De ja vu

User avatar
anngellika
Posts: 45
Joined: Tue Nov 29, 2011 9:38 pm
Location: Srbija

Postoji više teorija o tome šta je de ja vu. Po naučnoj, to je hormon koji mozak luči kad prima nove informacije. Stari narodi veruju da to ustvari prepoznaješ stvari iz prethodnog života. Drugi veruju da si ustvari to prorekao, ali zaboravio, pa ti se vraća (čovek zaboravi veliki procenat snova)... Ima mnogo tvrdnji, sta reći.... I meni se u poslednje vreme mnogo javlja, ali mi se dešava i da se probudim i posle 8 sati skontam da sam ja ustvari sanjala pola stvari koje su mi se desile taj dan... Slučajnost?
I'm just different, but people call me crazy...
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

anngellika wrote:Postoji više teorija o tome šta je de ja vu. Po naučnoj, to je hormon koji mozak luči kad prima nove informacije.
Kakav hormon? Po kojoj je ot nauci? :D
User avatar
anngellika
Posts: 45
Joined: Tue Nov 29, 2011 9:38 pm
Location: Srbija

Sacreus wrote:
anngellika wrote:Postoji više teorija o tome šta je de ja vu. Po naučnoj, to je hormon koji mozak luči kad prima nove informacije.
Kakav hormon? Po kojoj je ot nauci? :D
Nzm, pobogu, nisam ja naučnik da znam. Čitala sam u nekim novinama. Ja pamtim sve što pročitam. Ne sećam se tačno koje su novine bile, politikin zabavnik, ili readers digest ili tako nesto... :D
I'm just different, but people call me crazy...
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Onda ni ne trebas pisati takve stvari, jer se samo sramotis suludim objasnjenima :)
User avatar
anngellika
Posts: 45
Joined: Tue Nov 29, 2011 9:38 pm
Location: Srbija

Aha, hvala na opomeni, ali stvarno mislim da sam ja odgovorna za ono što napišem. Iskreno, poštujem sve koji imaju više iskustva od mene, ali tebe niti poznajem, niti znam koliko iskustva imaš. Tako da, molim te, nemoj me opominjati. Ako si ti "specijalac" u području u kom me ispravljaš, poštovanje. Izvini ako sam te uvredila, ali morala sam da odgovorim. ;) Ako se ti stvarno razumeš u to što pišeš, onda svakako cenim što si me opomenuo.
I'm just different, but people call me crazy...
User avatar
Sacreus
Posts: 225
Joined: Mon Oct 29, 2007 12:52 am
Location: Rijeka

Strucnjak u tom podrucju jesam, ali poanta mi nije bila da te opominjem, vec samo da ti ukazem da potrebu kriticnosti kad u novinama ili popularnim knjigama citas o znanstvenim dokazima... u velikoj vecini slucajeva je to potpuno izmisljeno ili neciji pokusaj da razumije znanstveni rad, pa ga shvati na pogresan nacin...
Post Reply