Principi, pravila vs. emocija, intuicija?

Post Reply
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Da li je u nekoj magijskoj grani potrebno slijediti određene principe i pravila, i da li proučavanje zahtjeva inicijaciju? Težiti jednostavnosti, logici i prirodnom ili pak se zatrpati u brdima tekstova i literature i tražiti? Kolko je na ovom putu potrebna teorija, ili pak mudrost leži u jednostavnosti? Da li je potrebno slijediti principe ionako mnogobrojnih magijskih grana i duhovnih učenja ili pak to uopče nije potrebno, i magija je individualna poput otiska prsta?
Smatram da je magija sposobnost našeg uma, gdje rezultati proizlaze iz naših usmjerenih emocija i želje. Neke nauke tvrde da treba isključiti emocije, zahtjevaju točnost i teoriju, dok emocija pomiješana sa skrivenim silama prirode i svemira igra važnu ulogu u dostizanju ciljeva. Da li kabala kao nauka, matematičkim formulama može ponuditi rješenje i umiriti neumornu ljudsku prirodu, zadovoljava i objedinjuje sve sfere, bar onog nama dostupnog - pošto sva matematička pravila prestaju vrijediti u nekom času svemira? Da li se zadovoljiti principima na kojima počiva, jer tamo gdje prestaje vrijediti počinje druga nepoznata dimenzija? Čemu služi emocija i podcjenjuje li se njezina moč?

Da li je za napredak najpogodnije drevno vještičarstvo koje nije zatrovano osobnim poimanjima i nadmetanjima pojedinaca, jer dopušta svu slobodu?
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja sam oduvijek dijelila magiju i parapsihologiju. I bavila sam se i jednim i drugim. naravno svaki od ta dva u različite svrhe. No, uvijek sam išla s tim tko kako zaslužuje tako će i dobit, jer inače da bi ja nekome nešto napravila pomoću magije ili parapsihologije mora mi se vrlo ozbiljno zamjerit. (dakle ne govorim o uobičajnim svađama s prijateljicom ili s roditeljima i sl.-iako sam jednom na mater- ali nema veze, nije bilo ništa strašno).

U svakom slučaju, moje jedino pravilo/princip je kako tko zaslužuje tako će i dobit. Tako i u svakodnevnom životu tako i tu.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

ja neznam zašto mi uvijek "jedete" komentare :D
a dobro....

vidiš, to je valjda jer se ne pridržavam "pravila", pa moje "emocije" izađu na vidjelo jer su moji "principi" : - ko tebe cenzurom ti njega tamburom ( po čelu ).... i onda preuzimam ofenzivu i "intuicija" mi kaže da se nezezam s "madam Eminom".... heheh.... nakraju pobijedi razum :D
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
emina
Site Admin
Posts: 913
Joined: Sat Oct 13, 2007 9:36 pm
Location: Ispod punog mjeseca
Contact:

Kao prvo nisam iz Francuske, kao drugo nisam baš stara, pa mi ovaj dodjeljeni naslov gore nema neku vjerodostojnost.
Svi imamo sjenovito jastvo koje je dio naše stvarnosti. Sjenka nije tu da nas povrijedi već da ukaže na mjesto gdje smo nepotpuni. Kada prihvatimo sjenku možemo je iscijeliti. Iscijeljena pretvara se u ljubav.
User avatar
hermitizam
Posts: 271
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:36 pm
Location: pitaj ak te zanjima
Contact:

emina wrote:Kao prvo nisam iz Francuske, kao drugo nisam baš stara, pa mi ovaj dodjeljeni naslov gore nema neku vjerodostojnost.

e pa emina, svi imamo pravo glasa zar ne ?

nisam indicirao na starost, nego imaš neku "auru" oko sebe.... malo čudno..... pa sam rekao "madam" jer te smatram zagonetnom :|

a što se tiće "jedenja" postova......
The Bird of the Hermes is my name,
eating my wings to make me tame.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ma briga me za "jedenje psotova" ako će ga emina izbrisat neka ga izbriše. ali ako nekome nešto treba na pp me uvijek može dobit... prije ili poslije.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
Post Reply