Hipnoza

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Neću objašnjavat šta je hipnozal. Pretpostavljam da svi koliko toliko znate nešto o tome. al me zanima kako hipnnotizirati osobu bez njenog dopuštenja, da je koliko-toliko svjesna svega al da ne može kontrolirati svoja postupke.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Oosba uvijek kontrolira svoje postupke, ako pitanje postavljas u kontekstu manipulacije osobom.. odnosno, osoba nece napraviti nista sto inace ne bi napravila niti ju se moze natjerati da napravi nesto njoj neprihvatljivo..
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ne ne mislim na to.
nego ciljam na prisilnu hipnozu.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Mozes pojasnit sto mislis pod tim?

Mislis na ono razgovaras s sobom, rukujete se za pozdrav i ona zaboravi da ste razgovarali? (to sam izveo jednom :twisted: ) Ili ju navedes da ti npr. da pare a da ni ne zna? Takve stvari?

Ili mislis osobu prisilno stavit stanje hipnotickog transa?

Ovo prvo nije toliko hipnoza koliko, neka manipulacija, iako se koristi stanje transa.. i lako je izvedivo, a drugo se recimo da izvest, ali je dosta zahtjevnije i tesko...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

manipuacija je moje podrucje. ali me vise zanima hipnoza, s tim da osoba nije pristala na hipnozu, ne zna da je hipnotizirana, i sve sto radi, radi kako ja hocu, ali ona to ne zna.

Recimo ovako:
mene neki tip hipnotizira, bez mog pristanka. sve sto napravim je kao moja volja, ali je u biti njegova. samo sto ja to ne znam.

I kako si izveo to da osoba tako zaboravi nesto?! to mi pod hitno treba :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Da odmah kazem da nemam namjeru nikog ucit takve tsvari, hipnozom se bavim iskljucivo u psihoterpaeutskom kontekstu i protivnik sam drugih primjena..

Ali reci mi sto je za tebe stanje hipnoze.. sto je za tebe stanje kad te "neki tip hipnotizira"?
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

to je malo oduza prica. u biti nije rijec o meni nego o jednom mom prijatelju za kojeg mislimo da je duze vrijeme bio pod hipnozom.

trenutno nemam bas vremena tipkat sve. ali ako se nademo jednom na msn-u ili chatu prepricat cu ti :)
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Hm?
Kad uhvatis vremena napisi... :)
-seeker-
Posts: 6
Joined: Sun Jun 28, 2009 2:06 am

Bok jeli možeš uputit na neke naše priznate hipnotizere u svrhu uklanjanja različitih fobija? I dali to funkcionira?
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Funkcionira, ali ne bi trebalo trazit hipnotizere vec psihoterapeute koji se bave hipnoterapijom..

Pri cemu to ne izgleda po principu dodjes, sjednes. nes se desi i nema vise fobije.. mediji dosta stvaraju promasenu sliku hipnoze..
Post Reply