"BREAK UP" spellovi

bantalamon
Posts: 15
Joined: Wed Nov 21, 2007 6:15 pm

Nisam jer izbor ostaje slobodan, samo se mijenjaju uvjeti... a na njoj je prihvaća li izazov ili ne... Ako nekome otežaš put, ne znači da mu oduzimaš pravo da nastavi njime... Prema tvojoj tezi bi i olakšavanje okolnosti imalo utjecaja na slobodnu volju... pa bi time izjednačili i bijelu i crnu magiju...
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Napravim spell da jednoj osobi umre majku pregazi auto,oca ubije zalutali metak,brat i sestra joj se utope u rijeci i sad daj molim te hoče li se ta osoba ubiti? Normalno da hoče...ma da ja sam je ostavio da odlučuje.
Uostalom odgovori mi na ovo:
Ti si super,coool,nogometaš i imaš tu curu. I sada neka deseta cura koja tebe želi koristi magiju da vas razdvoji...da li to smatraš bijelom magijom?

Oprosti ali to je moje viđenje korištenja ljubavi i magije u krive svrhe. :lol:
bantalamon
Posts: 15
Joined: Wed Nov 21, 2007 6:15 pm

Soul Hunter wrote:Napravim spell da jednoj osobi umre majku pregazi auto,oca ubije zalutali metak,brat i sestra joj se utope u rijeci i sad daj molim te hoče li se ta osoba ubiti? Normalno da hoče...ma da ja sam je ostavio da odlučuje.
Uostalom odgovori mi na ovo:
Ti si super,coool,nogometaš i imaš tu curu. I sada neka deseta cura koja tebe želi koristi magiju da vas razdvoji...da li to smatraš bijelom magijom?

Oprosti ali to je moje viđenje korištenja ljubavi i magije u krive svrhe. :lol:
Kao prvo, nije sigurno hoće li se ubiti.
Kao drugo ne radi se o super cool osobi. Uzmimo da se radi o prevarantskoj osobi, manipulatornoj i zloj - smije li se u tom slučaju spriječiti nekoga da "skoči u bunar"? Poništava li zloba osobe na koju se magija primjenjuje njen predznak (ako crnom magijom škodimo zloj osobi je li to dobro???)
bantalamon
Posts: 15
Joined: Wed Nov 21, 2007 6:15 pm

I da odgovorim - osobno ne priznajem podjelu magije na taj način, već po njenom konačnom učinku... a toga nismo svjesni do kraja života zbog uvjetovanosti događaja...
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

NE nije dobro.
Mi nismo sudci,sudci su različiti bogovi. Tko smo mi da mu sudimo???
Ti jednostavno možeš an netu pronaći neki spell da istina izađe na vidjelo a ne suditi što če se događati s kim,bez obzira bio on loš ili dobar.
bantalamon
Posts: 15
Joined: Wed Nov 21, 2007 6:15 pm

Soul Hunter wrote:NE nije dobro.
Mi nismo sudci,sudci su različiti bogovi. Tko smo mi da mu sudimo???
Ti jednostavno možeš an netu pronaći neki spell da istina izađe na vidjelo a ne suditi što če se događati s kim,bez obzira bio on loš ili dobar.
A na koji način onda ti sudiš "dobru" i "lošu" magiju???
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Nisam govorio o dobroj i lošoj magiji,nego o dobroj i lošoj osobi.

Ti nisi bog da sudiš što će se kome dogoditi bez obzira da li je ta OSOBA dobra ili loša-
bantalamon
Posts: 15
Joined: Wed Nov 21, 2007 6:15 pm

e
Soul Hunter wrote:Nisam govorio o dobroj i lošoj magiji,nego o dobroj i lošoj osobi.

Ti nisi bog da sudiš što će se kome dogoditi bez obzira da li je ta OSOBA dobra ili loša-
Pitam te kako onda uopće suditi o bilo čemu??? Usput, razilazimo se u mišljenju glede "božanstva" i božjeg... Nije li slobodna volja i suditi?
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Da...ali poduzimanje magije da nekome odlučuješ o sudbini NIJE.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Dragi Bantalamon!
Kakav si ti to muškarac kad si ne možeš naći slobodnu curu? Cura ima ko slame a ti zapeo za jednu jedinu paunicu gizdavu..lol... ma šalim se... možeš ti do mile volje bacati uroke, vaditi srca golubicama i paliti milijun svijeća, i nikad nećeš spoznati istinsku ljubav...
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
Post Reply