Čarolija za peticu na ispitu

User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Daklem.. Ova čarolija vam omogućuje peticu nizom čudnih okolnosti (tako je, bar, danas bilo meni). Prvo sam dobio grupu C, za koju profa nije ni znala da postoji. Zatim, sva pitanja su mi odgovarala, nisam imao nikakvih problema. Sad.. Čarolija vam sredi razne uvjete za varanje, grupu pitanja koja bi vam više odgovarala, itd. Traje oko 30 min, kad prođe tih 30 min jako se pazite. Inkantaciju treba izgovoriti PRIJE pisanja ispita, ako izgovorite kad ste već dobili pitanja, bla, bla, bla, nema koristi.

Inkantacija:
"On this test I take today, I will receive no less than A.
Earth, wind, fire, and sea, As I Say, So Mote It Be!"

Pomaže i da nacrtate pentagram na papiru. Ja sam ga nacrtao kao mrlju u donjem, desnom kutu zadnje stranice.

Zapamtite - čarolija vam spajanjem onoga što ZNATE, što saznate iz šalabahtera, što čujete iz okoline - da rješenje.

Također, ako se poslije ispita pisanog pod utjecajem ove čarolije nekom rugate, hvalite se, itd. činite ovu čaroliju dijelom crne magije! Sve se vraća triput! Nakon ispita ponudio sam instrukcije liku koji je cijeli sat sjedio i buljio u sat.
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

Jel se to mo0že na hrvatskom izgovarat???
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

sumnjam. zato što se u prijevodu može izgubit bit, jer rečenica može bit i fraza a na hrvatskom će to zvučat drugačije ili će imat drugi smisao rečenice.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

A kako kad se to treba izgovarat prije ispita 30 minuta ili kad
User avatar
Gost
Dežurni slastičar
Posts: 475
Joined: Sat Nov 10, 2007 9:06 pm
Contact:

Ja bih vam radije preporučio da naučite cirka samo 5 pitanja za taj ispit i onda danim aprije ispita konstantno vizualizirate da dobijate test s tim pitanjaima ili da vas usmeno pita upravo tih 5 pitanja i imat ćete uspjeha.
Dakako puno bolje funkcionira kod usmenog ispitivanja nego kod pismenog.
Illuminata Ultima
Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum (I.N.R.I.)
User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Ako traje pol sata, kako onda možeš izgovarat pol sata PRIJE ISPITA?!?!?!?!

I većina boljih čarolija u sebi imaju nešto latinskog, starogrčkog, sumeranskog uz engleski. Evo, na engleskom čitaj ovako:

"On dis test aj tejk tudej, aj vil risiv nou les den ej.
E(a)rt, vind, fajr end si, ez aj sej, sou mout it bi!"

:roll:
User avatar
Tinkleh
Posts: 48
Joined: Sat Nov 17, 2007 6:47 pm

tallamasca wrote:sumnjam. zato što se u prijevodu može izgubit bit, jer rečenica može bit i fraza a na hrvatskom će to zvučat drugačije ili će imat drugi smisao rečenice.
A sto je tocno bit carolije? Njena titrajna frekvencija koju sacinjavaju slogovi engleskih rijeci ili kako ti to zamisljas? I kako moze imati drukciji smisao recenice ako se prevede na hrvatski, sama funkcija prijevoda je da ima isto znacenje tj smisao.
I većina boljih čarolija u sebi imaju nešto latinskog, starogrčkog, sumeranskog uz engleski.
Zasto? Znaci sto vise drevnih jezika izmijesam carolija ce biti bolja? Pa ne kuham varivo neko :lol:
User avatar
Padiel
Posts: 9
Joined: Tue Nov 13, 2007 1:43 pm

mogao bi jednostavno probat naucit! :|
User avatar
Adonis
Posts: 232
Joined: Sun Oct 21, 2007 6:53 pm
Location: Krk
Contact:

I ja.Ako to vrijedi za sve satove onda super!!! :D :D
User avatar
Inconnu
Posts: 28
Joined: Sun Nov 18, 2007 1:52 am

tallamasca wrote:sumnjam. zato što se u prijevodu može izgubit bit, jer rečenica može bit i fraza a na hrvatskom će to zvučat drugačije ili će imat drugi smisao rečenice.
Zanimljivo. Zašto misliš da se bit može izgubiti u prijevodu?

Načuo sam da je jezik tvorevina ljudskog uma te da je bitna namjera.
Što to Englezi imaju, a mi nemamo?

Ajde da se radi o hebrejskom, još bih i povjerovao.

Iako je najbolja "magija" za dobiti peticu na ispitu - naučiti. (Također sam načuo da se "magiji" pribjegava tek onda kada su sve uobičajene mogućnosti iscrpljene..)
Iako ni ono od Gosta nije loša ideja, to čak tvrde i neki fakultetski profesori koji s magijom veze nemaju.
Post Reply