Sto mislite o ukidanju facebooka?

Post Reply
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

Vlasnik Facebooka Mark Zuckerberg je najavio da će se Facebook zatvoriti u martu. Upravljanje sajta je postao previše stresan posao....

"Facebook je izvan kontrole", rekao je Zuckerberg na konferenciji za novinare, "a stres je nastao upravljanjem firme i unistio mi život. Trebam stati na kraj tom ludilu".

Zuckerberg je objasnio da će se Facebook ukinuti 15. marta i da od tada korisnici više neće biti u mogućnosti pristupiti svojim Facebook nalozima.
"Nakon 15. marta celi sajt će biti ugašen", rekao je Avrat Humarthi, potpredsednik tehničkih poslova za Facebook. "Dakle, ako biste ikada želeli opet videti svoje slike, preporučujem da ih skinete sa Interneta".


Zuckerberg je rekao da je ovo bila teška odluka, ali on ne misli da će ljudi biti uznemireni.

"Ja lično ne mislim da je to velika stvar.", rekao je u privatnom telefonskom intervju, "I da budem iskren, mislim da je to bolje za sve nas. Bez Facebook-a, ljudi će morati ići napolje i tražiti prave prijatelje. To je uvek dobra stvar".

Neki Facebook korisnici su bili žestoki čuvši šokantnu vest.

"Šta da radim bez Facebook-a?", izjavio je Denise Bradshaw, srednjoškolac iz Indiane, "Moj se život vrti oko njega. Ja sam na Facebook-u najmanje 10 sati dnevno. Šta ću sada raditi u slobodno vreme?".

Međutim, roditelji širom sveta su se suočili sa dugo očekivanim osećajom olakšanja.
"Drago mi je da je Facebook noćna mora gotova", rekao je Jon Guttari, samohranih roditelja iz Detroita, "Sada lice moje ćerke neće biti upereno u monitor celi dan. Možda čak mogu razgovorati sa njom".

Financijskim krugovi kritikuju Zuckerberg-a za uništavanje kompanije vredne nekoliko milijardi dolara. Facebook je trenutno rangiran kao jedan od najbogatijih kompanija u svetu, čija vrednost iznosi oko 7,9 milijardi dolara.

"Ja se ne brinem o novcu", rekao je Zuckerberg, "ja sam srećan što će se moj život vratiti u normalu".

Facebook predlaže da svi korisnici uklone sve njihove privatne podatke sa sajta pre 15. marta. Nakon tog datuma, sve fotografije, beleške, linkovi i video klipovi će biti trajno obrisani.

Ja mislim da bi to pozitivno urticalo na covjecanstvo i da pocinju vise da se druze i da se vole a ne da zive u virtuelnom svijetlu. Vecina maladje generacija visi na facebooku, skoro ni ne izlazi iz kuce nego se druzi sa virtuelnim prijateljima. Treba podici svijest ljudima i staviti im do znanja da treba vise da komuniciraju i da se druxe i sticu prave prijatelje e ne da imaju samo virtuelne prijatelje.Ja sam licno imala facebook 6 mjeseci i dodadio mi je cak sdam bez potrebe ulazila na face jednostavno bi preslo u naviku. Milsim da se s facebookom unistavaju maldje generacije, a da ne pominjem koliko manijka krimanalaca., psihopata i pedefila ima na facebooku, skrivaju svoj indentitet iza ted drustvene mreze.

Zasto se ne bi vise voljeli druzili i komunicirali i pruza;i ljubav ljudima umjesto da smo po cijeli dan na fejsbooku?

J a svakako glasam za pravi a ne virtuelni zivot.


Ja sam isakzala svoje misljenje, pa se nadam da ce jos neko nesto prokomentarisati na ovu temu.

Pozdrav.
nada
Posts: 200
Joined: Sun Apr 04, 2010 8:41 pm

jesam u facebooka ali nekada pogledam sto ima i to je sve
Post Reply