Etika u ljubavnoj magiji

User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

"Za pridobivanje nečije naklonosti i ljubavi: U noći punog mjeseca dođite pod prozor voljene osobe i triput šapnite njegovo/njezino ime u vjetar."

Ozark


Svakodnevno dobivam pisma čitatelja sa pitanjima: Kako osvojiti voljenu osobu? Što trebam učiniti da me zavoli?

Iako ćete vani naći masu izvora o ljubavnim činima - sve od srednjovjekovnih Grimoira, do modernih verzija - privlačnih malih rituala koji obečavaju, prije nego se mahnito bacite na isprobavanje istih potrebno je postaviti si neka pitanja i istražiti što takvi rituali povlače za sobom.

Zašto? Zašto postoji tolko mnogo knjiga koje sadrže ljubavne čarolije? Zašto se diže tolika prašina oko ove vrste čarolije koju osobno smatram vrlo negativnom? I da se tema učini još više zbunjujučom, knjige koje pokušavaju odvojiti čarolije na one dobre i na one loše, stavljaju ovu temu među prva poglavlja. Prije svega raspravljat će da je ljubavna magija dobra stvar. Nikad je ne može biti previše. Nadalje, čarolija koja donosi ljubav mora biti pozitivna čarolija. Nema veze što ovakva magija utjeće na slobodnu volju pojedinca, pa ju se trpa u isti koš sa dobrim namjerama, jer ljudska želja za posjedovanjem može pronaći laki put do opravdanja ovakve radnje. Neki će biti u iskušenju iskoristiti magiju u ove svrhe, čak ne obračajući pozornost na osnovna pravila niti upoznavanja etike, principa i zakona. No ipak u svijetu jedna od najčešće prakticiranih vrsta magije je ljubavna magija.

Da li postoji ljubavna čarolija koja ostaje u okvirima osnovnih etika i principa? Moguče. Neki magovi smatraju ako čarolija nije prakticirana da bi privukla ODREĐENU osobu - tko god da ona jest, onda se takav čin ne smatra negativnom/crnom magijom. No i tada treba paziti da čarolija pronađe i spoji ljude koji si odgovaraju - tako da nitko ne bude oštečen i da donosi sreću i zadovoljstvo sa obje strane.

Neću vas navoditi na zaključke, jer do nekih spoznaja morate doći sami...

Podijelite svoje mišljenje i spoznaje o ljubavnoj magiji.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ja mislim da se magija koja na bilo koji način utječe na slobodnu volju objekta ne bi trebala izvoditi. Ako hoćete primjer gdje je to rečeno, pogledajte Brusa Olmajtija.
finnigan
Posts: 117
Joined: Mon Oct 15, 2007 6:48 pm

Eagles wrote:Ja mislim da se magija koja na bilo koji način utječe na slobodnu volju objekta ne bi trebala izvoditi. Ako hoćete primjer gdje je to rečeno, pogledajte Brusa Olmajtija.
Slazem se sve se moze osim suprostaviti prirodi i zabraniti kontroliranje ljudi njihove slobodne volje ili izbora
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Emina i u pitanja i odgovori napisao sam da to po mom nije uredu.
Naprosto tjeranje nekog da zavoli nekog uzasno je....takvoj osobi ugrozujemo zivot i unistavamo ga do temelja.
Npr. Onaj tip koji je to radio na curi pa je sada zbunjena lutalica.

Vjerujem da ce mu se sve to vratit trostruko...
Ima mnogo ljudi koji zavole magiju zbog ljubavnih cini...ali po mome magija ne mnogo bolja.
Umjesto magije ljubavi mogao je koristiti jednostavno nekoliko magija dizanja samopouzdanja i shvatiti koliko je lijep bez magije,jer je jednistven i nema nitko na svijetu ko mu slici.

TO je moje misljenje i uijek se naljutim kad na blogovima nadjem: Napisite na lutku njegovo ime i bodite je ruzom izgovarajuci "Tvoje srvce je moje..." i takva sranja. :roll:
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

kao što sam rekao Emina, LJUBAVNE ČINI neće raditi ako ta osoba na koju je baćena "čarolija" nema neku iskru za tebe
primjer: ja želim curu, i onak, mislim da joj se sviđam, napravim ritual i neide, aj ga ponovim i neide.... pa ono, zakljućak je da ta osoba mene uopće neregistrira...
ako tako gledamo ljubavna magija ne PRISILJAVA nikoga na ništa, tako da je nemožemo svrtsat ko crnu magiju, pošto obobu samo potaknemo da joj se sviđamo....
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Na ovo ću reči samo - povreda slobodne volje. Nikad se neću složiti sa primjenom "crvene" magije.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

zašto?!
nisam ni rekao da nepovrjeđuješ osobnu volje, ali pazi, osobna volja - ti ne siliš osobu na to da joj se svidiš, neg sam potakneš, otvoriš vrata, pokažeš put, a ako ona to doista neće, vjeruj mi onda neći i gotovo, nema te magije koja će ju prisilit ( nema te magije koju mogu napisat zar ne Emina.... )
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Ima kako ne.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Kod ljubavne magije je dopušteno raditi spellove na način:
"Ako mu se sviđam neka mi sutra pokloni crvenu ružu"

A ne:
"neka mi sutra donese crvenu ružu i kaže mi da se udam za njega"

Dakle, poticaj da, zapovjedanje ne.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Bit će da ako se i uradi čarolija za privlačenje/pronalazak partnera tu vezu treba stalno ritualno održavati...uf, po meni previše posla..
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply