Bacanje čini

User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Kad već Tallamasca neće baci meni neki spell :)
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Baphomet wrote:Kad već Tallamasca neće baci meni neki spell :)
Naravno da neću. Zasluži to. :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

Baphomet wrote:Kad već Tallamasca neće baci meni neki spell :)
?
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Ni ja ne kužim al eto
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

tallamasca wrote:
Baphomet wrote:Kad već Tallamasca neće baci meni neki spell :)
Naravno da neću. Zasluži to. :D
Aha, sad mi je jasno zašto se moramo naći u živo, znači sretnemo se, ja te dobro izvrijeđam a ti onda baciš spel :D
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

da, to je uglavnom princip... to jest, morao bi neš gadno zeznut da ti može netko bacit spell bez da ga "bezveze" baca.... one good deed deserves another......
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

Sad tu mene jedna stvar interesuje. Neko ode kod vračare, recimo, da naruči spell. Ona baca, a da ne poznau onoga na koga baca, da je nije taj "zeznuo" i da nema nikakvu emotivnu reakciju prema toj osobi. Dakle, da li je bitno da se neko sa nekim sretne i da se tu desi neki kuršlus, ili je bitno da taj neko ima nešto, tj neki predmet ili organsku stvar, od te osobe?
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

Nekad sam bio siguran da je potrebna organska tvar ali....

Sjetih jednog mojeg eksperimentalnog bacanja "uroka" koji je trebao biti ogranicen na mjesec dana djelovanja a radilo se sa jednom organskom tvari određene osobe. Trebalo je udaljiti jednu osobu od druge na mjesec dana, e sad to je djelovalo ali na neuobičajen način. Umjesto da "napadnuta" osoba ode na bolovanje mjesec dana, na bolovanje je otisla druga osoba iako nije bila bolesna i tako se lijepo odmorila od utjecaja druge osobe :lol:

Nakon toga više nisam siguran da organska tvar određene osobe može napraviti nešto upravo toj osobi.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
Baphomet
Posts: 326
Joined: Thu Nov 15, 2007 10:19 am
Location: Pula
Contact:

hermitizam wrote:... one good deed deserves another......
Ne vjerujem u ta pravila.
Welcome twilight. Welcome blackness. Welcome inky night. Only in darkness can I see your soul.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Gwydion wrote:Sad tu mene jedna stvar interesuje. Neko ode kod vračare, recimo, da naruči spell. Ona baca, a da ne poznau onoga na koga baca, da je nije taj "zeznuo" i da nema nikakvu emotivnu reakciju prema toj osobi. Dakle, da li je bitno da se neko sa nekim sretne i da se tu desi neki kuršlus, ili je bitno da taj neko ima nešto, tj neki predmet ili organsku stvar, od te osobe?
Točno tako! Najveća prijevara ikad!Čini mogu biti uspješne samo ako se izvode od strane osobe za koju je namjenjena. Najvažniji sastojak čarolije je emocija. Trebate to željeti svim svojim bićem i kroz tu želju svu svoju snagu ćete povući u magiju. To je ujedno razlog da čaroliju izvodite samostalno, ne da netko drugi to čini za vas. I stoga nemojte nasjedati na prodaju čarolija od strane druge osobe koja vas najčešće ne poznaje niti je ikad bila s vama u kontaktu. Ako izvodite čaroliju za drugu osobu nikako nećete u nju uložiti istu količinu emocija i energije koju bi uložila ta osoba. Mada je i ta "baba roga" :P upoznata sa situacijom, badava, badava... Kako usmjeriti čin prema nekome koga se ne pozna? Kosa, nokti, odjeća? mah, to više nije energetski dio te osobe, mrtvo je. Može koristiti samo kao sredstvo vizualizacije, usmjeravanja, a to pak je opet tolko neznatno, jer kako na temelju par vlasi doživjeti pojedinca? Ni slika fizička, ni slika u sječanju ne može imati efekt, ako nam osoba nije bliska. Zato se u vještičrstvu nikad ne prakticiraju čarolije namjenjene nekom drugom, samo nama. Sudjelovala sam u u ritualima s drugim ljudima, za jednu određenu stvar, i tu se zajedničkom snagom diže krug i stvara atmosfera koja će pomoći pojedincu da usmjeri čin, no to je samo ljuska i ništa više...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply