug raja i pakla, otvorio je dušu osobi A, sve je to bila, u stvari inicijacija "višeg ja", i duhovnih sila ili karmičke obitelji kojoj pripada osoba A, koja sada bolje razumje svoju dušu, otvorila je dio podsvijesti, i želi napredovati na duhovnoj evoluciji.
Što kažete na ovaj tekst?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Vrlo je zanimljiv.

Ali upravo zbog toga što se često i muškarac i žena boje prić i reć sviđaš mi se/ volim te, meni se više sviđa spell s kojim potičeš osobu da ako joj se sviđaš da ti priđe. Npr. da ti pokloni crvenu ružu.Jer ako ti ne priđe ili ne učini ono što si ti tražila, onda se toj osobi ne sviđaš. I s tim je priča završena.

Smatram da ako nekoga voliš, da onda želiš da ta osoba bude sretna, a ne je prisiljavat da bude s tobom, jer to tebe usrećuje. Jer tada to više nije ljubav nego opsesivnost.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Što kažete na ovaj tekst?
Ništa, Spada u potpunu spekulativnu sferu nedokazivih fantazija.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
CousinDeth
Posts: 54
Joined: Thu Dec 20, 2007 10:36 am
Location: Rijeka, HR
Contact:

Gost wrote: Ništa, Spada u potpunu spekulativnu sferu nedokazivih fantazija.
Slažem se s ovim.

Što se tiče teme, smatram da je svako zavođenje, bilo ono "normalnom" komunikacijom ili magijsko, utjecanje na nečiju slobodnu volju - i tome ne nalazim nikakve zamjerke. Ambiciozni ljudi prirodno će svakodnevno utjecati na druge da bi ostvarili svoje ciljeve.

Moj problem s ljubavnom magijom je što je ona u velikom broju slučajeva rezultat lijenosti i kukavičluka. Da bismo osvojili i zadržali osobu uobičajenim metodama, potrebno je mnogo faktora - izgled, šarm, zanimljivost, vještina slušanja... sve nemagijske vještine koje zahtjevaju posvećenost i predan rad. S druge strane, ljubavna magija je izuzetno atraktivna onima koji osjećaju da željenu osobu ne mogu osvojiti jer nisu privlačni. Umjesto da odu do dobrog frizera, tu i tamo posjete teretanu, počnu se redoviti prati i baviti nečim zanimljivim, oni žele svoj cilj postići bez truda.

Na kraju moram reći da sam svoju curu našao baš putem jedne vrste magije. No nisam tražio specifično nju nego sam definirao što želim.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

pa da to bi moglo da prođe, mada kolko čujem potrebno je održavanje takve veze na višem nivou..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Lilith
Posts: 7
Joined: Fri Dec 28, 2007 3:38 pm
Location: Tamna strana meseca

Mozda etika u smislu da ne treba koristiti magiju da bi se recimo pridobila osba koja je zauzeta....onda je to vec nesto lose i negativno.
Ali valjda su za bas takve situacije cini i neohodne zar ne..?Ako je neko slobodan,onda ga mozemo sami pridobiti bez icije pomoci,a ovako potrebno je prvo odvojiti ga od nekoga.
Post Reply