De ja vu

User avatar
Eagles
Posts: 307
Joined: Tue Oct 16, 2007 10:41 am
Location: Zagreb
Contact:

Može netko napisati nešto o tome? Sad me čopio maloprije jedan i to me fascinira. U zadnje vrijeme mi se često događaju pa..
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

De-ya-vu ili Vec-vidjeno je pojava koja se događa svakom čovjeku.

Rijec je o nekim dogadjajima,slikama ili osobama,koje kad vidimo,shvatimo da smo tu istu stvar vec prije vidjeli/dozivjeli. Ja sam na taj nacin par puta ubija muhu iz prve,znao da ce mi telefon zazvoniti,znao da ce me prozati u skoli i ispitivati me ili slicno. Ali to ja nisam znao dan pije ili slicno,takvi dogadjaji jave se sekund ili prije zapravo to dozivis.

Jedno pola odine imao sam konstantno De-Ya-Vu,ali u zadnje vrijeme se i nesjecam kad mi se to dogodi.

Normalno je da ce te kasnije muciti pitanje: Kada se to dogodilo?........ipak rijec je o tome,da si tu istu stvar sanjao,ili ti je usla u glavu dok si se zamislio ili slusajuci da je neka osoba prosla kroz to isto iskustvo. Ipak,ja smatran da to nije djelo ni poslijedica nikakve magije ili njene grane,niti je to vidjenje buducnosti. To ti se dogodilo barem desetak puta svakom prosjecnom covjeku,doduse,nekima mozda i vise.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Ja prije sna imam vizije, koje se u 90% slučajeva ostvare. Ali nakon par dana zaboravim na viziju. No kad se dogodi nešto što je bilo u viziji (pa se sjetim nje), imam osjećaj kao da je de ja vu.
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Soul Hunter
Posts: 166
Joined: Sat Oct 27, 2007 9:28 am

Da, to je to :D
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Stvar je u tome što je jeza kad mi se nekoliko puta ponavlja isto. Ne sami de ja vu, nego stalno situacija. Npr. Ja sam danas imala de ja vu da cu danas jest krompire. I sutra opet isto to. Itd.
No, u zadnje vrijeme se to malo smirilo. Ali zato svako malo imam vizije upozorenja ...
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Bastet
Posts: 61
Joined: Tue Dec 04, 2007 10:38 pm

A sad malo medicinskog razmišljanja.. Smatra se da deja vu nastaje zbog neinkroniziranosti lijeve i desne polovice mozga pa impuls putuje različitom brzinom,npr. svaka polovica registrira radnju za sebe pa tako imamo ponekad osjećaj da smo nešto doživjeli dva puta. hm..što mislite?...
Ut sementem feceris, ita metes.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Bastet wrote:A sad malo medicinskog razmišljanja.. Smatra se da deja vu nastaje zbog neinkroniziranosti lijeve i desne polovice mozga pa impuls putuje različitom brzinom,npr. svaka polovica registrira radnju za sebe pa tako imamo ponekad osjećaj da smo nešto doživjeli dva puta. hm..što mislite?...
Hm.. po tome ljudi koji imaju vizije mogu slobodno na psihijatriju pod sumnjam da imaju shizofreniju ......
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Bastet
Posts: 61
Joined: Tue Dec 04, 2007 10:38 pm

Ne bi se složila.. Deja vu ti daje osjećaj da se nešto dogodilo već drugi puta..pa budući da se meni to događa u najglupljim situacijama odbijam povjerovati da opet ponavljam iste stvari! i isto obučena!! znači da ništa nisam naučila i nikud se nisam pomakla..
a btw, nema to nikakve veze s psihijatrijom, to je nešto što se dogodi, nije patološko..znaš ono kad te ruka negdje zasvrbi a olakšanje je kad se počešeš na potpuno suprotnom mjestu? e pa tako nešto..živo biće je čudesan sklop svakakvih žica i veza...
Ut sementem feceris, ita metes.
User avatar
tallamasca
Posts: 943
Joined: Sun Oct 28, 2007 2:32 pm
Location: Split

Kako znaš da ti je to samo osjećaj a nije se stvarno dogodilo?

Npr. svake nedjelje imaš isto za ručak, svake nedjelje svi sjede na istim mjestima za vrijeme ručka. I imaš ono što nosiš po kući. I u jednom trenutku osjetiš da ponavljaš nešto što se već dogodilo, da si upravo taj npr. komad mesa koji si sad uzela da si ga uzela i narednih xyz puta. Kako znaš da taj osjećaj koji si osjetila u tom trenutku da se sve to već dogodilo nije stvarno dogodilo?

Kod ovog slučaja ne znaš je li stvarnost ili samo osjećaj. Pogotov ja što se ne sjećam što je bilo ni prije 2 dana a kamoli 7 :D
"From that crazy night I'll never forget my love..."
Without Face: "Tallamasca"
User avatar
Bastet
Posts: 61
Joined: Tue Dec 04, 2007 10:38 pm

pa..pitam se pitam..al nekako mislim da je strašno se mi se to događa višekratno, ponavljam iste riječi, iste stvari istoj osobi, u istoj situaciji... odmah se sjetim paralelnih svjetova, ajme tragedije da bastet-ja iz druge dimenzije radi isto sve kao i ja...
bar se nadam da je povremeno skrenula s zacrtane linije..i da ne jede isto što i ja..
Ut sementem feceris, ita metes.
Post Reply