Re: Parapsihologija

Mindcontroler
Posts: 9
Joined: Thu Mar 26, 2009 7:03 pm

Jedno misljenje mi treba, ili vise :D
Ako naucite psihokinezu, ovo samo radi primera, ili bilo sta drugo, a da je pokretac muzika, emocije, ili tako nesto sto nije stalno prisutno, da li mislite da bi mogli jednog dana da se odreknete tih emocija i ostalih stvari, i da pocnete bez toga da obavljate sta vec obavaljate?
Al sam ga sklopio :D
Pozdrav
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

@tallamasca

Ti govoris o sposobnostima, a ne postotoku koristenja mozga... nakon rodjenja krece nesto sto se zove "kresanje sinapsis" oni dijelovi koji se ne koriste odumire u mjesto preuzimaju drugi koji se koriste tako da budu u upotrebi...

Ljudi nikad ne razlikuju sposobnosti i tu glupost o koristenju postotka mozga..
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

istina je. ne razlikuju.

al ta glupost o koristenju mozga koji ti spominjes to ne govorim ja nego znanstveici koji su to i dokazali. niti jedan znanstvenik niti doktor ne zna potpuno funkciju mozga. od svih organa u ljudskom tijelu mozak je najveća misterija.

a sposobnosti su nešto sasvim drugo. parapsihološke sposobnosti su u svima nama. netko će ih razvit a netko neće. nekome će zauvijek to ostati na podsvjesnoj razini a netko će se potruditi pa to dignit na svjesnu razinu.

al u principu SVI ljudi, ali ama BAŠ SVI imaju u sebi parapsihološke sposonosti. samo kako ti to kažeš neki će dopustiti da taj dio nji "izumre"
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

tallamasca wrote:
al ta glupost o koristenju mozga koji ti spominjes to ne govorim ja nego znanstveici koji su to i dokazali. niti jedan znanstvenik niti doktor ne zna potpuno funkciju mozga. od svih organa u ljudskom tijelu mozak je najveća misterija.
Evo tebe opet... ajde mi pokazi neki znanstveni rad koji to tvrdi? Daj mi anatomski dio mozga za koji se ne zna cemu sluzi?

Ili da krenemo secirat dio po dio mozga i ucit cemu sluzi koji dio?

Najzalosnije je da ljudi ovu glupost uce i u skoli...

Neuroznanost je dosla do tog niova da je pronadjen i "bakin neuron", odnosno jedna JEDINA zivcana stanica (neuron) koji je aktivan kad vidimo baku.. i koji sluzi iskljuci za prepoznavanje bake.. i onda se nadju ljudi koji nemaju veze s mozgom pa tvrde ovakve gluposti..


a sposobnosti su nešto sasvim drugo. parapsihološke sposobnosti su u svima nama. netko će ih razvit a netko neće. nekome će zauvijek to ostati na podsvjesnoj razini a netko će se potruditi pa to dignit na svjesnu razinu.

al u principu SVI ljudi, ali ama BAŠ SVI imaju u sebi parapsihološke sposonosti. samo kako ti to kažeš neki će dopustiti da taj dio nji "izumre"
I to je ono na sto se odnosi ta legenda o postotoku...
Mindcontroler
Posts: 9
Joined: Thu Mar 26, 2009 7:03 pm

Cinimi se da je mozak odkriven barem 90%, ali moguce je da je i 100. A onih 15% se odnose na koriscenje mozga, tj. od 100% koristimo samo 15%, a ne o otkrivenosti.
Pozdrav
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Ne, koristimo 100% (anatomski gledano) :)
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Da koristimo ga 100%, ali samo 15% od toga je svjesno...
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

merlin715 wrote:Da koristimo ga 100%, ali samo 15% od toga je svjesno...

tu se jedino slazem s tobom. 15% koristimo svjesno!
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Hm.. sto je svjesno koristenje mozga? imam interpretaciju neku, ali mi to takodjer nema smisla :D
User avatar
merlin715
Posts: 113
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:05 pm
Location: Zagreb

Pa pod svjesno spada sve ono što radimo ili se događa u našem tijelu tipa micanje, razmišljanje, kucanje srca i ostalo...
Post Reply