U Hrvatskoj djeluje čak 75 sotonističkih sekti

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Iskreno, ovdje u Splitu se za dio ljudi koji pripadaju sotonističkom kultu, zna za njih. Ali ti ljudi se ne ponšaju kao neki" misionari" koji će privuć što više sljedbenika. Nego su normalni, rijetko kad pričaju o tome, jedino ako ih netko pita vezano za to (reć će ako dobro poznaju osobu).

No, ovo sto izvode i upiru prstom u svakoga tko kupi svijeće ili ne znam ni ja što li već ... to je idiotski ...

MIslim da bi ljudima trebalo održati lekciju o nekim stvarima... MOgli bi poslat pricu na rtl :P
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

Demokratsko drushtvo propagira slobudu veroispovesti,izmedju ostalog,samim tim opravdava postajanje sekti u odredjenim uslovia,koji podrazumevaju pre svega ne-prisiljavanje ljudi na stupanje u sektu.
Na zalost,u danashnje vreme je sve vishe izgubljenih dusha,da ih tako nazovem,koje ne mogu da se pronadju,a najvishe ih ima medju decom,koja su zeljna iskazivanja sopstvenog ja.Kod tinejdzera,koji prelaze put gradjenja odrasle lichnosti,pogotovo se istiche potreba za pronalaskom sebe,a poshto roditelji dece,i sami chesto <izgubljene dushe> nisu u stanju pomoci im,pravilno ih vaspitati i uputiti pravim smernicama,deca chesto posezu za anfirmacijom u stvarima poput Satanizma,koji je uzgred,samo jedan od faktora interesovanja omladine.

Shta reci,nizak je nivo moralne svesti,a tome ni jedan pojedinac nije kadar stati na kraj.....
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

SEVERUS wrote:Demokratsko drushtvo propagira slobudu veroispovesti,izmedju ostalog,samim tim opravdava postajanje sekti u odredjenim uslovia,koji podrazumevaju pre svega ne-prisiljavanje ljudi na stupanje u sektu.
Na zalost,u danashnje vreme je sve vishe izgubljenih dusha,da ih tako nazovem,koje ne mogu da se pronadju,a najvishe ih ima medju decom,koja su zeljna iskazivanja sopstvenog ja.Kod tinejdzera,koji prelaze put gradjenja odrasle lichnosti,pogotovo se istiche potreba za pronalaskom sebe,a poshto roditelji dece,i sami chesto <izgubljene dushe> nisu u stanju pomoci im,pravilno ih vaspitati i uputiti pravim smernicama,deca chesto posezu za anfirmacijom u stvarima poput Satanizma,koji je uzgred,samo jedan od faktora interesovanja omladine.

Shta reci,nizak je nivo moralne svesti,a tome ni jedan pojedinac nije kadar stati na kraj.....
Za razliku od Hrvatske, a ni tamo to nije puno razvijeno, u Srbiji izvan Crkve ne postoji satanizam u organizovanom smislu. Tu ne ubrajam tzv spiritualni satanizam tipa JOS. To postoji kao namera, ali to je takva teen budalaština da nije vredno pominjanja.
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

Pa,dobro,mozda bash i ne satanizam,ali sekte u globalu......
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

SEVERUS wrote:Pa,dobro,mozda bash i ne satanizam,ali sekte u globalu......
Sekte šta? Ja ne vidim ništa loše u sektama...
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

Pa,ja imam malo drugachije poglede na to
Vidish,svaka religija,ko religija,u stvari predstavlje propise moralnih skrupula kojih bi se drushtvo trebalo drzati kako ne bi nastala totalna anarhija,rasulo i bezakonje.Religija u stvari,iako je mnogo ne uzimaju za ozbiljno,toliko je duboko urezana u podsvesti ljud,da je zahvaljujuci svom uticaju sprechila veliki broj smrti i podlosti.Kljuch svega je u deset bozjih zapovesti,i sedam smrtnih grehova.
Dakle,prema tome(napominjem da je ovo moje lichno shvatanje)jedna religija bila bi sasvim dovoljna,tj,nema potrebe za sektama,jer sekte samo stvaraju dodatni razdor medju ljudima.
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

SEVERUS wrote:Pa,ja imam malo drugachije poglede na to
Vidish,svaka religija,ko religija,u stvari predstavlje propise moralnih skrupula kojih bi se drushtvo trebalo drzati kako ne bi nastala totalna anarhija,rasulo i bezakonje.Religija u stvari,iako je mnogo ne uzimaju za ozbiljno,toliko je duboko urezana u podsvesti ljud,da je zahvaljujuci svom uticaju sprechila veliki broj smrti i podlosti.Kljuch svega je u deset bozjih zapovesti,i sedam smrtnih grehova.
Dakle,prema tome(napominjem da je ovo moje lichno shvatanje)jedna religija bila bi sasvim dovoljna,tj,nema potrebe za sektama,jer sekte samo stvaraju dodatni razdor medju ljudima.
Jedna religija je dovoljna samo akosu svi ljudi isti.A nisu. Svi su različiti i svi imaju svoje specifične potree. Sekte postoje zato jer postoje i ljudske različitosti.
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

Pa,ponekad moramo prevazici razlichitost ;)
Gwydion
Posts: 300
Joined: Tue Oct 16, 2007 11:18 pm

SEVERUS wrote:Pa,ponekad moramo prevazici razlichitost ;)
I onda dobijemo Hitlera :P
User avatar
SEVERUS
Posts: 43
Joined: Fri Jan 25, 2008 10:29 am

Znash kako kazu-svetu se ne moze ugoditi :D
Post Reply