De ja vu

User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

ja sam se za neke stvari prestala nadat ...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Bastet wrote:A sad malo medicinskog razmišljanja.. Smatra se da deja vu nastaje zbog neinkroniziranosti lijeve i desne polovice mozga pa impuls putuje različitom brzinom,npr. svaka polovica registrira radnju za sebe pa tako imamo ponekad osjećaj da smo nešto doživjeli dva puta. hm..što mislite?...
Nema to veze s hemisferama.. deja vu je jednostavan "kratko spoj" u mozgu, pa se desi da informacija preskoci perceptivnu razinu i odmah ode u pamcenje, nakon cega se aktivira percepcija.. i onda ispada da smo vec dozivjeli...

To je svo objasnjenje te tako cesto mistificirane pojave :)
ando
Posts: 118
Joined: Fri Sep 12, 2008 9:22 pm

ovo se cak cini dosta logicno....
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

A to je znanstveno objasnjenje :)

Naravno, to nema veze s vizijama, premonitornim snovima i sl. stvarima... s cim ljudi obicno to mijesaju..
User avatar
kolli
Posts: 15
Joined: Sun Dec 28, 2008 12:29 am
Location: postojana

Kod mene je de ja vu povezan sa snovima.

Često mi se u djetinjstvu događalo da sam neke objekte, događaje i sl. vec vidjela, nije bilo objašnjenja za taj osjećaj.
Do jednom kada sam se dobro sjećala sna koji sam sanjala, sjećam ga se i danas, sanjala sam dijete s povezom na glavi u nepoznatoj prostoriji, to sam u istoj sceni drugi dan doživjela.
Kako objasniti, ne znam.
Ali od onda de ja vu se događa jako rijetko, skoro pa i ne.
ČAROBNJAK
Posts: 21
Joined: Fri Nov 16, 2007 12:07 am
Location: Đakovo
Contact:

E pa društvo nije to baš tako jednostavno!? :P

Vaša podsvijest zna mnogo više nego vi sami..
Pa tako, pamnti prošle živote, kada spavate ona sakuplja i obrađuje podatke,
doka vi časkate sa društvom vaša podsvjest obrađuje milione podataka iz vašega okruženja...
Znaći ako vi niste doživjeli neki trenutak, prostor, i vrijeme ne znači da vaša podsvijest nije...
Zato se ne čudite kada vam ona servira da ste nešto VEČ VIDJELI!!! :o
Image
User avatar
Warlock
Posts: 1
Joined: Sun Dec 28, 2008 2:24 pm

Sa znanstvene strane de ja vu se objasnjava kao ubrzani rad mozga tj. mozgu treba odredeno vrijeme da bi informacija stigla do njega, te da bi ju isti obradio. Kada to vrijeme traje krace od uobicajenog, stjeces dojam da ti se odredena radnja vec dogodila i budes najcesce djelomicno zbunjen.

Ali ne smijemo iskljucit drugu opciju, onu spiritualnu jer svi smo imali bar 1 u zivotu viziju ili san prije nego su nam se dogodile nesrece ili smo primili losu vijest. :mrgreen: :ugeek:
User avatar
x.angelus
Posts: 108
Joined: Wed Nov 12, 2008 6:48 pm
Location: Zadar, Republika Hrvatska
Contact:

@ sacreus

...živjela psihologija :ugeek:
provjeravanje a ne vjerovanje
bwahahahahaha :lol:
"When the stars have all gone out. You'll still be burning so bright."
"Cast me gently. Into morning. For the night has been unkind."
magla
Posts: 3
Joined: Wed Feb 20, 2008 8:50 pm

e ovako po ovome ovde de ja vu je nesto sto neko u sekundi vidi i to ce se vec dogodit a meni se desava ovo nikad mi se u životu nije desila neka stvar i ona se iznenada desi i kad se desi ja sam, ubjeđen da sam to vec doziveo pre ali misao na to samo od sebe dođe,sta bi moglo biti ovo ?
User avatar
little wich
Posts: 264
Joined: Thu Dec 31, 2009 6:55 pm
Location: Bar

i meni se desavalo da imam de ja vu u snovima ali i na javi mi se par puta desavao de ja vu.
Post Reply